Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, Tribun_Populi said:

Za Kanadu ne znam, u Švajcarskoj imaš Gemeindepolizei. A i više sam mislio na evrokonti države, s kojima smo uporedivi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 

 

Stadtpolizei u Cirihu je ful policija, nisu komunalci zaduženi samo za buku, ulične prodavce i nepropisno bacanje smeća

Link to comment
 
Stadtpolizei u Cirihu je ful policija, nisu komunalci zaduženi samo za buku, ulične prodavce i nepropisno bacanje smeća
To u Cirihu, u nekim drugim gradovima su samo žardinjerija.

A i trend je bio po nekim kantonima 200-tih da se spajaju opštinska (komunalci) i kantonalna (JRM, saobraćajna kriminalistička) policija u jednu tj. da se sve prebacuje na kantonalni nivo. Ne svuda, neke opštine i gradovi su zadržali klasične komunalce.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment

U Švici se i ta najbazičnija policija bavi saobraćajem (onoliko koliko sam ja imao prilike da vidim), što kod naše žardinjerije nije slučaj. I svi lokalni policajci idu na obuku u policijsku akademiju sa kantonalnim, što kod nas mislim da nije slučaj (ne školuju se komunalci na policijskoj akademiji zajedno sa pravim pandurima), ispravi me ako grešim.

 

U svakom slučaju, htedoh reći da postoje jako ozbiljne države (i jako ozbiljni delovi ozbiljnih država) koji žive sasvim fino bez ekvivalenta srpske komunalne policije milicije.

 

I mi smo živeli sasvim OK bez njih do 2008. Ja sam se formiranju komunalne radovao, jer sam mislio da će poslužiti da se značajnije dotera komunalni red. No ona od početka najmanje služi za to (da ne govorimo da kad god ih pozoveš za nešto oni kažu da za to nisu nadležni) a ponajviše da bude politički enforcer lokalne vlasti. Naprednjaci su to podigli za jedan nivo i pretvorili je u stranačku ,,stražu". Ovo preimenovanje u miliciju ili nije slučajno ili je frojdovska omaška, jer to sada najvećim delom i liči na nekakvu naprednjačku miliciju.

 

Rasformirati sve komunalne milicije, otpustiti svakog ko je za nju radio na bilo koji način, pa kroz 5 godina razmisliti kako urediti pandurisanje na lokalnom nivou.

Link to comment
Quote

Grad Beograd namerava da nastavi sa gradnjom fontana, a u tu svrhu, kako stoji u zvaničnim dokumentima, za nove vodene atrakcije na deset gradskih opština, biće izdvojeno više od 700.000 evra.

 

Međutim, odvojeno od ovog projekta biće izgrađena i atraktivna fontana na Adi Ciganliji, na kružnom toku, a sve kako bi se, kako je zvanično najavljeno, "povećala atraktivnost Ade Ciganlije kao jedne od vodećih turističkih destinacija". Cena ove fontane procenjena je na 198.000 evra.

 

Link to comment
10 minutes ago, gospa buba said:

shta fali dosadashnjoj atraktivnosti ade ciganlije, osim tog netrzishnog zelenila???

sent from bubamoto
 

 

Atraktivno je ugraditi se u fontanu na sklapanje sa Aliekspresa, a toga trenutno nema

Link to comment

Sta kaze Palma o komunalnoj policiji?

 

Јагодина је једини град у Србији у ком није формирана комунална полиција. То би нас на месечном нивоу коштало између 2,5 и 3 милиона динара. 

 

Eto izracunajte sad koliko vas kosta Djilas i njegov drugar iz DS Vesic. 

 

Dotle u Beogradu akcija        Vodovod: Ukradeno 12 mlaznica sa fontane Vukov spomenik, prijava protiv NN lica

Link to comment

Ne znam dal sam pisao vec... Ubilo kriogas pumpu kod erporta... Retko dobro gorivo su imali... I neki penis se gradi tu na tosi, iskopali su dobru jamu.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Link to comment
Quote

Na oko 50 lokacija aktivno se radilo početkom jula 2019. Najavljeno je otpočinjanje radova na još 140 lokacija.
Oko 30 ulica i trgova je bilo zatvoreno za saobraćaj ili su predviđeni za zatvaranje. Većina ih se nalazi u centru grada.

 

Udeo radova u centru bio bi još veći kad bi se u obzir uzeli i pojedini delovi opštine Palilula, koji su takođe u centru Beograda. U isto vreme izvode se veliki radovi na četiri lokacije od kojih su tri ključne za saobraćaj - Trg Republike, Karađorđeva ulica i Ulica 27. marta.

Kad se na sve ovo dodaju radovi na fasadama koji onemogućavaju normalno kretanje trotoarom, postaje jasno zašto je život u takozvanom krugu dvojke na ivici kolapsa.

Interaktvni pregled infrastrukturnih radova u Beogradu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...