Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

U što je lepo sad ovde, valjda je sva stoka otišla u Grčku ili Crnu Goru ili u rodna sela. Nema divljanja u saobraćaju, u stvari nema divljanja uopšte. Doduše još nisam bio u strogom centru. Još sutra da vidim na šta liči Ada.

Edited by Anonymous
Link to comment

Da ti uštedim trud: liči na baru pored koje raznorazni kafići hoće da nakaleme nešto što bi ličilo na šetališta pored mora.

Link to comment

Ništa novo. Opet, ja odem na novobeogradsku stranu, pa preko nasipa do onih sojenica prema Makišu. Jeste usrao onu kafanu-voz gazda, ali to je i dalje pojam za CG turizam odakle sam upravo došao.

 

Sama činjenica da imam svoje mesto na Adi, gde nema krštene duše blizu je čudna, a imam.

Link to comment
Ništa novo. Opet, ja odem na novobeogradsku stranu, pa preko nasipa do onih sojenica prema Makišu. Jeste usrao onu kafanu-voz gazda, ali to je i dalje pojam za CG turizam odakle sam upravo došao.
 
Sama činjenica da imam svoje mesto na Adi, gde nema krštene duše blizu je čudna, a imam.
Ti zapravo izađeš na Savu?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Quote

Dolazni peroni Beogradske autobuske stanice (BAS) izmešteni su 23. juna ove godine, na prostor iza bivše Glavne železničke stanice, ali će kompletan međugradski i međunarodni autobuski saobraćaj morati da bude preseljen na Novi Beograd do kraja 2020. godine!

 

- BAS ima rok do kraja 2020. da se preseli. To je logičan rok da sve profunkcioniše na Novom Beogradu. Uveren sam da će autobusi kretati i stizati na Novi Beograd od početka 2021. godine - rekao je Marko Stojčić, gradski urbanista, u Beogradskoj hronici RTS.

Kako je objasnio, “radove izvodi BAS, kao privatna firma, a Grad Beograd im samo pruža podršku”.

 

- Radovi su uveliko u toku - dodao je Stojčić.

 

Prošla sam tuda u subotu, niko ništa ne radi. 

 

Nego, kako su oni zamislili da im sva ta sila autobusa i ljudi tuda prolazi 00-24, kada je to mesto sklono kolapsu u saobraćaju, naročito popodne. 

Link to comment

Dolazni peroni Beogradske autobuske stanice (BAS) izmešteni su 23. juna ove godine, na prostor iza bivše Glavne železničke stanice, ali će kompletan međugradski i međunarodni autobuski saobraćaj morati da bude preseljen na Novi Beograd do kraja 2020. godine!

 

- BAS ima rok do kraja 2020. da se preseli. To je logičan rok da sve profunkcioniše na Novom Beogradu. Uveren sam da će autobusi kretati i stizati na Novi Beograd od početka 2021. godine - rekao je Marko Stojčić, gradski urbanista, u Beogradskoj hronici RTS.

Kako je objasnio, “radove izvodi BAS, kao privatna firma, a Grad Beograd im samo pruža podršku”.

 

- Radovi su uveliko u toku - dodao je Stojčić.

Prošla sam tuda u subotu, niko ništa ne radi.   

Nego, kako su oni zamislili da im sva ta sila autobusa i ljudi tuda prolazi 00-24, kada je to mesto sklono kolapsu u saobraćaju, naročito popodne. 

[\quote]

 

 

 

 

 

 

 

Njih realnost ne zabrinjava nimalo...

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Inače, u Beogradu je sve savršeno, od fasada,  čistoće, parkova bogatih zelenilom do javnog prevoza, tako da se sada rade senzori koji broje slobodna parking mesta u zoniranim ulicama. 

Kod mene su još pre mesec dana postavili visoke stubove na kojima su juče postavili displeje na kojima će valjda da piše koliko ima slobodnih parking mesta u ulici. Parking mesta su ofarbali i izbušili rupu na sredini u koju dođe senzor. ( Za nepismeniji narod, kojima je tabla sa obaveštenjem preteška za čitanje, na samim linijama od parking mesta su ispisali 9113. Ipak je naplata bog.)

 

 

Volela bih da znam koliko to košta, i čija se burazerska firma omastila od ovog posla?

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

 

Prošla sam tuda u subotu, niko ništa ne radi. 

 

Nego, kako su oni zamislili da im sva ta sila autobusa i ljudi tuda prolazi 00-24, kada je to mesto sklono kolapsu u saobraćaju, naročito popodne. 

Linije će pristizati i odlaziti van Bg špiceva, biće zabranjeno busevima da ordiniraju za vreme Bg špica :fantom:.

Link to comment

stojčić za sledeću godinu najavljuje preoravanje trga marksa i engelsa poznatijeg kao trg nikole pašića, izgradnju podzemne garaže u parkiću pored savezne skupštine, ..., bezistan...

sve u svemu šta će nam fontana, šta će nam drveće, šta će nam parkić?

sravni sve sa zemljom i udri betončinu :frust:

 

Link to comment

shta im je naspelo na marksa i engelsa. stiche se utisak da grad nema druge probleme a da sve to placa bogati ujak :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment

 

 

 

11 hours ago, Anonymous said:

Ništa novo. Opet, ja odem na novobeogradsku stranu, pa preko nasipa do onih sojenica prema Makišu. Jeste usrao onu kafanu-voz gazda, ali to je i dalje pojam za CG turizam odakle sam upravo došao.

 

 

Kraljičin vagon? Nisam bio 4-5 godina, ne znam ni da li postoji i dalje. Sudio se sa železnicom, tužili ga da vrati vagon njima u posed. Hrana mu je bila dobra, ali lokal uglavnom sablasno pust, a konobar jako naporan.

Edited by napadaj
Link to comment
24 minutes ago, gospa buba said:

shta im je naspelo na marksa i engelsa. stiche se utisak da grad nema druge probleme a da sve to placa bogati ujak :unsure:

sent from bubamoto
 

oće navodno da rade podzemnu garažu na uglu kosovske i vlajkovićeve pa valjda računaju da treba da iskoriste priliku dok su tu bageri pa poruše i rasčerupaju sve što mogu.

može im se.

Link to comment

Dok vam rade trg raspada vam se Knez Mihajlova

 

NESREĆA U KNEZU Na starijeg muškarca PALA FASADA sa zgrade, krhotine za pola metra PROMAŠILE DETE

 

Pre neki dan isto tako sa palate Albanija

 

Tuziti vlasnike i grad nema druge.

Link to comment

objasnice oni lako da u njujorku londonu i singapuru pada na ljude svakih 10 sekundi. nije problem. bice problem kad pochne da pada ovo shto sad predizborno renoviraju.

 

jer djilak i sholas, naravno.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...