Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Uf..

Supruga se juče vratila sa posla sa informacijom da joj pakuju otkaz.

Radi u jednoj zdravstvenoj ustanovi kao nemedicinsko osoblje i već duže vreme ima problema sa određenim strukturama.

Do sada smo mogli sami da se borimo, sada mislim da će nam biti potrebna pravna uputstva.

Zamoliću forumske pravnike za konkretnu pomoć ili preporuku kada za to dođe trenutak.

Link to comment

Delimično jeste i od toga se u jednom delu odbranila pre nekog vremena, poštujući zakonsku proceduru.

Ovo sada je klasično pakovanje preko neonemogućavanja da obavi svoj, jako odgovoran, posao. Opstrukcija dolazi sa vrha (direktor je bio hapšen pa vraćen pod nepoznatim uslovima) uz podršku nekih struktura na nižim nivoima.

Link to comment

Delimično jeste i od toga se u jednom delu odbranila pre nekog vremena, poštujući zakonsku proceduru.

Ovo sada je klasično pakovanje preko neonemogućavanja da obavi svoj, jako odgovoran, posao. Opstrukcija dolazi sa vrha (direktor je bio hapšen pa vraćen pod nepoznatim uslovima) uz podršku nekih struktura na nižim nivoima.

neopravdano onemogućavanje obavljanja radnih zadataga se karakteriše kao mobing.

obavezno pročitajte ova dva dokumenta zakon o sprečavanju zlostavljanja na radu i pravilnik o pravilima ponašanja poslodavaca i zaposlenih u vezi sa prevencijom i zaštitom od zlostavljanja na radu. nisu previše obimna dokumenta. u pravilniku je jasno nabrojano koje ponašanje se smatra zlostavljanjem, osim ovog koje si pomenuo. i slušaj moću, važno je da stalno pravi službene beleške, da zapisuje svaku govnariju. to su pisani dokazi.

 

dok ti ne stignu saveti profesionalaca, preporučujem ti ovaj sajt, meni je dosta pomogao upravu si. ukoliko krenete pismeno da se obraćate nadležnim institucijama, obavezno telefonom proverite važeće adrese, jer se stalno menjaju... čak i na zvaničnim sajtovima ministarstava i sudova stoje nevažeće adrese.

Link to comment

Hvala.

Hteo sam da naglasim da će, i pored već sprovedenih koraka, pokušati da je dovedu do pozivanja na odgovornost i sankcije koje slede. U tom slučaju će morati da se pokrene nekakav pravni/sudski postupak jer je iscrpela sve prethodne mogućnosti.

Link to comment

ja baš čitam zakon o zaštiti potrošača i tih 14 dana se spominje samo u delu raskida ugovora na daljinu.

ostatak povraćaje je vezan za nesaobraznost, a nisam skontao gde piše da se može vratiti samo zato što se kupac zajebao, a proizvod je skroz u redu.

Link to comment

Hvala. 

Sve se mota oko tih 14 dana. Ni ja nisam video taj deo oko vraćanja, osim u ugovoru na daljinu.

Inače prisustvovao sam vraćanju robe, konkretno jakne u Mercatoru, gde je žena jednostravno vratila, bez namere da bilo šta obrazlaže. U njenom slučaju roba je bila kupljena 2 dana pre.

Naravno prodavačice su bile zajedljive i blago neprijatne. Čisto ih mrzi da popunjavaju formulare. Podsećanje na prodavačice u gunjevima i borosanama u Robnim kućama Beograd.

Zamena i vraćanje je ovde još uvek ko da hodaš Zelenu milju.

Edited by C žeton
Link to comment
  • 3 weeks later...

drugovi pravnici, gde se u beogradu daje tzv naslednichka izjava, koja se trazi za ostavinsku raspravu koja treba da se desi u inostranstvu (ucrnugoru).

shta treba da se zna o tome?

 

pitam za drugaricu -_-

Link to comment

drugovi pravnici, gde se u beogradu daje tzv naslednichka izjava, koja se trazi za ostavinsku raspravu koja treba da se desi u inostranstvu (ucrnugoru).

shta treba da se zna o tome?

 

pitam za drugaricu -_-

 

Kod notara.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...