Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Obnavlja se stara Železnička stanica

Beograd -- Republička direkcija za imovinu dobiće 334,1 milion dinara iz budžeta.

Ala će neko da se usere od kinte...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Bulevar Vudroa Vilsona treba da bude ulica paralelna Savskoj, od železničkog mosta do gazele, ako dobro razumem. 

 

Vest iz prošle godine kaže da će imati 3+3 trake. https://www.blic.rs/vesti/beograd/vilsonov-bulevar-ovako-izgleda-saobracajnica-koja-ce-spajati-karadordevu-i-sajam/pw041py


Sada nalazim da će imati ukupno 4 trake. http://rs.n1info.com/Vesti/a506410/Rekonstrukcija-Savskog-trga-bez-prekida-saobracaja.html

 

 

 

Ne razumem najbolje projekat Savskog trga. Da li će saobraćaj da ide po obimu trga, što bi otprilike bio prostor gde su sada autobuska okretnica (pokojni bioskop Partizan) i parking kod dežurne apoteke? Hoće li taj deo uz zgrade biti namenjen saobraćaju, a sve "unutra" postaje šetalište? Hoće li ipak ići nekakav saobraćaj i kroz to "unutra"? Kako planiraju da urede tramvajske šine u sva tri pravca?

Edited by pacey defender
Link to comment
On 10.8.2019. at 20:06, kud u maglu Simoviću said:

bilo je toga po nbgd ranijih godina, ravnica je od tih sremskosvinjskih sela

tipovalo se na krmnivo

 

nego, sretan novi trg nt

F67491DD-FD72-4860-9285-078BE717E525.jpeg.c9dd5239b5f2159604e05f1e3b79d52b.jpeg

 

 Још нема ни идејног решења, тако да не може ни бити актуелног рендера. Но, мислим да се са садашњом фонтаном можемо поздравити.

Link to comment

klupe sa jedne strane a sa druge ne... izmesten spomenik u nekoj rupi... brisan prostor u sredini... kakav li je mozak ovo isprogramirao..

 

i gde ce sada maturanti da se vesele... ne misle na mladost... nista im nije sveto...

 

 

Link to comment

ali nachin na koji to slikaju je fantazija, 20 hektara trga, pucaju pogledi, 70 fontana, 80 spomenika, 90 klupa, morska obala na kraju. kao da i oni i mi ne znamo kolika je livadica i shta na nju moze da stane. u toj tehnologiji je i dacia sandero robusno terensko vozilo za po kilimandzaru [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment
Just now, gospa buba said:

ali nachin na koji to slikaju je fantazija, 20 hektara trga, pucaju pogledi, 70 fontana, 80 spomenika, 90 klupa, morska obala na kraju. kao da i oni i mi ne znamo kolika je livadica i shta na nju moze da stane. u toj tehnologiji je i dacia sandero robusno terensko vozilo za po kilimandzaru emoji38.pngol:

sent from bubamoto
 

Ja sam Dacu terao po Alpima, ništa mu falilo nije... :mad:

 

Sad, šalu na stranu, ali, te slike uopšte nisu namenjene ljudima koji znaju kako BG izgleda... To je namenjeno onima koji su BG videli jednom ili dva puta, kad su ih ugurali u bus na veličlanstvene mitinge, da kažu, "Šta beograđani kenjaju, prave im lep grad, a oni stalno nezadovoljni. Da je u mojim prčilovcima ovako, gde bi nam bio kraj"...

 

 

Link to comment
17 minutes ago, gospa buba said:

radisha bre, sandero! ne logan :D

govorimo shta se kako slika, a ne shta moze. i big mek izgleda na reklami kao da cesh da ga jedesh pola dana :hihi:

sent from bubamoto
 

Sandera sam i terao... :lol:

 

Pa znam, slika se sve i svašta, zato i kažem, nit' je slika meka namenjena onima koji već znaju kako mek izgleda, niti je slika Beograda namenjena Beograđanima...

Link to comment
3 hours ago, pacey defender said:

Ne razumem najbolje projekat Savskog trga. Da li će saobraćaj da ide po obimu trga, što bi otprilike bio prostor gde su sada autobuska okretnica (pokojni bioskop Partizan) i parking kod dežurne apoteke? Hoće li taj deo uz zgrade biti namenjen saobraćaju, a sve "unutra" postaje šetalište? Hoće li ipak ići nekakav saobraćaj i kroz to "unutra"? Kako planiraju da urede tramvajske šine u sva tri pravca?

 

Eh sad i ti. Em nije počela rekonstrukcija, em će da taje 3445834 dana, ima vremena da sve te stvari dođu na svoje mesto.

 

Kao što smo videli sa Trgom Republike, te biće pešačka zona, te neće biti pešačka zona, te ukidaju se trole, te ne ukidaju se trole...life is like a box of chocolates! You never know what you gonna get.

Edited by hazard
Link to comment
11 hours ago, extragluv said:

klupe sa jedne strane a sa druge ne... izmesten spomenik u nekoj rupi... brisan prostor u sredini... kakav li je mozak ovo isprogramirao..

 

i gde ce sada maturanti da se vesele... ne misle na mladost... nista im nije sveto...

 

 

 

 

Ja se kupao u fontani kada smo pobedili amerinkance u kosarci.

Link to comment

Lepo je što ponovo rade svetiljke na Avali, ali ne rade na prilazu spomeniku.

Grob Neznanom junaku povremeno zasija poput groba majke Troterovih.

Jarbol je osvetlio neki Star Wars fan.

Previše je drveća.

Link to comment
8 hours ago, Ras said:

Lepo je što ponovo rade svetiljke na Avali, ali ne rade na prilazu spomeniku.

Grob Neznanom junaku povremeno zasija poput groba majke Troterovih.

Jarbol je osvetlio neki Star Wars fan.

Previše je drveća.

:cry:

sad ga više neće biti.uopšte.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...