Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

nema ga ni na tom portalu, sad sam gledao

jedino ako obicnim smrtnicima nije zabranjena pretraga

:(

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Zastupao sam nekog lika u prekrsajnom. I dogovorili se da mi plati kad stigne presuda. Medjutim Srbin ne bi bio Srbin da ne pokusa da zajebe drugog i stigne njemu presuda a on plati kaznu i ne javi mi se. Ja ga pozvao i zapretio mu fino kulturno i on doneo pare. Medjutim sad kontam da ja nisam dobio presudu iz neznanih razloga iako ima mog punomocja u predmetu a sutra predmet zastareva pa se pitam da li mogu jos uvek da trazim presudu i da se onda pozovem na zastarelost? Logicno mi je nekako da mogu.

Link to comment

Zastupao sam nekog lika u prekrsajnom. I dogovorili se da mi plati kad stigne presuda. Medjutim Srbin ne bi bio Srbin da ne pokusa da zajebe drugog i stigne njemu presuda a on plati kaznu i ne javi mi se. Ja ga pozvao i zapretio mu fino kulturno i on doneo pare. Medjutim sad kontam da ja nisam dobio presudu iz neznanih razloga iako ima mog punomocja u predmetu a sutra predmet zastareva pa se pitam da li mogu jos uvek da trazim presudu i da se onda pozovem na zastarelost? Logicno mi je nekako da mogu.

 

Nisu ni trebali da je dostave okrivljenom...

 

 

Dostavljanje braniocu, zastupniku i punomoćniku

 

Član 161

 

Ako okrivljeni ima branioca, sve odluke od čijeg dostavljanja teče rok za žalbu dostaviće se samo braniocu, a ako ih ima više samo jednom od njih i time se dostavljanje okrivljenom smatra izvršenim. 

 

... pa bi ti mogao da sutra podneskom tražiš obustavu postupka zbog nastupanja zastarelosti, i onda to dalje da ganjaš. Ovo naravno ako je lik iz tvog kvota voljan to da plati, otherwise te zabole baš...

 

Btw, Moćo, da li si ti beše iz Jagodine? Dolazim sutra nekim poslom u Jagodinu, kod nekog stečajnog upravnika...

Edited by Ayatollah
Link to comment

Nisu ni trebali da je dostave okrivljenom...

 

 

 

... pa bi ti mogao da sutra podneskom tražiš obustavu postupka zbog nastupanja zastarelosti, i onda to dalje da ganjaš. Ovo naravno ako je lik iz tvog kvota voljan to da plati, otherwise te zabole baš...

 

Btw, Moćo, da li si ti beše iz Jagodine? Dolazim sutra nekim poslom u Jagodinu, kod nekog stečajnog upravnika...

Naravno da ću da tražim jer onda svi troškovi idu na teret države. Tj. prvo ću da tražim da mi dostave pa ću pisati žalbu pa ću posle odlaska žalbe tražiti obustavu i naplatiti sve troškove(ročišta i žalbu). naravno prvoću zvati ovog da dođe da mi potpiše specijalno punomoćje za prijem troškova.

Edited by Moća
Link to comment

care, drzava (funkcioneri) ubedljivo najvise krsi zakone. u najblazem obliku pokusavaju da ih tumace mimo duha zakona i na potpuno nepravedan nacin, ako do cilja ne mogu tako, onda ih otvoreno krse. i to nije stvar neznanja nego je u pitanju cista namera.

