Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

kako ponistavaju? doduse bilo je u oojedinim delatnistima na tri keseca i dokaz o izmirwnju ali to se sve trazi kad produzujes jer saltwrusa ne zna u trenutku da su orestali sa uplatom

 

Lepo, jednom nedeljno šalju zdravstvenim ustanovama xml fajl sa par desetina hiljada knjižica poništenih u prethodnoj sedmici.

Takođe, postoji i web servis preko koga aplikacije za prijem pacijenata automatski proveravaju da li je knjižica poništena.

 

Naravno, to sve pada u vodu ako ustanova nije informatizovana, jer na knjižici i dalje stoji markica, pošto nemaju mogućnosti da je fizički ponište.

Link to comment

Prisustvovala, u Domu zdravlja Vračar, odbijanju pacijenta jer mu poslodavac nije izmirio obaveze, a na knjižici ima urednu markicu.

(Posle natezanja, a na intervenciju lekara, pacijent je primljen. Zanimljiv i pomalo zastrašujuć je bio strah ostalih ljudi u čekaonici.)

Link to comment

domovi zdravlja uopste nisu kvalitetno umrezeni ja recimo znam slucajeve ljudi koji su sigurno sa placenim doprinosima a ono cudo ih odbija

 

A, pa to je posebna priča.

 

Recimo, u filijali u Kragujevcu su renovirali zgradu 2008 godine, i pošto im je sistem bio u raspadu, nisu evidentirali trajne knjižice ljudima koji su u tom periodu otišli u penziju, neki period od 2-3 meseca. Ti ljudi sada često dolaze u KC Kragujevac, obzirom na godine i zdravstveno stanje i sistem ih naravno, odbija. Mi ih šaljemo u filijalu gde ih tek na lični zahtev evidentiraju kao trajno osigurane, ali dok njihovi serveri urade apdejt, potraje i nekoliko sati. Za to vreme su mučeni stari i bolesni ljudi na čekanju, jer u RFZO odbijaju da im prilikom evidentiranja izdaju potvrde.

 

RFZO je zlo.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Jel zna neko da me posavetuje  gde  se prijavljuju pretnje koje neko dobije na internetu .Pitam za drugariciu :lolol:  ali ozbiljno  . Od nepoznatog čoveka joj stižu vrlo ozbiljne pretenje  prebijanjem i ubistvom   , ima krajnje karakteristično ime i lako ju je pronaći a pojma nema  zašto i kako.

Link to comment

Treba mi savet za plaćanje infostana.

Tast se godinama nateže sa Infostanom, plaća mesečno po 1000 din. jer on smatra da je to realna cena.

Više puta su ga tužili i poslednje što mu je stiglo je presuda za 2010.

 

U poslednjih nekoliko meseci smo žena i ja počeli da plaćamo račune za infostan, ali kako je prethodni dug 200.000 mi i kada platimo za taj mesec sledeći nam stiže još veći iznos zbog kamate.

Hteli bi da presečemo to vrzino kolo i nekako rešimo dug.

Vidim da smo propustili voz za reprogram duga.

 

Kakve su mi opcije trenutno dostupne?

Nemam preteranu želju da im plaćam kamatu na kamatu koju izgleda da uračunavaju, a koliko znam računi posle godinu dana zastarevaju.

 

Najradije bih pristao da im platim odjednom sve za poslednjih godinu dana, ali sam siguran da se oni neće odreći prethodnih dugovanja.

Ne znam da li su podneli tužbe za period posle 2010. Pokušaćemo da pretresemo dokumentaciju koju nađemo kod kuće pa da vidimo da li postoji neka tužba.

Link to comment

Kako je moguce da zdravstvena knjizica bude overena, a da doprinosi nisu uplaceni?

 

Mogu da budu delimično plaćeni. Tada dobiješ overu na tri meseca.

Ili ako poslodavac ima vezu u ispostavi RFZO-a, pa oni urade overu iako ne bi trebalo.

Link to comment

Treba mi savet za plaćanje infostana.

Tast se godinama nateže sa Infostanom, plaća mesečno po 1000 din. jer on smatra da je to realna cena.

Više puta su ga tužili i poslednje što mu je stiglo je presuda za 2010.

 

U poslednjih nekoliko meseci smo žena i ja počeli da plaćamo račune za infostan, ali kako je prethodni dug 200.000 mi i kada platimo za taj mesec sledeći nam stiže još veći iznos zbog kamate.

Hteli bi da presečemo to vrzino kolo i nekako rešimo dug.

Vidim da smo propustili voz za reprogram duga.

 

Kakve su mi opcije trenutno dostupne?

Nemam preteranu želju da im plaćam kamatu na kamatu koju izgleda da uračunavaju, a koliko znam računi posle godinu dana zastarevaju.

 

Najradije bih pristao da im platim odjednom sve za poslednjih godinu dana, ali sam siguran da se oni neće odreći prethodnih dugovanja.

Ne znam da li su podneli tužbe za period posle 2010. Pokušaćemo da pretresemo dokumentaciju koju nađemo kod kuće pa da vidimo da li postoji neka tužba.

 

На чије име је рачун? У суштини, чуди ме како већ нису приватни извршитељи одрадили своје.

Link to comment

На чије име је рачун? У суштини, чуди ме како већ нису приватни извршитељи одрадили своје.

Verovatno je predlog za izvrsenje podnet pre nego sto su izvrsitelji poceli sa radom, pa se sad taj predmet nalazi na nekom mracnom mestu.
Link to comment

Једино да се нада да ће остати на мрачном месту наредних 5 година, до застаре.

Link to comment

На чије име је рачун? У суштини, чуди ме како већ нису приватни извршитељи одрадили своје.

Na tastov. Privatni izvršitelj je stavio administrativnu zabranu na platu za tužbu iz 2010. Ali, izgleda da ne postoje tužbe za kasnije periode.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...