Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Interesuje me jedna stvar vezana za pripravnicki staz. Posto je uslov za izlazak na pravosudni 2 godine staza a pravosudni se odrzava koliko sam skapirao decembra, marta, juna i septembra? posto sam ja u komoru upisan 19og marta da li ce to biti problem da polazem u martu? Staziranje sam stvarno zapoceo 28og februara ali sam se u komoru upisao 19. marta. Ako je to problem za polaganje u martu jel mogu nekako da u komori zatrazim da me upisu da staziram od 28og februara?

Link to comment

Pravosudni valjda može da se polaže svakog meseca, osim jula i avgusta. Ti ces po svemu sudeci moci da polažeš u maju, jer se prijavljuje do 15-og u prethodnom mesecu, a za prijavu ti je potrebna potvrda da imas 2 godine radnog iskustva.

Link to comment

Ok hvala puno za informacije. Ne znas da li postoji mogucnost da mi se prizna ovih 20 dana da bih onda mogao u Aprilu da polazem?(ovo sve vrlo hipoteticki jer sam tek 6 meseci odradio).

Link to comment

uz zahtev za polaganje pravosudnog predajes i potvrdu o pripravnickom stazu. dobices je tek posto odradis te dve godine. sto ce reci, tek nakon toga mozes prijaviti pravosudni. nema sanse da polazes u aprilu. maj najranije. pismeni dio pocetkom meseca i usmeni 20 dana iza pismenog.

Link to comment

Danas raskinuo ugovor o volontiranju sa principalom. Nisam mogao vise. Sada da odmorim malo pa da vidim sta cu i kako cu dalje.Sent from my cigla using Tapatalk

Edited by Moća
Link to comment
  • 1 month later...

Продаје се стан од 50 м2 . Појављују се 2 купца. Један купује 30 м2 , а други 20 м2 . За оба купца је то прва куповина некретнине у животу и оба удела су појединачно мања од 40 м2 . Да ли су испуњени услови за ослобађање од плаћања пореза на пренос апсолутних права за купце првог стана или ће порез морати да се плати?Закон о порезима на имовину регулише ову проблематику.

Link to comment
Продаје се стан од 50 м2 . Појављују се 2 купца. Један купује 30 м2 , а други 20 м2 . За оба купца је то прва куповина некретнине у животу и оба удела су појединачно мања од 40 м2 . Да ли су испуњени услови за ослобађање од плаћања пореза на пренос апсолутних права за купце првог стана или ће порез морати да се плати?Закон о порезима на имовину регулише ову проблематику.
Mislim da ovo oslobodjenje ide srazmerno udelu, tako da prvi kupac ima pravo na oslobodjnje do 24m2, a drugi do 16m2, plus svako od njih ima pravo na po 7,5m2 za svakog clana zajednickog domacinstva.
Link to comment

Купци су брат и сестра, али их (колико сам схватио) закон не третира као чланове једног домаћинства. Једино остаје да се убаци отац као члан домаћинства пошто се никакве некретнине не воде ни на њега. Ал то би могао да уради само један купац, тј или брат или сестра? Или оба?Што доводи до тога да је боље било да се као купац појавила само једна особа која би увела оца као члана домаћинства. Тиме би се избегло плаћање овог пореза. Како би се после решила подела стана у односу 30 м2 : 20 м2 са аспекта плаћања пореза? Уговором о поклону?

Link to comment
Ал то би могао да уради само један купац, тј или брат или сестра? Или оба?Што доводи до тога да је боље било да се као купац појавила само једна особа која би увела оца као члана домаћинства. Тиме би се избегло плаћање овог пореза. Како би се после решила подела стана у односу 30 м2 : 20 м2 са аспекта плаћања пореза? Уговором о поклону?
Могла би оба купца, под условом да је отац и једном и другом купцу члан домаћинства (ако се сећам, то се доказује пријављеним пребивалиштем). Најбоља опција је да се као купац појави отац, са једним чланом домаћинства, а да онда уговором о поклону пренесе уделе од 30м2 и 20м2 на сина и ћерку (тиме би се избегао порез на поклон од 3% који се по правилу плаћа у случају да брат сестри поклања 20м2).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...