Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Ako može pomoć:

Ako se pokrene ostavinska rasprava ko utvrđuje ko su sve "učesnici" .

U stvari ko utvrđuje naslednike i kome se šalje poziv za raspravu?

 

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Formalno sud, na osnovu smrtovnice koju mu dostavi beležnik. Sud to trazi od beležnika na osnovu izvoda iz mkr koju dostavlja matičar. Suštinski, sud to radi na osnovu onoga šta napišu oni kojji pokreću postupak - (potencijalni) naslednici.

Link to comment

Formalno sud, na osnovu smrtovnice koju mu dostavi beležnik. Sud to trazi od beležnika na osnovu izvoda iz mkr koju dostavlja matičar. Suštinski, sud to radi na osnovu onoga šta napišu oni kojji pokreću postupak - (potencijalni) naslednici.

Dakle može li se desiti da neko ne bude pozvan?
Link to comment

Dakle može li se desiti da neko ne bude pozvan?

Taj koji nije pozvan bi mogao sam da obavesti sud podneskom da spada u krug zakonskih naslednika iza smrti tog i tog (kao dokaz neka prilozi izvod iz mat.knjige rodjenih, vencanih ili umrlih ili neku drugu ispravu kojom dokazuje srodstvo), sa pozivom na broj predmeta

Link to comment

Pa tako sam i mislio, čak mislim da sam davno i pitao ovde.

I tada mislim da ste mi rekli da sud "ne proverava tvrdnje prisutnih".

I da ostali naslednici moraju da pokrenu postupak.

Dakle iz navedenih dokumenata sud će videti sve naslednike ili ?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Kako da stanari stambene zgrade dokazu JKP Vodovod i kanalizacija da su obracunate kolicine potrosene hladne vode nenormalno velike? Vodovod je slao neke svoje ljude koji su utvrdili da je sve u redu. Koji sudski vjestaci zu nadlezni za to?

 

Što prvo ne zahtevaš da vodomer ispita; Zavod za mere i dragocene metale? Oni ustanove koliko je stvarno™ prošlo vode, kroz vodomer, a koliko vazduha  -_-

Troškove plaća onaj ko je u krivu  :)

Link to comment

Što prvo ne zahtevaš da vodomer ispita; Zavod za mere i dragocene metale?

Hvala na ideji.

Kod nas je vjerovatnije da je problem u instalacijama, odnosno da nas vodomjer ocitava jos neciju potrosnju.

Link to comment

Pa tako sam i mislio, čak mislim da sam davno i pitao ovde.

I tada mislim da ste mi rekli da sud "ne proverava tvrdnje prisutnih".

I da ostali naslednici moraju da pokrenu postupak.

Dakle iz navedenih dokumenata sud će videti sve naslednike ili ?

....shit has hit the fan...

  

Ne mora da znaci. Pogotovu ako nije prvi nasledni red.

Pa u izvodu ne piše da li je imao dece. Samo brakove možeš da vidiš. Ne postoji način da neposredno utvrdiš iz dokumenta da li neko ima decu. Moglo bi pretragom baze podataka jedinstvene, ali opet mogu da budu deca rodjena van srbije ili nešto slično.

 

Zato po proceduri notar treba da se raspita o tome da li je ostavilac imao decu. Teorijski narvavno je to sve tako, bar u bgd

Link to comment

Taj koji nije pozvan bi mogao sam da obavesti sud podneskom da spada u krug zakonskih naslednika iza smrti tog i tog (kao dokaz neka prilozi izvod iz mat.knjige rodjenih, vencanih ili umrlih ili neku drugu ispravu kojom dokazuje srodstvo), sa pozivom na broj predmeta

a odakle mu broj predmeta ako nije pozvan?

Link to comment

Јесте, по Закону. Али се он ту ослања превасходно на оно што му кажу они који покрену поступак...

Link to comment

Znači sud , nije u obavezi da tačno utvrdi ko su naslednici?

 

 

....shit has hit the fan...

 

 

Јесте, по Закону. Али се он ту ослања превасходно на оно што му кажу они који покрену поступак...

из мог искуства, веровали су наследницима да нема других то јест да ја не постојим.

осим што ја нисам ни знала да покојник мртав.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...