Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

@banatjanin

 

ne znam, sve pitanje mere jebi ga, jeo sam i neke odlicne sa orasima, pekorino sa rukolom, sireve sa zelenim biberom... samo je bitno da dodatak bude vise kao zacin, da ne prevlada. a sta kazes za ovaj:

TESTUN.jpg

 

testun, mesavina ovcjeg i kozjeg mleka, odlezao u barolu

ed: ne bas u vinu, naravno, pet meseci zri normalno, onda dva meseca u presovanom grozdju od koga se pravi barolo. jebi ga, grape must, ne mogu da se setim sad kako se to kod nas kaze :(

Edited by aram
Link to comment

@banatjanin

 

ne znam, sve pitanje mere jebi ga, jeo sam i neke odlicne sa orasima, pekorino sa rukolom, sireve sa zelenim biberom... samo je bitno da dodatak bude vise kao zacin, da ne prevlada. a sta kazes za ovaj:

TESTUN.jpg

 

testun, mesavina ovcjeg i kozjeg mleka, odlezao u barolu

ed: ne bas u vinu, naravno, pet meseci zri normalno, onda dva meseca u presovanom grozdju od koga se pravi barolo. jebi ga, grape must, ne mogu da se setim sad kako se to kod nas kaze :(

 

 

u ovo mi se sviđa, u Umbriji sam, ovde http://www.poggiodegliolivi.com/ jeo sir koji je ležao u komini od sagrantina iz Montefalka, to je bio spektakl.

Link to comment

Od sireva na festu daleko najbolji bio Livanjski sir, ali avaj nije moglo da se pazari ni gram.

 

Od ostalog sam uzeo neki domaci halumi i zanimljiv lisnati sir sa pestom. Ostalo sve vecinom dosta ravno i bez preterane razlike od onoga sto se npr nudi po marketima.

Link to comment

Imas Livanjski u Maksiju u redovnoj prodaji.

 

Stvarno? Ovde sam probao neki reserve sto stoji 12 meseci, limun&biber varijantu + neke loptice od sira nalik mocareli ali sa ljutom paprikom u ulju.

Edited by *edited by mod
Link to comment

to je sad svuda tako, besplatno shkolovano perje socijalizma se dozivljava u novom drushtvenom uredjenju. nema gde ih nema :ph34r:

 

da ne odstupim od teme, livanjski ima skoro svuda :)

 

 

Gledam online samo obicna verzija sira ali posluzice svakako. Hvala Buba i Mau! 

Edited by *edited by mod
Link to comment

Kad smo kod hercegovaca, Padjeni isto vrhunski sir.

Mješina im je za industrijsku kategoriju odlična, ali nema ga u Srbiji.

 

 

Ima i odličnog staroplaninskog kačkavalja u onim specijalizovanim prodavnicama Mlekare Dimitrovgrad. Mešanac, kravlji, ovčiji, čak i koziji...meni bolje od Imlekovog Makedonika.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...