Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

9 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

od svih skupina u beogradu, a ima ih milion, najomiljeniji su mi bastacevi svedoci. 

 

 

 

Neiskusni su. Tek stasava nova generacija protestanata.

 

Logičnije bi bilo da su ih gađali kesama s farbom, jer niko od ovih mrštavaca ne bi napustio grupu da se bije, a i gde da se bije kad sevaju blicevi. Pešačka zona, hiljadu ulica da se pobegne, znaš kad bi ih nahvatali.

Ali je sve ovo super - naučiće brzo.

 

Problem je što će jednom ti protesti dati rezultat, a onda će se Goran Vesić ušetati u Utisak nedelje da šarmantno objasni šta je u stvari bilo. I otvoriti kafanu u Beogradu na vodi. 

Srbija je zemlja zločina bez kazne.

Link to comment
12 hours ago, Venom said:


Zapravo je glavni problem sto neko ne posluje legalno, sto zna da ne posluje legalno ali odlucuje da moze ili podmazuje gde treba, sto premijerka (kojoj je posao da brani zakone koje vlada sama predlaze) konstatuje da je neko nasao rupu u zakonu i sta da se radi i na kraju, problem je sto vecinu gradjana to sve uopste ne zanima. "Terorisanje" od nedelju, dve, mesec dana dodje i prodje, ovakve stvari menjaju grad i zemlju maltene zauvek.

 

Da, ovo je prvi put da je neko u Srbiji našao rupu u zakonu. I da je koristi. Srbijo, zemljo vladavino prava i striktnog poštovanja propisa, otvori se. Car:GO uništava srpski pravni poredak...šta sve neću pročitati.

 

Ponoviću još jedanput: Car:GO je bio potpuno legalan kao prevoznik (limo servis) dok taksisti nisu izlobirali kod Mihajlovićke da se zakon promeni kako bi se oni zabranili. Šta o tome misle ostali građani, niko ih nije pitao.

 

Car:GO je sada našao rupu u zakonu, i registrovali su se kao udruženje. Ako je to nelegalno, to mora da utvrdi sud, jer jel'te to tako funkcioniše u zemljama gde postoji vladavina prava. Pa neka tužilac pokrene postupak, neka taksisti podnesu krivične prijave, neka pokrenu parnice, unajme advokate...neka podnesu i ustavnu žalbu ako misle da su im prava ugrožena. I tako dalje. Ako su štrajkovali par dana da iskažu svoje nezadovoljstvo, OK, ali neka sada nastave pravnim sredstvima, i prestanu da nam prave na svakodnevnom nivou daaaaleko veću štetu nego što to pravi Car:GO svojim po njima nelegalnim aktivnostima.

 

Je li to taksiste umeju, ili su samo siledžije koje nameravaju da nas i dalje siluju u mozak dok neko siledžijski ne pobije njihovu konkurenciju? Šta oni zapravo žele, da Žandarmerija upadne u Car:GO, zapleni im vozila, da patrolira ulicama i baca u zatvor svakog ko za njih vozi?

Link to comment

Ovo za gađanje kesama sa farbom danima imam kao ideju za taksiste. Samo je kod mene u mašti to obična voda.  Oni krenu da voze centrom, a svi ih sa prozora i terasa zaspu kesama sa vodom, može i đubretom.

Link to comment

 

10 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

od svih skupina u beogradu, a ima ih milion, najomiljeniji su mi bastacevi svedoci. 

pa i meni je žao što ovo sinoć nije izvela ekipa iz imaga ili ndb, ili robert deniro i rajan gosling... ali mi je ipak veoma milo videti scenu :D

8 hours ago, Anonymous said:

 

Nisam u toku, znači da je Vesić zaista napisao knjigu s kojom smo se sprdali pre par dana?

meni se sve čini da je neko negde rekao da su to njegove sabrane kolumne koje piše za politiku. al sad ne znam...

