Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Hvala, Tribune, a sada još jedno pitanje iz oblasti radnih odnosa - da li mogu da potpišem ugovor za drugog poslodavca pre nego što raskinem ugovor sa aktuelnim? Naime, trebalo bi da promenim firmu, tj. jure me neki, ali ne znam ih pa bih nekako da se pokrijem tj. da ne dajem otkaz u aktuelnoj firmi bez neke garancije od ovih kod kojih bi prešao. Kakvu garanciju uopšte pravno gledano mogu da dobijem? Hvala puno unapred, ovo mi je zapravo jako bitno i hitno.

Link to comment

Hvala, Tribune, a sada još jedno pitanje iz oblasti radnih odnosa - da li mogu da potpišem ugovor za drugog poslodavca pre nego što raskinem ugovor sa aktuelnim? Naime, trebalo bi da promenim firmu, tj. jure me neki, ali ne znam ih pa bih nekako da se pokrijem tj. da ne dajem otkaz u aktuelnoj firmi bez neke garancije od ovih kod kojih bi prešao. Kakvu garanciju uopšte pravno gledano mogu da dobijem? Hvala puno unapred, ovo mi je zapravo jako bitno i hitno.

 

Možeš, naravno, bitno je samo da ti se ne preklapaju periodi trajanja radnih odnosa. Primera radi, danas možeš da potpišeš ugovor o radu sa novim poslodavcem od 01.05, a onda nakon toga odeš kod sadašnjih i daš im otkaz zaključno sa 30.04. Gledaj da potrošiš sav godišnji odmor pre toga, on se više ne prenosi (osim ako nećeš naknadu za neiskorišćeni odmor).

Link to comment

Ne pominji otkaz pre odmora, a u novoj firmi ne pominji da si bio na odmoru onda u staroj dobijes pun u novoj plus srazmeran ako je od 1 maja extra zgoditak ti je min 20/12x8 dana odmora za istu godinu moze i vise. U otkazu ne bi trebalo da pominju odmor.

Edited by kapetanm
Link to comment
  • 3 weeks later...

Kako je moguce da zdravstvena knjizica bude overena, a da doprinosi nisu uplaceni?

 

Doprinosi za koji peirod? Knjizica se overava na 6 meseci, sto znaci, na primer, da ti krajem decembra mogu overiti knjizicu do 30. juna sledece godine, a prestati da uplaciju doprinose 1. januara.

Link to comment

edit: suviše detalja.

Aj videću šta će mi reći na malo preciznija pitanja.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

nisam uzeo knjižicu da bih je gledao. 

 

dalji rad je postao nemoguć iz nekoliko razloga, od kojih neki imaju veze sa stvarima o kojima pišemo na severu foruma.

Link to comment

Doprinosi za koji peirod? Knjizica se overava na 6 meseci, sto znaci, na primer, da ti krajem decembra mogu overiti knjizicu do 30. juna sledece godine, a prestati da uplaciju doprinose 1. januara.

 

Malo sutra, ne znam tačno koliko brzo reaguju u RFZO, ali svakog dana poništavaju knjižice zbog neuplaćivanja doprinosa. znači ne samo dva puta godišnje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...