Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

 

bold 2: :)

 

U prvom trenutku sam mislio da je i osnov za brisanje iz reda advokata, međutim izgleda da nije (ne mogu sada da dalje kopam po propisima) - ne možeš da budeš direktor, prokurista, predsednik izvršnog odbora, likvidacioni upravnik, itd. ali izgleda možeš da budeš vlasnik/udeoničar/akcionar privrednog društva, pretpostavljam da je to izostavljeno zbog ortačkih društava. Doduše, ima neka odredba koja kaže da ne sme da se obavlja delatnost koja može dovesti u sukob interesa, a ova je takva, pa otud i opaska o etičkoj problematičnosti, ali da ne ulazim sada u detalje.

 

Kod nas u kancelariji je ovo vrlo ozbiljna stvar, po pravilu moraš da imaš 0 akcija i 0 % udela u bilo kom društvu, jedva su nam  istolerisane one nesrećne akcije Aerodroma i NIS-a koje su svi dobili.

Link to comment

Skrećem sa teme, Ajotolaše zar nisi ti otvorio/nastavio svoju adv. kancelariju?

 

....shit has hit the fan...

 

Ja jesam advokat, ali sam ušao u jednu međunarodnu korporativnu kancelariju, koja uglavnom radi sa stranim kompanijama. Sama kancelarija nije toliko poznata ni velika u Srbiji, ali u pojedinim zemljama Centralne Evrope spada među najveće i najpoznatije. Uslovi koji su mi bili ponuđeni su bili vrhunski, tako da nije ni bilo mnogo dileme, naročito ako se ima u vidu moja tadašnja situacija u bivšoj firmi.

Link to comment

E ovako.

Sećate se slučaja prebijanja nemačkog državljanina na Zelenom vencu pre dve godine.

I američkog državljanina koji je branio Nemca, i napao napadače. Slučaj je baš mnogo poporaćen po sredstvima informisanja.

Sada je Vlada dobio pismo od našeg suda da mora da se pojavi na sudu, što se njemu baš i ne mili, niti muodgovaraju datumi pred praznike. A i ne plaća mu se za iznenadni put do Srbije

Dajte savete šta i kako može da se uradi

Hvala

Održano suđenje juče. Vlada se odazvao. Bićemo isplaćeno i 1900$ putnih troškova

Suđenje proteklo u mučnoj atmosferi. Advokati odbrane su bili u fazonu pa šta se koji moj bunite i sudimo se, pa nisu ga ubili, samo su ga prebili...

Biće i reportaža na Prvoj danas

Link to comment

Održano suđenje juče. Vlada se odazvao. Bićemo isplaćeno i 1900$ putnih troškova

Suđenje proteklo u mučnoj atmosferi. Advokati odbrane su bili u fazonu pa šta se koji moj bunite i sudimo se, pa nisu ga ubili, samo su ga prebili...

Biće i reportaža na Prvoj danas

 

A da su ga i ubili opet ga ne bi ubili nego bi sam skočio...

Link to comment

Sta je razlika? Ukoliko postoji tuzba i sudski proces, sta se primenjuje?

 

Hocu reci, drugara su mi pretukli 2006. i mislim da je iste godine podignuta optuznica i pocelo sudjenje (ili ako nije odmah te godine, onda sigurno jeste 2007.). Da li je to zastarelo do sada ili nije? (poslednje sto znam jos uvek se vuklo, nije bilo nikakve presude niti icega)

Link to comment

Zastarelost se prekida svakom procesnom radnjom usmerenom na otkrivanje i gonjenje ucinioca dela, tako da ako je postupak u toku i nesto se radi, onda je verovatno prekidana zastarelost.

Apsolutna nastupa svakako kad protekne rok.

Edited by Uskebasi
Link to comment

OK, hvala puno.

 

Pitam jer se radi o slucaju gde su svi svedoci (njih bar 5-6) odustali ("ne secam se" itd.), odustala je i sama zrtva (posle n-tog rocista gde se nije pojavio okrivljeni pa ne moze da bude "suocavanja svedoka" ili kako se to vec zove), ostao sam samo ja, a meni je lupljena svojevremeno fiktivna adresa zbog toga (bio u inostranstvu, sud me nije nasao dvaput i cao) pa me zanima koliko dugo jos mogu da me prizivaju zbog toga (i mozda opet lupe fiktivnu ako nisam tu), dakle potencijalno do 2026./7., divota. Mislim, nije da ja ne zelim da svedocim, naprotiv (pamtim skoro svaki detalj i vrlo sam rad), al bi voleo da to ne utice na moju sposobnost da produzim pasos i tako to

Link to comment

dobio sam poziv za ustaničku 14, ali u pozivu ne piše za šta sam okrivljen(verovatno je saobraćajni prekršaj) kako mogu da saznam za šta me terete(imam samo broj predmeta koji je na pozivu)

da li to možda znači da nije moguća nagodba sa mupom?

 

hvala

:)

Link to comment

Piše li negde na pozivu broj člana i ime zakona zbog kojeg te pozivaju (ZOBS ili nešto slično)?

 

U svakom slučaju, napiši broj predmet, da vidimo ima li nešto na Portalu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...