Link to comment

Da li je neko od vas imao iskustva sa potrosackim sporovima? Hteo bih da pokrenem potrosacki spor protiv Telekom Srbije. Imamo box paket (internet, tv i fiksni) i cale je pre tri nedelje odlucio da pojaca internet brzinu sa 10/1 mb/s na 50/2 mb/s. Kada nam je ukljucen paket dobijali smo svega oko 16/1,7 mb/s. Zvao sam tehnicku podrsku, govorili su da ce testirati, pokusavati da nameste, a ako ne uspeju prosledice problem radniku na terenu koji ce doci licno da resi problem. Posle tri dana me je taj radnik nazvao i rekao da se povezem preko ethernet kabla, sto sam i uradio i brzina je bila  odgovarajuca, medjutim kada sam ga pitao a sta cemo sa wireless-om rekao mi je "modem ne moze da prosledi internet brzinu vecu od 20/2 mb/s preko wireless-a". Opet sam zvao tehnicku podrsku da pitam kako mogu da prodaju internet bez napomene o ogranicenju za wireless brzinu a oni mi kazu da ja moram dobiti kupljenu internet brzinu i da ce opet testirati i pokusavati da je nameste a ako ne uspeju problem ce proslediti istom tom radniku koji ce mi dati isti odgovor - u prevodu, vrtecemo se u krug do iznemoglosti. Onda sam otisao u njihovu poslovnicu ali sam i tamo dobijao gotovo iste odgovore kao od tehnicke podrske. Kada sam spomenuo da nigde u ugovoru koji je cale potpisao ne pise apsolutno nista u vezi wirelles ogranicenja rekli su mi da je istina da oni ne obavestavaju potrosace o specifikacijama modema. Pitao sam gde mogu da odem da licno resim problem sa nekim ko je prokleto upucen i nadlezan za to a oni kazu zovi tehnicku podrsku ili posalji mejl jer nista drugo ne mozes. Okej, poslao sam i mejl gde im ukazujem na svoj problem i pretim raskidom ugovora zbog obmanjivanja. Posle skoro nedelju dana su odgovorili kako ce sagledati moj problem i odgovoriti. I dalje ne odgovaraju, ja im skoro svaki dan saljem mejl sa pitanjem zasto ne odgovaraju. Sad me zanima kakve su sanse da dobijem potrosacki spor i raskinem ceo taj njihov raspali box paket kako bih promenio provajdera i zavrsio sa Telekomom za sva vremena?

Link to comment

Šanse su da angažuješ sudskog veštaka ITjevca, odradiš na svoju ruku veštačenje i odeš kod prvog advokata koji je ikad vodio ijedan potrošački spor.

 

Bez veštačenja se ne upuštaj.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Evo jos jednog problema sa telekomom. Stranka je uzela kod mts-a mobilni net tj. onaj stik po ceni od 2000 mesecno ugovor na godinu dana. Medjutim posto nije bila zadovoljna prestala je da placa. Mts je obavestavao da isplati dug i da ce je iskljuciti ako to ne ucini. Posle tri meseca su joj iskljucili net i poslali obavestenje o dugu. Medjutim iako su joj iskljucili net oni i dalje salju racune za svaki naredni mesec. Na prigovor da nemaju pravo da joj naplacuju uslugu koju joj vise ne pruzaju oni odgovaraju da imaju pravo na to. Meni je to malo ludo jer kako mozes da naplatis nesto sto ne pruzas?

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

telekom bi morao da, zbog opravdanog razloga (koji ne postoji, ako nesto nije bilo u redu sa uslugom, odnosno stranka opravdano nije bila zadovoljna) raskine ugovor a u ugovoru bi moralo predviđeno da klijent u ovom slučaju ima obavezu da isplati ostatak mesečnih naknada, kao svojevrsnu ugovornu kaznu

 

mada moze verovatno da se konstruise i neka druga izlika za telekom, zavisno od toga sta pise u ugovoru

Edited by Krošek
Link to comment

Meni je to malo ludo jer kako mozes da naplatis nesto sto ne pruzas?

 

Ugovor nije raskinut, pa samim tim proizvodi pravno dejstvo. A telekom u ugovorima obavezno ima clan koji ih ovlascuje da iskljuce potrosaca ukoliko ne izmiruje obaveze.

Link to comment

Da li je neko od vas imao iskustva sa potrosackim sporovima? Hteo bih da pokrenem potrosacki spor protiv Telekom Srbije. Imamo box paket (internet, tv i fiksni) i cale je pre tri nedelje odlucio da pojaca internet brzinu sa 10/1 mb/s na 50/2 mb/s. Kada nam je ukljucen paket dobijali smo svega oko 16/1,7 mb/s.

Proveri u ugovoru da li pise "50 mb/s", ili pise "do 50 mb/s".

Inace, za raskid ugovora ti je rano da pokrenes potrosacki spor, jer formalno nisi ni trazio od njih raskid.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...