1 hour ago, Jumanji said:

Evo ga, sa sve dr

  Hide contents

0e745d3da1025a500efa61e108bff555.jpg

 

 

čekaj, a jel mu odgovara pravi rističević ili je i on lažan?

Edited by slepa živana
Link to comment
33 minutes ago, Arkadija said:

Ovo za gađanje kesama sa farbom danima imam kao ideju za taksiste. Samo je kod mene u mašti to obična voda.

Ja bih punjeje kesa prepustio muškom svetu... Cenim da bi tu tekućinu, koju bi ja stavio u kese lakše oni ulili nego žene...

 

ALi, šta ja znam...

Link to comment
47 minutes ago, Arkadija said:

Ovo za gađanje kesama sa farbom danima imam kao ideju za taksiste. Samo je kod mene u mašti to obična voda.  Oni krenu da voze centrom, a svi ih sa prozora i terasa zaspu kesama sa vodom, može i đubretom.

Ja ti garantujem, ali garantujem da bi posle dve kese na šoferki blokade stale, jer je taksistima odavno pun kufer ove radne obaveze.

 

Naravno, Alek nas je preduhitrio svojim očinskim savetom

Link to comment
56 minutes ago, hazard said:

 

Da, ovo je prvi put da je neko u Srbiji našao rupu u zakonu. I da je koristi. Srbijo, zemljo vladavino prava i striktnog poštovanja propisa, otvori se. Car:GO uništava srpski pravni poredak...šta sve neću pročitati.

 

Ponoviću još jedanput: Car:GO je bio potpuno legalan kao prevoznik (limo servis) dok taksisti nisu izlobirali kod Mihajlovićke da se zakon promeni kako bi se oni zabranili. Šta o tome misle ostali građani, niko ih nije pitao.

 

Car:GO je sada našao rupu u zakonu, i registrovali su se kao udruženje. Ako je to nelegalno, to mora da utvrdi sud, jer jel'te to tako funkcioniše u zemljama gde postoji vladavina prava. Pa neka tužilac pokrene postupak, neka taksisti podnesu krivične prijave, neka pokrenu parnice, unajme advokate...neka podnesu i ustavnu žalbu ako misle da su im prava ugrožena. I tako dalje. Ako su štrajkovali par dana da iskažu svoje nezadovoljstvo, OK, ali neka sada nastave pravnim sredstvima, i prestanu da nam prave na svakodnevnom nivou daaaaleko veću štetu nego što to pravi Car:GO svojim po njima nelegalnim aktivnostima.

 

Je li to taksiste umeju, ili su samo siledžije koje nameravaju da nas i dalje siluju u mozak dok neko siledžijski ne pobije njihovu konkurenciju? Šta oni zapravo žele, da Žandarmerija upadne u Car:GO, zapleni im vozila, da patrolira ulicama i baca u zatvor svakog ko za njih vozi?

 

Evropski sud pravde je doneo odluku protiv Ubera da je u pitanju preduzece za transport putnika i da drzave imaju pravo da ih tako regulisu. To je sud koji je nadlezan za zemlje unije u koju Srbija makar deklarativno zeli da udje. I firme poput Ubera kao sto je car:go su u najvecem broju evropskih zemalja tako regulisane da ne moze da te vozi Mile magacioner koji hoce dodatno da zaradi. Sto je logicno, s obzirom da je u pitanju zdrav razum. To su cinjenice. Ovu diskusiju smo vec vodili i sam si zakljucio da se ne slazemo i da nema svrhe, tako da je bolje da se drzimo cinjenica umesto da izmisljamo rupu na saksiji i nasu posebnost.

 

@James Marshall je pricao o tome na sta postoji pravo i koje su procedure. Ne moze car:go da odluci da su nasli rupu u zakonu, ako im nadlezni kazu da je nisu nasli. Ako se ne slazu, izvolite na sud, kao sto je Uber isao na sud, pa dobio po nosu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...