Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dobar je Hamburg!

Svratio si u Mini-svet? :) Probao neku od vodjenih tura brodom?

 

 

Preporuka za Bodensko jezero u septembru, ali za kupanje sam vrlo skepticna. Zato u Konstancu postoje odlicne terme http://www.bodensee-therme-konstanz.de/.

Ako ti je budzet dovoljno velik Konstanc sa svajcarske strane Rajne je naj kul lokacija za smjestaj. Od jeftinijih varijanti na jezeru postoje Radolfcel i Alensbah, u kojima aspsolutno nema nicega osim sto su na jezeru i vozom dobro povezani sa Konstancem. Zapravo u Radolfcelu ima neki pokusaj autleta.

Preporucujem:

Meersburg - stize se trajektom iz Konstanca za 10 minuta ili automobilom oko jezera .

Mainau - ostrvo povezano putem sa kopnom, velika botanicka basta. Vozi gradski prevoz iz Konstanca.

Stein am Rhein - vozi brod iz Konstanca, a moze naravno i kopnom

Slapovi Rajne kod Safhauzena - nije Bodensko jezero ali je atraktivno. Preporucujem kombinaciju voz+obilasci Konstanz-Schaffhausen-Slapovi-Stein am Rhein, povratak brodom do  Konstanca

Iz Konstanca imate i direktan voz do Ciriha, sat vremena voznje.

 

Ne preporucujem Friedrichshafen osim ako vas bas zanima Cepelinov muzej.

 

Uzela sam nam smestaj u Konstancu, pa cemo odatle sve polako. Super su ti preporuke, pogotovo ova kombinacija vozom do slapova i Safhauzena pa onda povratak brodom ;)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Moze vise detalja? :D

izguglacu, secam se da se ide ravno uzbrdo do zeleznicke stanice, i fabrika je odmah tu pored. 

fantasticne su cokolade, neces pogresiti ako je (svaki dan) overis.

 

Posle njega ukinuli tu all you can eat konzumaciju. Sad čim vide da neko naš hoće da siđe tu, seljani kamenuju voz.

sad me bas briga, veni vidi vici :fantom:

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

pa jbt, jel imaju ovi nemci supermarkete po gradovima, jesu li njihove lokacije najstrozije cuvana tajna?

bio sam prosle godine u minhenu jedan dan, sad sam bio u dizeldorfu dva dana, presao sam verovatno 30tak km peske, i nisam nasao nijedan jedini jebeni supermarket.....kapiram da nema po turistickim/biznis zonama ( ne znam zasto, al ajde), ali sam zalazio i van tih zona i opet corak...

uopste mi nije jasno, kad poredim sa austrijom, ocekivao bih da je to slicna trgovinska usluga, ali nije, u becu iza svakog coska vreba neki supermarket

Link to comment

bice da sam promasio te ulice gde se nalaze, ali ovo je desetak crvenih tackica koje pokrivaju mnogo vecu povrsinu od one koju turisti obilaze, jos malo pa si do aerodroma prikazao,,,,u krugu mojih desetak km koje sam presao se nalaze samo dva crvena kruzica

Link to comment

ne znam kako ti zamisljas supermarket u nemackoj :fantom: , ali u centru grada to svakako nije izdvojena zgrada sa ogromnim parkingom i redovima kolica na guranje. bukvalno u svakom downtown-u imas aldi, lidl, rewe, penny, netto i sl., samo sto spolja to ne izgleda kao hiper-super market, vise kao nas mini maxi. btw, u penny-ju trenutno u angebotu odlicna argentinska vina za 6,99 ojra ^_^

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...