Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

6 hours ago, nesha taxista said:

 

 GSP je bio katastrofa i pre 30 i  kusur godina kad sam još živeo u BG, ali je trebalo vremenom da se stvari poboljšaju, što se nije desilo.

 

 

Za razliku od taksija koji funkcionise perfektno.Sa svim bivsim osudjenicima za volanom,kupljenim i ne kupljenim diplomama,najvecim otpadom ovoga grada.

Ne zajebavaj molim te.Gradski prevoz ne valja ali je zato taksi ful prica.

Link to comment

Dakle da ponovim, ovo drumsko razbojnistvo koje su ljudi koji se nazivaju taksi vozacima izveli proslih nedelja u BG bi zaista trebalo da rezultuje time da bar taj olos ne nazivamo imenima dostojnim ljudi....

Quote

Neko je čini mi se već pomenuo da  i u drugim gradovima na autobuskoj i železničkoj stanici taksisti traže više od redovne cene. To je tačno i zato je najbolje da se snabdete brojevima telefona poznatijih taksi firmi pa ih zovete. 

Ti nas sad ovde zajebavas ...Pa ti razbojnici imaju table tih "poznatih firmi"

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
6 hours ago, nesha taxista said:

Neko je čini mi se već pomenuo da  i u drugim gradovima na autobuskoj i železničkoj stanici taksisti traže više od redovne cene. To je tačno i zato je najbolje da se snabdete brojevima telefona poznatijih taksi firmi pa ih zovete. 

Morate se pomiriti sa činjenicom da je Beograd mnogo veći od bilo kog drugog grada u Srbiji što znači da bi standardna vožnja centar - periferija bila mnogo skuplja čak i u slučaju da je cena taksija potpuno ista. Recimo saobraćajni fakultet je izračunao da je prosečna taksi vožnja u Novom Sadu 3,2 km, što u parama izađe oko 275 dinara. Kod vas taj Car - go taksi koji je jeftiniji naplaćuje oko 300 dinara minimalnu cenu, što će reći da je i u tom slučaju većina vožnji skuplja. 

 

Paz' da ću da se pomirim sa vašim banditlukom iz tvog posta. Moja ideja je bolja, da se pošalju tenkovi na taksiste i da se čitava stvar tako regulše.

 

Pazi molim te 'poznatiji'.

Edited by Anonymous
Link to comment

Ah, gde su ona staaara dobra vremena kada su taksi udruženja demokracki ukinula popust na poziv pa izdejstvovala u skupštini grada da se ozvaniči...pa još odjebali fiskalizaciju, nema ni 10 godina od tada...

Link to comment
44 minutes ago, ragasto said:

Ah, gde su ona staaara dobra vremena kada su taksi udruženja demokracki ukinula popust na poziv pa izdejstvovala u skupštini grada da se ozvaniči...pa još odjebali fiskalizaciju, nema ni 10 godina od tada...

Nevezano za tvoj post, ali je dobar povod. 

 

Čemu potreba da se insistira da taksisti budu u sistemu PDV? Ako nisu u sistemu PDV ne znači da ne plaćaju porez. Paušal je skroz ok princip za tu vrstu usluge. 


Drugo je pitanje da li je iznos paušala koji im se određuje opravdan, da li ga treba povećati ili smanjiti i sl.

Link to comment

Mislim da je primaran razlog uvođenje reda - eliminacija divljih taksista i dodatna zaštita klijenata, ne verujem da je cilj uvođenje u PDV. Slažem se i ja da je paušalna varijanta odgovarajuća, ali sad sam na brzinu guglao da bih se podsetio izgovora za neuvođenje kasa...ijao.

 

Quote

 

"Ne bežimo od uvođenja kasa, ali fiskalizacija može da krene tek kada budemo mogli da ostvarimo ekonomsku isplativost".

 

"Problem je što sadašnji taksimetri nisu kompatibilni sa fiskalnim kasama".

 

"– Nerealno je da do kraja godine 15.000 taksista, koliko nas ima u Srbiji, nabavi fiskalne kase. Uostalom, zašto se krenulo od nas? Zašto prvo ne fiskalizuju GSP i minibuse? – pita Zlatković".

 

 

Ovo su izjave predstavnika taksi udruženja od 2009. do 2018., znači devetogodišnji Šio mi ga Đura.

 

Čak i kada bih zanemario sve to, činjenica da postoji ograničenje broja taksista mi je dovoljna da nikako ne budem na njihovoj strani. 

Edited by ragasto
Link to comment
10 hours ago, ragasto said:

Ah, gde su ona staaara dobra vremena kada su taksi udruženja demokracki ukinula popust na poziv pa izdejstvovala u skupštini grada da se ozvaniči...pa još odjebali fiskalizaciju, nema ni 10 godina od tada...

Bilo je (barem) jedno udruženje koje se nije slagalo sa tim pa su im onda narednih par dana taksiste presretali na ulici i maltretirali.

Link to comment
Bilo je (barem) jedno udruženje koje se nije slagalo sa tim pa su im onda narednih par dana taksiste presretali na ulici i maltretirali.
Pa da...
I onda kao "nemojmo generalizovati"...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
12 hours ago, Блок_64 said:

 

Za razliku od taksija koji funkcionise perfektno.Sa svim bivsim osudjenicima za volanom,kupljenim i ne kupljenim diplomama,najvecim otpadom ovoga grada.

Ne zajebavaj molim te.Gradski prevoz ne valja ali je zato taksi ful prica.

Nisam se bavio poređenjem nego sam se samo složio s onim koga sam kvotirao u vezi GSB. Taksistima se nisam bavio u tom postu. Biće da si nešto promašio. :D

Link to comment
13 hours ago, Frank Pembleton said:

 

Ti nas sad ovde zajebavas ...Pa ti razbojnici imaju table tih "poznatih firmi"

Ustvari ne, nego su samostalci, odnosno nisu ni u jednom preduzeću. Bar je tako u Novom Sadu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...