Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Ajd da pitam ovde, valjda je povezano...

Dobio sam rešenje za naplatu duga putem privatnog izvršitelja za dug koji je odavno izmiren.

Zvao sam izvršitelja , on je krenuo da me ubeđuje da ja moram njemu da uplatim njegovo bez obzira što je greška.

Meni je to prosto nerealno ako je izmiren dug, koji greškom nije proknjižen, zašto bi ja snosio troškove njegovog angažovanja?

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Imam veštačenje zato i pitam.

 

Rokaj, imaš ZZP iza sebe, pretpostavka je da si ti u pravu tj. oni mora da dokazuju da nisi (plus imaš veštačenje), taksa za tužbu se ne plaća.

Link to comment

Ajd da pitam ovde, valjda je povezano...

Dobio sam rešenje za naplatu duga putem privatnog izvršitelja za dug koji je odavno izmiren.

Zvao sam izvršitelja , on je krenuo da me ubeđuje da ja moram njemu da uplatim njegovo bez obzira što je greška.

Meni je to prosto nerealno ako je izmiren dug, koji greškom nije proknjižen, zašto bi ja snosio troškove njegovog angažovanja?

 

 

....shit has hit the fan...

 

Jes pisao žalbu na rešenje o izvršenju?

Link to comment

Ne, slabo se ja u ta pisanija razumem.

 

Pa ako nisi onda poslušaj čoveka i plati dug, pa ćeš onda morati da tužiš poverioca za naknadu štete i neosnovano obogaćenje i u parnici dokazuješ da je dug već bio plaćen.

Link to comment

Pa ako nisi onda poslušaj čoveka i plati dug, pa ćeš onda morati da tužiš poverioca za naknadu štete i neosnovano obogaćenje i u parnici dokazuješ da je dug već bio plaćen.

Dug prema firmi ili prema izvršitelju?

Dug prema firmi je plaćen mnogo ranije. Poenta je da zato što je dug izmiren pre datuma njegovog "angažovanja" .

Ok, shvatam poentu...

Link to comment

Suština je da nisi pisao prigovor i da je zaključak izvršitelja (kontam da je komunalni predmet u pitanju) postao pravnosnažan, te da ti tu više sada ne možeš ništa. Što opet znači da ako ne platiš sve blokiraće ti platu i naplatiti još više na kontu troškova. Trebao si da pustiš prigovor, to bi prešlo u parnicu, tamo bi palo a i Moća bi ti bio zahvalan, imalo bi za kafanu :D

Link to comment

Jel predlog za izvrsenje pusten pre ili posle nego sto je dug izmiren? Ako je posle onda nema sta da placas izvrisitelju njegove troskove, nego mu samo posaljes dopis da je dug izmiren pre predloga za izvrsenje i prilozis uplatnici ili izvod sa racuna gde se to i vidi

Link to comment

Treba ljudi da se edukuju, vezano za izvršni postupak, bar kroz medije, ako ne drugačije...

 

Znam koliko je to frustrirajuće, ali, komunalne firme šalju sve i svašta. Ako postoji dokaz o uplati, a ne žališ se na vreme, izvršitelj suštinski tu ništa više ne može, jer je takav zakon... Treba ljude edukovati da pišu žalbe čuim dobiju rešenje, ali, jbg, niko o tome ne priča, nego se stalno kuka na izvršitelje...

 

@Ultra Plastični

 

Nije tako... AKo se ne ne žališ u zakonskom roku, posle ti ostaje samo parnica protiv podnosioca izvršne isprave, gde možeš da ga tužiš za sve troškove koji su nastali + nematerijalnu štetu (ako dokažeš da je bilo)...

Link to comment

Pa to, izmirio sam pre "angažovanja" ...Jasno mi je gde je greška kod mene.

Ono pravda i pravo...

Znači da platim izvršitelju jbga?

Jbga pisanje žalbe za običnog građanina je malo previše...

 

 

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Znači da platim izvršitelju jbga?

 

....shit has hit the fan...

Jbg, koliki su troškovi?

 

I ako imaš dokaz da si platio, tuži za sve... Vidi sa Nautilusom da ti to odradi, ako ima vremena :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...