Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

^

radi takve naknade stete bi telekom morao da tuzi, a eventualno ne bi morao da tuzi ako bi ugovorom bilo predvidjeno da moze nakon raskida ugovora da naplati sve odjednom, u ratama itd.

 

ali sta ako nije raskinut ugovor, ti iskljucen i ta situacija traje mozda i duze vreme? to je pravi problem.

 

u tom slucaju ja smatram da telekom mora da raskine ugovor, a dok ne raskine ne moze da salje racune

 

odnosno ne mora, ali u interesu mu je

Edited by Krošek
Link to comment

A ovo je vrhunac njihovog tretiranja potrosaca kao da su kreteni. Na mejlove koje sam im slao su odgovorili pismom(!?) a to sam saznao tek kad su mi poslali mejl u kojem me obavestavaju da su mi poslali pismo. 

 

P1010211_zpsfde8kayx.jpg

Link to comment

Yeah, right. Kraljevi vađenja.

 

Pod uslovom da npr. ruteri koje montira SBB emituju istu brzinu protoka na wifi kao i na lan konekciji, postoji nesaobraznost usluge u smislu člana 80. Zakona o zaštiti potrošača, jer usluga nema svojstva usluge iste vrste.

 

E sad, vodi računa o ovome, upravo sam, nakačen na SBBovu mrežu sa signalom od 50 mbit/s na speedtest.net izmerio brzinu protoka na wi-fi, i izbacilo mi je 17,02 mbit/s.

 

Očigledno da postoje hardverska ograničenja opreme kad je wifi u pitanju (ono na šta ti je Venom ukazivao), na koje se ne ukazuje prilikom zaključenja ugovora.

 

via CZ-M53 TT

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Sva prica oko vodjenja potrosackog spora se zavrsava na odredbi ugovora koja predvidja brzinu do 50 Mb/s. To se ne moze tretirati kao nejasna, ili obmanjujuca odredba jer je jasno napisano da se ne garantuje konstantan protok od 50 Mb/s. Pri tom, ako se taj protok dobija preko kabla, sanse da se nesto uradi u potrosackom sporu su svedene na naucnu fantastiku, jer treba imati u vidu da Telekom opremu daje besplatno na koriscenje, pa se ne moze prigovarati na kvalitet opreme (ako se ne varam, pravila o saobraznosti robe i garanciji ne vaze za poklone i druge besplatne proizvode koji se dobiju uz kupovinu nekog uredjaja).

Link to comment

Naročito što njihova oprema podržava standard koji u idealnim uslovima (optimalna udaljenost, čist etar...) obezbedjuje teorijsku brzinu od 54Mbps. Ukoliko taj HG podržava 802.11n i ima više antena, onda mogu i praktično da se postignu te i veće brzine.

Link to comment

Pa dobro, možemo mi svi da pišemo neprecizne ugovore i da se vadimo kako je stan koji se prodaje do 55 m2, koji kvadrat gore-dole tj. par hiljada evra manje više, šta sad, nije strašno. :fantom:

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Pravnik je napisao loše ugovor. Treba da garantuju na kablu 50, a da se ograde za WiFi i nema problema...

 

Ovako, osim što je poprilično bezobrazno (ko one reklame gde losion otklanja do 100% peruti [emoji38]ol:), poprilično je i neprecizno...

Link to comment

Pravnik je napisao loše ugovor. Treba da garantuju na kablu 50, a da se ograde za WiFi i nema problema...

 

Ovako, osim što je poprilično bezobrazno (ko one reklame gde losion otklanja do 100% peruti [emoji38]ol:), poprilično je i neprecizno...

Loše po koga? ;-)
Link to comment

U mom selu je ograniceno koliko mogu da naplate ako korisnik hoce da ranije prekine ugovor. Ne mogu tacno da se sjetim ali čini mi se da je max šest mjeseci za ugovor na dvije godine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...