Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

10 hours ago, nesha taxista said:

Po onom što sam video na sajtu kad za 150 dinara kupim kartu kod vozača mogu samo s njim da se vozim. Kako bilo - u BG dakle za 65 dinara ne mogu da se vozim nigde, a u NS mogu dosta. Ok, meni je to u redu pošto je Beograd prestonica sa mnogim većim troškovima. Uostalom, i busevi u BG troše mnogo više od novosadskih zato što je saobraćaj mnogo gušći, a i u proseku su u mnogo gorem stanju.

 

Nego mi je malo čudno kako se ovde bez trunke blama promoviše firma u kojoj svi rade na crno, dakle bez socijalnog, penzionog ili bilo čega, i ako im se ne sviđa od otkaza ih deli samo par gazdinih klikova. Ne verujem da bi neko od vas voleo da je u takvoj poziciji. Zanimljiv tekst o tome imate ovde:

https://www.dw.com/sr/život-od-tezge-do-tezge/a-50833325

 

 Jebote nedokazan si.Kod vozaca jeste 150 dinara.Na kiosku 89 ili ako platis karticom koju prisllonis na ono sranje sto ocitava.

Sve u svemu vi ste seli sa vucicem i kao nasli resenje.Koje resenje ste nasli.

 

E da 150din je za mini bus.Znaci nije gradski nego mini bus sa klimom jebiga.

Edited by Блок_64
Link to comment
On 17.10.2019. at 20:59, morgana said:

ovo je kao projekat na dodatnoj nastavi likovnog u srednjoj strucnoj u surdulici

 

On 17.10.2019. at 21:01, Barti66 said:

Jbt koji mozak smišlja ovakve budalaštine?

 

On 17.10.2019. at 21:05, renne said:

Pa vesarin

 

On 17.10.2019. at 21:24, gospa buba said:

mislim da je likovno u srednjoj struchnoj u surdulici ozbiljnija stvar!

 

sent from bubamoto

 

 

 


лејдис енд џентлмен, меј ај презент ју

 

378E1AEC-4861-4B16-A13F-6692F74D9C21.jpeg.6b6a1e0d17291b3b4e0f7769ee20b4be.jpeg

Link to comment

Zeznuli ste me sad da istražujem malo, evo dame...

Edit: stoji i iza organizacije Bebiron, mrzi me sad da kopam šta je tačno to, neka edukacija roditelja.

Edited by mraki
Link to comment

Viber savetovalište :isuse:

Čuo par puta biber pa mi nije bilo jasno, sve mi Biberče asocijacija.

Elem, roditelji traže savet preko Vibera, ova objašnjava kako chat funkcioniše, ideš na oblačić u uglu... onda možeš ekipi koja tamo radi poslati sliku bebe a oni  te umire da nije ništa ozbiljno. :unsure:
Jbm ti život, to su podržali ministarstvo zdravlja, grad i neke gradske opštine. Ona je direktor i idejni tvorac.

Edited by mraki
Link to comment

Dobro jutro jutros u jutru, divno jutro, evo jutros gosca u jutranjem programu... a temperatura jutros..

 

Aoooooo kakva dileja [emoji2962]

 

A sad stvarno d jutro, pijaca i zimnica, mislim sastojci za buducu [emoji41]

 

Aaa ovo nije vocap, skuzo..

 

 

Link to comment
19 hours ago, hazard said:

 

U Beogradu ne znam da li 1% putnika kupuje kartu kod vozaca, a i vozace ekstremno smara da ti prodaju kartu. Mozda bi bilo 2% kada u pola slucajeva vozac ne bi samo odmahnuo rukom.

 

Elem, sledeci put kupi BusPlus karticu na trafici, pa uplati nesto novca na nju, kao sto je vec receno jedna karta za Zonu 1 i 2 od 89 dinara ti daje minimum 90 minuta voznje po gradu kako hoces (imas 90 minuta od prvog kucanja karte do poslednjeg, tj. u pre isteka 90 minuta moras obaviti poslednje presedanje, a onda u tom poslednjem busu mozes da vozis do poslednje stanice).

 

Karta kod vozaca je skupa (em sto je cena 150 din., em sto ne omogucava presedanje) da bi se destimulisala kupovina karata kod vozaca i stimulisalo koriscenje BusPlusa, ne zato sto su troskovi u Beogradu veci nego u Novom Sadu.

