Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

Ovo što kaže adam, ako je dobro sazreo i usoljen, u papiru može da stoji opušteno mesec dana.

Pre par godina se pojavio iz mlekare Pađeni, prodaju se vakumirane grudve, pakovanje je od oko pola kile,sa deklaracijom, ima ga u celoj BiH.

Od ovih malih proizvođača ume da jako varira u kvalitetu, uvaljuju ti mešanac (a ustvari je skoro čist kravlji), umeju i da  isposte mleko, ili ne sazri dovoljneo...

Link to comment

Ja ga volim s hlebićem i paradajzom.

 

Doneće mi torotan iz okoline Trebinja, nisam probala pre od tog proizvodjača. Probaću to s papirom.

ja ga volim svakako a s hlebom i paradajzom najvise.  jos ako je paradajz pravi - onaj veliki, grbavi, hercegovacki paradajz sto ga u narodu zovu kavade, nema nista bolje. ne razumem se u proizvodjace, meni kupuje familija, do sad nisu omanuli, ali ne te fabricki pakovane, valjda imaju svoje snabdevace. kazu i oni da ima svakakvih prevara al ko se razume i nije mu zao para, ne moze bas tako lako da se zajebe. cenim da i tvoja drugarica zna sta radi, nece ti poslati nesto sto ne valja. pa prijatno. 

Link to comment

Slobodno uradi kako adam kaže,i ja ga tako čuvam,probao ovaj kupovni i nije mi to to.Ja nabavljam od jedne porodice koja još uvek čuva pramenke i ni jedan ne može da mu priđe po ukusu.

Link to comment

E pa super. Hvala, drugari!

 

 

Ja ću se u BG vratiti sa tonom sira. Pod obavezno nosim svoj omiljeni srednje stari kolašinski (vakumiram ga i u friz, mada se malo promeni, ali ne marim), dobila sam dve tegle velike njeguškog iz ulja i keva stigla iz HR sa 1,5kg paškog. Sad kad stigne i ovaj iz Hercegovine, još da dopunim sjeničkim, pirotskim, sremskim i kikindskim i da napravim Balkan cheese soiree.

Link to comment

Na Adi su svi sanduci sa sladoledom jednog proizvođača, neki Snowlion. Mislim da je ovo nešto najodvratnije što sam ikada stavio u usta, a zove se sladoledom. I ladno nema da se kupi drugi, za popizdit

Edited by banatjanin
Link to comment
  • 1 month later...

ajd ako je neko posetio, ili planira da poseti festival sira u mixeru, nek' podeli sa nama imena i kontakte proizvodjaca koji imaju dobre sireve...:-) bilo nekad onih proizvodjaca iz backog monostora sto su imali sjajne kozije i sto ste nam ostavljali njihovu adresu ovde, pretpostavljam da i sad ima nekih specijalnih koji rade i dostavu na daljinu...mene interesuju pre svega koziji sirevi, ali verujem da ima zainteresovanih i za ostale /sa plesni, sa travkama, orasastim plodovima, grzdjicama itd.../

Link to comment

ne mogu da razumem te sireve sa kojekavim dodacima

 

razmem sa plesnima, korama, zrele, od ovog i ong mleka, sve sireve koji imaju karakteristike koje nose od sirovine ili mesta na kom su proizvedeni

 

ali naprsto ne kapiram da ti sir bude medijator za ukus oraha, blitve ili šunkarice

 

to mi je baš onako, merkantilni, mediokritetski pristup

 

vezano za festival, javilo par drugara da je bezveze, da je najbolji bio neki raklet koji su topili Švajcarci. to je definitivno prelomilo da ne odem, a i inače imam sve više problema da uopšte zalazim u prostor Miksera, šta god da se dešava tamo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...