Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

ZBog ostecenog sluha dobio sam resenje od komisije Sluzbe za zaposljavanje resenje u tuvrdjenom invaliditetu. Jel imam pravo na neku finansijsku nadokonadu dok volontiram pripravnicki staz?

Link to comment

Juce mi je principal rekao da od danas radim dvokratno radno vreme od 8 do 14h i od 19 do 21h i ja sam to odbio a kao razloge sam naveo da moram da pomazem roditeljima u selu i da ako imam takvo radno vreme necu moci da se vidjam sa devojkom a da ne pominjem da na taj nacin gubim ceo dan a to ne zelim jer bi se to radno vreme od 19 do 21 svodilo an to da ja sednem u kancelariji i blejim u zid jer sve duznosti zavrsim pre podne a popodne nam niko ne dolazi niti je neko dosao za ovih 6 meseci koliko sam ja kod njega i mislim da je cilj toga bilo samo sikaniranje. Sada mi trazi da mu dostavim svu medicinsku dokumentaciju vezanu za ostecenje sluha i za invaliditet. Tako dje mi je trazio da mu napisem izvestaje o svim slucajevima gde sam ga menjao. Znam da nema pravo da mi trazi medicinsku dokumentaciju ali sta da mu akzem. Plasims se da ako odbijem da ce da mi napakuje nesto u komori a onda sam da izvinete jebao jeza u ledja.

Link to comment

E moj Moćo.Kad sam ja stažirao, bilo je jako teško za posao pa su me delile dve kancelarije udaljene svetlosnim godinama. Kod jednog sam bio ,recimo u popodnevnoj turi od četiri do šest, a kod drugog od šest do osam. A obojica su očekivala da ispoštujem radno vreme u minut, a nisam mogao da se teleportujem iz jednog u drugi ofis. Ustajao sam u šest, a vraćao se u devet, nije bilo računara, obrazaca, kopipejstova ni interaktivnih propisa. Dvaput nedeljno morao sam posle večernje smene na noćni bus za Pirot da bih stigao na ročište gde su imali žestoku tezgu i more suđenja, pa onda trk nazad za Bgd i to u kancelariju da ne dangubim. Imao sam plikove na tabanima - pa preživelo se, i to je jedno iskustvo. Tako da trpi tu stranu posla što više možeš, principali ne daju limunade, nikad. Osim toga, nema Jagodina stotine advokata raspoloženih da zapošljavaju.Ne znam zaista iz kog razloga ti traži med. dokumentaciju, nit si na bolovanju nit mu nešto tražiš po tom osnovu, možda oće da ućari nešto po pitanju svojih obaveza, olakšica, nisam siguran da to može

Link to comment
A ti si verovatno za to bio placen a ja sam kao volonter.
Jeste, od prve plate seo sam sa ženom (budućom) u Moskvu na po kafu sa vodom, i kupio kravatu. Ostalo je za tramvaj i kifle.
Link to comment
Plaćena je kazna po rešenje sudije za prekršaje prvostepenog suda. Viši sud je poništio rešenje zbog zastarelosti i navodi da sve troškove postupka snosi sud koji je doneo prvobitno rešenje. Da li i kako se mogu povratiti plaćena sredstva?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...