Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

5 hours ago, hazard said:

Čuh od čoveka koji je išao na konkurs da se za prijem u komunalnu policiju miliciju traži 5 soma evra

Баш сам у петак код Албаније видео ауто на ком пише Комунална милиција. Је ли то неко ново име или зајебанција? 

Link to comment
1 minute ago, vathra said:

Баш сам у петак код Албаније видео ауто на ком пише Комунална милиција. Је ли то неко ново име или зајебанција? 

 

Nisi ispratio, zaključili su da po nekom zakonu jedino MUP ima pravo na korišćenje imena ,,policija" pa su preimenovali komunalnu u miliciju

Link to comment
 
Nisi ispratio, zaključili su da po nekom zakonu jedino MUP ima pravo na korišćenje imena ,,policija" pa su preimenovali komunalnu u miliciju
Po zakonu o policiji od prošle godine. MUP i MOD za vojnu policiju.

Kanda dr Slina ne želi da mu žardinjerija blati časno ime službe.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment
Hteo je da kaže površina trga je suviše vredna kao prostor za izdavanje (za tezge, bine, bašte kafića i sl.) da bi se neki delovi nje učinili za tu svrhu neupotrebljivi.
 
To je ujedno i glavna motivacija ove rekonstrukcije, da se oslobodi više prostora (setimo se priče o beskorisnim žardinjerama) od kog se može zaraditi. Vidim da na novi trg svršavaju mnogi koji žele napokon neki veliki brisani otvoreni prostor u centru grada, ali oni ne kapiraju da će taj prostor pod ovom vlašću tokom većine godine biti potpuno popunjen raznim ,,sadržajima".
Upravo. Pa tamo ima jedno 10 malih reflektora za raznorazne zajebancije. Bice ti pravi mamac za bugare

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Tribun_Populi said:

Po zakonu o policiji od prošle godine. MUP i MOD za vojnu policiju.

Kanda dr Slina ne želi da mu žardinjerija blati časno ime službe.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 

 Da sam opozicija stavka br. 1 programa bila bi mi ukidanje komunalne

Link to comment
 Da sam opozicija stavka br. 1 programa bila bi mi ukidanje komunalne
jeste. taksa 3% za beograd i pretplata za rts :hihi:

brze se vratile nego shto nestale...

sent from bubamoto

Link to comment
2 hours ago, hazard said:

 Da sam opozicija stavka br. 1 programa bila bi mi ukidanje komunalne

 

 

Nemoj da zaboravimo da su ih neki koji su sada u opoziciji i uveli.

Ali se slazem sa tobom da to treba ukinuti ili manje vise reforisati.

Link to comment

Nemere, ima svaka ozbiljna država. U Francuskoj, Španiji i Italiji se zovu opštinska policija (police/polizia municipale), u Nemačkoj Kommunalpolizei/Stadtpolizei, u Poljskoj Straž Miejska/Mesna straža itd.

 

Narodna milicija u SFRJ je bila opštinski organ unutrašnjih poslova™, nadležna za sve od bacanja smeća i vešeraja pa do ubistava. Milošević ju je celu početkom devedesetih prebacio na državni nivo, s tim da je opštine ostavio bez adekvatnog aparata prinude za provođenje propisa iz nadležnosti lokalne samouprave. 2008. je Tadićev DS radi ispravljanja toga stvorio komunalnu policiju, ali samo u opštinama kojima su dali status Grada™ što je bila ordinarna glupost kao da u Bavaništu ne bacaju van kontejnera, i sa ograničenjem od 1 policajca na 10K ljudi. Ovi su sad ukinuli sva ta ograničenja, promenili naziv i proširili ovlašćenja.

 

Milicija je inače naziv za paravojsku, naoružani narod. U socijalističkim zemljama je klasična policijska služba nazivana milicijom iz ideoloških razloga (narodna, jel). Ovi su mogli da budu maaalko kreativniji ili da barem prepišu (eto ta mesna straža je OK, ako već old fešn panduri imaju problem s konkurencijom).

 

Ali da će trebati da se to utegne malo bolje, hoće vrlo brzo.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

ne znam. meni je frka i od straze, makar bila i mesna :hihi:

sent from bubamoto
 

 

+1

 

I to ,,straža" na srpskom ima paravojni prizvuk. Plus je ,,Srpska državna straža" bila vojno-policijska formacija znamo već koga.

Link to comment
6 hours ago, Tribun_Populi said:

Nemere, ima svaka ozbiljna država. U Francuskoj, Španiji i Italiji se zovu opštinska policija (police/polizia municipale), u Nemačkoj Kommunalpolizei/Stadtpolizei, u Poljskoj Straž Miejska/Mesna straža iii

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

Hoćeš reći da su Kanada i Švajcarska neozbiljne države, jer tamo komunalna policija ne postoji?

Link to comment

Oko komunalne policije je klasična priča: samo po sebi treba da postoji i nije loše.
Ali u šta se kod nas pretvori i koristi...
Mislim ako ne može da bude onako kako treba onda bolje ukinuti...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
 
Hoćeš reći da su Kanada i Švajcarska neozbiljne države, jer tamo komunalna policija ne postoji?
Za Kanadu ne znam, u Švajcarskoj imaš Gemeindepolizei. A i više sam mislio na evrokonti države, s kojima smo uporedivi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...