Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

probaj sa komunalnom inspekcijom

e: bar iz iskustva ekolozi nece tako lako da izlaze, vade se na nadleznost

Mozes da ga tuzis i dobices ali ce parnica kostati i trajati godinama. 

 

Druga varijanta je da ga prijavljivas inspekcijama. Ekoloskoj, na primer, zbog buke i otrovnih imisija. Prijavu podnesi u pisanoj formi jer je tada ostao neki trag.

Odlicno, znaci komunalna i ekoloska, dovoljno za pocetak.

 

Pretpostavljam da su pokušaji razgovora sa dotičnim slavno propali?

ma da ... jedno vreme je premestio masine pa je bilo mnogo bolje ali mu je verovatno komsija na drugoj strani zapretio (fizicki?) pa ih je vratio kod mene
Link to comment

Da nije slucaj kada se zaposleni na odredjeno vreme smatra zaposlenim na neodredjeno vreme ako su se ugovorne strane nastavile ponasati na isti nacin nakon isteka roka na koji je ugovor zakljucen?

 

Jedino to mi pada na pamet.

Link to comment

Ili ono da se nizim aktima ne moze ugovoriti manje prava za radnike nego sto je vec propisano/ ugovoreno visima

 

Послато са GT-P6200 користећи Тапаток 2

Link to comment

ma da ... jedno vreme je premestio masine pa je bilo mnogo bolje ali mu je verovatno komsija na drugoj strani zapretio (fizicki?) pa ih je vratio kod mene

dakle reaguje na stimulanse iz okoline.  :)

 

nagađam, ali nemoj odbacivati varijantu da rešite stvari pre nego što odete na sud, ma koliko to u nekim trenucima delovalo nemoguće. 

Link to comment

Mozda i nije za ovu temu, no da napisem ipak.

Uplacivao sam samostalno u PIO fond, neko vreme. Odlucim da napravim pauzu,nakon julske uplate, kad imam sta da vidim, traze mi jos 8200 dinara.

Bla, bla, bla, na kraju se ispostavi, da nije legla uplata, jos iz maja 2013.(greska operatera u lokalnoj posti). Na osnovnu sumu je naravno zaracunata kamata. Zalio sam se poreskoj upravi, te je osnovna uplata(oko 5300)preknjizena na pravi racun, dok je kamata ostala. Zbog kamate mi ne moze biti upisan uplacivani staz u knjizicu.

Sta da radim, ako posta ne bude zelela da sanira svoju gresku? Ja taj novac necu pokloniti drzavi sigurno. Imam uplatnicu, na kojoj se jasno vidi cija je greska.

Kako u PIO ranije nije primeceno da uplata nije legla, proslo je vise od godinu dana.

Link to comment

ne pitam za sebe, nego za druga :)

oduzeli su mu madjari vozacku zbog prekrsaja, i obavestili ga da ce da je drze do isteka kazne, koja se jos uvek ne zna jer traje postupak....

uz napomenu da moze dozvolu da dobije i ranije uz izjavu da ce "trajno napustiti madjarsku teritoriju"...

e sad, pitanje je da li ovo trajno znaci da za zivota vise ne sme uci u madjarsku?

Link to comment

ne pitam za sebe, nego za druga :)

oduzeli su mu madjari vozacku zbog prekrsaja, i obavestili ga da ce da je drze do isteka kazne, koja se jos uvek ne zna jer traje postupak....

uz napomenu da moze dozvolu da dobije i ranije uz izjavu da ce "trajno napustiti madjarsku teritoriju"...

e sad, pitanje je da li ovo trajno znaci da za zivota vise ne sme uci u madjarsku?

 

Ranije je palila fora da im ostaviš dozvolu, a onda po povratku u Srbiju prijaviš da si izgubio dozvolu, i uzmeš duplikat. Ne znam da li ovo funkcioniše i sada, sa biometrijskim dozvolama i (navodno) umreženim policijama.

 

Ovo za Mađare je verovatno pogrešno interpretirano, čisto sumnjam da možeš biti prognan iz zemlje zbog saobraćajnog prekršaja, a naročito ne doživotno.

Link to comment

sto im odmah nisi dao 100e?

odmah se skupilo njih nekoliko oko moga druga i nije bilo prilike :)

 

Ranije je palila fora da im ostaviš dozvolu, a onda po povratku u Srbiju prijaviš da si izgubio dozvolu, i uzmeš duplikat. Ne znam da li ovo funkcioniše i sada, sa biometrijskim dozvolama i (navodno) umreženim policijama.

 

Ovo za Mađare je verovatno pogrešno interpretirano, čisto sumnjam da možeš biti prognan iz zemlje zbog saobraćajnog prekršaja, a naročito ne doživotno.

Ne proganjaju iz zemlje zbog toga, nego postoji opcija da se tako izjasnis da bi dali dozvolu pre isteka kazne

Link to comment

Mom prijatelju koji živi u stanu svoje pokojne babe već 26 godina stigao je neki dopis od opštine (stan je opštinski) da treba da dođe da potpiše nekakav ugovor o zakupu, pošto se, kažu, promenio zakon, bla, bla...... Pretpostvljajući da ima stanarsko pravo, zanima ga da li mu je stanarsko pravo novim zakonom ugroženo, da li mora bilo šta da potpisuje sa opštinom i da li je opet u pitanju nekakav blef države da bi se povećala količina para koju plaća? Uopšte, zanima me situacija sa tim novim zakonom i ako može da me se uputi koji je zakon u pitanju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...