 

Btw koliko vidim na sajtu JGSP Novi Sad, tamo dnevna karta za prevoz kosta 278 dinara (za uzi deo grada, koliko shvatam tabelu). U Beogradu za Zonu 1 i 2 dnevna karta preko BusPlus kartice kosta 250 dinara, dakle manje nego u NS.

 

Druga stvar je npr. koliki je procenat sverca u NS naspram BG (u BG je veliki, tako da oni sto placaju kartu placaju i za ove sto se svercuju sustinski, kada bi svi placali karta bi mogla da bude jeftinija), i koliko se dotira iz budzeta. Da li je u NS jeftinija karta kod vozaca jer JGSPNS dobija procentualno gledano veca sredstva iz budzeta nego GSPB? Ne znam, nemam pojma, ali to treba uzeti u obzir. I tako dalje.

 

Btw rep. zavod za statistiku kaze u podacima za jun 2019. da je prosecna neto zarada u Beogradu 67k dok je u NS 59,5k. Dakle plate jesu vece u Beogradu u odnosu na NS ali ne drasticno, razlika je dakle oko 11-12%.

 

Ako poredimo taksi, u Beogradu je start skuplji za 70% (170 din. naspram 100 din.) a u 1. tarifi je kilometar u Beogradu skuplji oko 33% (85 din. naspram 54 din.) a u 2. tarifi je skuplji cak 97% (130 naspram 66 din.). Cekanje je 29% skuplje (750 naspram 580 din.). Cene taksija za NS uzeo sam odavde.

 

Sad, da je taksi u Beogradu skuplji 10-15% nego u NS, pa i 20%, ajde, ja bi rekao OK. Ali zasto su ovolike razlike, zasto je 2. tarifa skoro duplo? Aj mi razjasni molim te.

Koliko je meni poznato u BG je km po prvoj tarifi 65 dinara, a ne 85, dok je to drugo noćna tarifa. To znači da je cela ona tvoja računica dosta drugačija. Onih 130 je cena vangradskog kilometra i ona je duplo skuplja jer se tu računa i prazan povratak. Međutim za vangradske vožnje uglavnom se pogodi, tako da je recimo do Novog Sada po cenovniku 12.000, a na moje oči je beogradski taksista u centru Novog Sada po završetku vožnje naplatio 7. Kod nas je po cenovniku to 9.000, a za 6 će te voziti svako. Do aerodroma i za manje. To vam je nauk i za Car - go. Ako imate ideju da ćete negde ići van grada i to recimo kod njih košta 5000. lepo se unapred dogovorite i ponudite mu da vas vozi bez uključene aplikacije za 4000. Prihvatiće odmah jer bi mu preko app ostalo 3500 (firma im uzima 30%), a vi ste uštedeli hiljadarku. Svima dobro. 

Što se buseva tiče ja sam otišao iz BG (u kojem sam inače rođen) pre više od 30 godina, ali se sećam da su i tad vozači bivali besni kad im neko traži da kupi kartu, te da se cenom putnik zapravo kažnjavao za to. Mislim da to nije u redu, pogotovo što Beograd sad ima dosta turista i drugih posetilaca. U Novom Sadu je to najnormalnija stvar. Pre neki dan sam se vozio busem pošto sam auto ostavio kod majstora i sem mene je bar još njih petoro kupilo kartu kod vozača. Nikakav problem, većina ih ima neke zgodne mašinice koje samo škljocnu i izađe karta, tako da to često rade i u pokretu. Neki doduše to nemaju, valjda oni koji su noviji, pa to onda traje malo duže. Međutim niko od njih me nikad nije pogledao popreko zbog toga, a u BG me je lik gledao kao da sam mu opsovao mater. U povratku onaj drugi nije ni hteo da mi naplati uprkos mom insistiranju. Reče da to ionako niko ne plaća. Na kraju sam mu pre izlaska bacio tih 150 dinara i izleteo napolje. Neću nikom da ostanem dužan, a ne biste trebali ni vi. Svaki ljudski rad treba da se pošteno plati. Žao mi je što je kod vas naplata tako loša. To je znak da ne poštujete ljude koji rade za vas. To je veoma ružno. Kod nas je naplata bolja, mada se sigurno i ovde neko provuče. Nekorektnih ljudi ima svuda. 

Link to comment

Letos i jesenas sam posetio 6-7 evropskih država, ni u jednoj nije uopšte moguća kupovina karte kod vozača.

 

Ono što treba omogućiti (ako već nije, ne koristim GSP u Beogradu) je kupovina karte preko mobilnog uređaja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...