Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

potpisan je sporazum sa kinezima za izgradnju postrojenja za preradu otpadnih voda iz kanalizacionog sistema. 

meni se čini da su im obećali još ponešto.

pumpe verovatno nisu održavane ali da baš sve odjedared pocrkaju :unsure:

Link to comment
11 hours ago, Блок_64 said:

 

Bio veceras u 27-og marta.Pa oni kurcem nisu mrdnili za ovih dva meseca koliko kao nesto rade.

ne znam u koje doba dana si prošao. ja sam jedno veče pre jedno dve nedelje pošla tuda da prošetam. nisam znala koji je obim radova. iščupane su bandere, valjda u sklopu rekonstrukcije, tako da od takovske do starine novaka nema ulične rasvete. a pošto u tom delu nema puno nekih izloga, nego su više stambene zgrade, banke, kafići... koji noću ne ostavljaju svetlo u prozorima, može da se izgine. za pešake, da ne kažem stanovnike tih zgrada, ostavljeno je metar trotoara u mrklom mraku, ograđeno žicom iza koje je jendek.

bauljaju ljudi po onom mraku ko zombiji

Link to comment

Mislim da sam video da se bandere u tom delu ulice vraćaju nazad, ali ne znam da li noću radi rasveta.

 

Na raskrsnici Kraljice Marije/27. marta sa Starine Novaka po danu je vrlo živo. Automobili se kreću u jednom smeru, ka Bulevaru, dok se druga saobraćajna traka koristi kao divlji parking. Priličan broj motociklista vreba priliku da prođe kroz onaj levak u nedozvoljenom smeru, pešaci se snalaze kako mogu, a oni radnici jadni tuku krampovima po asfaltu i kroz kanale. Buka od građevinskih mašina je skoro nesnosna. Onaj jedan pokušava da nešto ponovo premeri, pa pomera radnika sa letvom, koji ne zna gde bi stao a da nekom ne zapreči put. Onda bager mora da prođe iz 27. marta u Kraljice Marije, pa preseče kolonu vozila i pešaka. Otac gura devojku u invalidskim kolicima, ljudi se protokolarno, koliko mogu izmaknu da naprave prolaz. 30 je stepeni, blješti pod suncem i zapara je. Violinista sa rasprostrtom kutijom instrumenta na starom je mestu i svira. Baka je sela na ivičnjak na metar od njega i koncentrisana je samo na svirača.

 

Spoiler

Svirač je odustao neki dan tokom prethodne nedelje.

 

Link to comment

Danas su se svinjske horde okupile oko Trga Republike. Nešto su čekali, gledali čuvali. Moja mama ih je ,na moje veliko iznenađenje , nazvala sendvičari i ološ, ona obični takve komentare izgovara u dnevnoj sobi.

Bilo je tu i policije i komunalaca. Na samom trgu , negde na sredini okupili su se ljudi sa šlemovima na glavama, nešto su gledali tako u krug poređani. Valjda je neko nešto imao da im kaže.

Bizarna scena, svakako.

 

 

edit: Bio Vučić na trgu. Greota što ga nisam videla.

Edited by Arkadija
Link to comment
9 minutes ago, Arkadija said:

Danas su se svinjske horde okupile oko Trga Republike. Nešto su čekali, gledali čuvali. Moja mama ih je ,na moje veliko iznenađenje , nazvala sendvičari i ološ, ona obični takve komentare izgovara u dnevnoj sobi.

Bilo je tu i policije i komunalaca. Na samom trgu , negde na sredini okupili su se ljudi sa šlemovima na glavama, nešto su gledali tako u krug poređani. Valjda je neko nešto imao da im kaže.

Bizarna scena, svakako.

 

 

edit: Bio Vučić na trgu. Greota što ga nisam videla.

evo malo da se utešiš

1 hour ago, Jumanji said:

 

 

Link to comment
Quote

 

Grad Beograd preuzeo upravljanje nad sportskim centrom Milan Gale Muškatirović

 

Oni su naveli da se s tom imovinom dosad "na nedomaćinski način raspolagalo".

Dugovi tog opštinskog preduzeća iznose preko milion evra, što je dovelo u pitanje rad centra

 

Prva odluka gradskog preduzeća 25. maj - Milan Gale Muškatirović” jeste da se dnevna cena korišćenja bazena spusti sa 250 na 200 dinara, kao i da se plate zaposlenima u ovom sportskom centru povećaju u proseku za oko 20 odsto :happy:

 

 

Gorane

 

 

Edited by levi
Link to comment

nisam samo razumela da li ćemo kroz infostan pored odnošenja smeća plaćati dodatno 200 dinara za spalionicu ili se stavka odnošenje smeća povećava na 200

 

Link to comment
Quote

ostaci „Virtemberške kapije”, po nalogu Zavoda za zaštitu spomenika kulture, u potpunosti konzervirani, ali i da je Trg republike previše atraktivna lokacija da bi taj deo prostora ostao otvoren, odnosno prekriven staklom. Kako je istakao, na pločama koje će prekrivati Trg republike biće obeleženi delovi ostataka kapije kako bi građani mogli da se informišu o svemu što se nalazi ispod površine, a što je važno za istoriju Beograda i Srbije.

Ovo reče gradski arhitekta i ostade živ.

Znači trg je toliko do jaja, da bi tamo neki eksponati ružili prelepu grandioznost , koja nije viđena u Evropi , ai šire.

Link to comment

Hteo je da kaže površina trga je suviše vredna kao prostor za izdavanje (za tezge, bine, bašte kafića i sl.) da bi se neki delovi nje učinili za tu svrhu neupotrebljivi.

 

To je ujedno i glavna motivacija ove rekonstrukcije, da se oslobodi više prostora (setimo se priče o beskorisnim žardinjerama) od kog se može zaraditi. Vidim da na novi trg svršavaju mnogi koji žele napokon neki veliki brisani otvoreni prostor u centru grada, ali oni ne kapiraju da će taj prostor pod ovom vlašću tokom većine godine biti potpuno popunjen raznim ,,sadržajima".

Link to comment

Naravno da je tako.  Sem toga, postavljanje kojekakvih tezgi po trgu, zahteva određenu mehanizaciju,  a znamo da je mehanizacija teška, teške sui tezge. Dakle, čim prođu ciklus, najviše dva postavljanja tezgi, ploče se lome i krug se zatvara, tj otvara novim renoviranjem trga.  Džepovi se nikad ne prazne. Nirvana je dostignuta

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...