Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Mislim da ovo oslobodjenje ide srazmerno udelu, tako da prvi kupac ima pravo na oslobodjnje do 24m2, a drugi do 16m2, plus svako od njih ima pravo na po 7,5m2 za svakog clana zajednickog domacinstva.
Био си у праву <_<
Link to comment

Može li neko da me uputi kojim propisom su regulisane kaznene odredbe za slučaj da u maloprodajnom objektu inspekcija zatekne neispravnu fiskalnu kasu? Konkretno, problem je potencijalna situacija da prodavac rukom piše fiskalni račun jer program u kome radi maloprodaja tog časa nema vezu ka centralnom serveru na kome je aplikacija iz koje radi maloprodajna kasa i koja šalje podatke fiskalnom štampaču koji je smešten u samoj prodavnici. Pretpostavljam da je, iz ugla inspekcije, prodavac formalno u prekršaju čim piše fiskalni račun pored uključenog fiskalnog štampača, jer njih verovatno ne zanima to da li program za maloprodaju tog časa ne radi i ne može da šalje podatke fiskalnom štampaču.

Link to comment
  • 2 weeks later...
ghrmngrogjepoijwhgpaerihbjpeithjnpsreowijthpwosr'hinterna stvar koju ni ti ni moja supruga ne shvatate <_<interna stvar izmedju mene, izgleda
bolje tako nego da si ti interna stvar izmedju nas dvije :naughty:
Link to comment
  • 3 weeks later...

Nadam se da neko zna odgovor na ovo.Da li npr. ja, kao fizicko lice i drzavljanin Srbije, mogu/smem imati nekakav pre-paid devizni racun u npr. Belgiji? Kad kazem devizni, naravno da je racun u evrima.

Link to comment
Da li npr. ja, kao fizicko lice i drzavljanin Srbije, mogu/smem imati nekakav pre-paid devizni racun u npr. Belgiji? Kad kazem devizni, naravno da je racun u evrima.
Ako mozes da ga otvoris tamo, onda mozes :)Ja, kao fizicko lice i drzavljanin Srbije sam imao/imam raznorazne racune u par stranih zemalja.Mislim da je vise pitanje sta ti hoces da radis sa tim racunom? I sta je pre-paid racun? :unsure:
Link to comment
Ako mozes da ga otvoris tamo, onda mozes :)Ja, kao fizicko lice i drzavljanin Srbije sam imao/imam raznorazne racune u par stranih zemalja.Mislim da je vise pitanje sta ti hoces da radis sa tim racunom? I sta je pre-paid racun? :unsure:
U principu, ja otvorim racun, i dobijem Master card, for electronic use only, i sa nje mogu koristiti samo onaj iznos koji je na raspolaganju. U tom smislu je pre-paid, ne znam strucni naziv za to.Sa njom nista posebno ne planiram da radim :) Da mi rodjak uplacuje povremeno neku svotu evrica, a ja da slobodno mogu tu svotu koristiti ili u Srbiji ili u inostranstvu ili za placanje preko neta.Znaci nikakvo zaduzivanje ili kreditiranje, koristim samo ono sto je raspolozivo na racunu.
Link to comment
U principu, ja otvorim racun, i dobijem Master card, for electronic use only, i sa nje mogu koristiti samo onaj iznos koji je na raspolaganju. U tom smislu je pre-paid, ne znam strucni naziv za to.Sa njom nista posebno ne planiram da radim :) Da mi rodjak uplacuje povremeno neku svotu evrica, a ja da slobodno mogu tu svotu koristiti ili u Srbiji ili u inostranstvu ili za placanje preko neta.Znaci nikakvo zaduzivanje ili kreditiranje, koristim samo ono sto je raspolozivo na racunu.
Ne postoji nikakav pre-paid račun. U inostranstvu u bilo kojoj banci, kao stranac otvoriš račun za nerezidente, medjutim sa takvim računom možeš da dobiješ samo bankomat karticu(tj. debitnu karticu sa pin kodom) sa kojom se momentalno skida sa računa. A i račun te košta najmanje par desetina eura godišnje. Imaš pravo da to otvaraš, ali šta će ti.Imaš svuda po EU one pre-paid visa elektron ili master elektron, koje služe kao kreditna kartica, a mogu i za kupovinu na netu. Pa nek ti rodjak koji je u inostranstvu udje u prvu banku ili nek ode u svoju banku(ako je u Italiji najbolje u pošti da uzme Poste pay visa karticu) uzme pre-paid kreditnu karticu(one su bez imena samo sa brojem i datumom važnosti), pošalje je tebi i onda ti koristiš to što imaš na kartici, a on ti na istu povremeno uplati, i mirna bačka. I još su te kartice sad tako razvili, da može na njih da ti se uplaćuje kao na račun, a nemaš račun niti troškove. Edited by Tresko
Link to comment
Imaš svuda po EU one pre-paid visa elektron ili master elektron, koje služe kao kreditna kartica, a mogu i za kupovinu na netu. Pa nek ti rodjak koji je u inostranstvu udje u prvu banku ili nek ode u svoju banku(ako je u Italiji najbolje u pošti da uzme Poste pay visa karticu) uzme pre-paid kreditnu karticu(one su bez imena samo sa brojem i datumom važnosti), pošalje je tebi i onda ti koristiš to što imaš na kartici, a on ti na istu povremeno uplati, i mirna bačka. I još su te kartice sad tako razvili, da može na njih da ti se uplaćuje kao na račun, a nemaš račun niti troškove.
E to je ono sto mi treba i sto bih hteo. Mada mi nije problem ni odrzavanje racuna kako bih dizao novac sa bankomata eventualno.Samo mi je bitno da ja imam pravo da dobijem takvu karticu, jer mi racunovodja u firmi rece da "joj se cini" da, po nasem zakonu, ne smemo imati bilo kakve racune u inostranstvu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...