Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Uveče? Pa nije to Beograd, majka mu stara. Idi u stari centar i tu ako ti daju pogledaj katedralu i grob Karla Velikog. Ako ne daju, vidi tu oko rathausa da se uvališ recimo u Goldener Schwan na Marktplatzu i tu naruči njihov lokalni specijalitet - krvavice.

Link to comment

ma mislio sam na to šta videti tokom dana, a šta raditi uveče. u rasporedu je da razgledamo staaaaari centar i katedralu. 

 

krvavice će morati biti pojedene.

od holandije ću videti samo maastricht na par sati, tako da ne znam koliko je izvodljivo da uradim ono što znam da mi je činiti.   :fantom: . 

Link to comment

ja nesto ne znam za te krvavice ahenske... sauerbraten su najtradicionalnije. u stvari, tradicionalna ahenska hrana je studentska pica kod pont pasche i döner. i pommes. od tradicionalnih nemackih, meni je najbolji restoran rose am dom ali ako imas puno prilika da jedes trandicionalnu nemacku hranu, u ahenu i nije neki izbor. ja bih pre otisla u neku studentsku rupu, na primer cafe kittel. idi na kafu i kolace u egmont preko dana (ovo obavezno!).

 

uvece, bar crawl. sowiso, last exit, domkeller, dumont (do ovog ima malo da se sipci ali ima mnogo dobru bastu i vredi), guiness house (mozda zvuci glupo da se ide u irski bar u nemackoj, ali to je jedan od najpopularnijih barova medju stidentima jer je jeftin a dobar). enterijer je vrlo ahenski. 

 

izbegavaj klubove, to je generalno prilicno lose. kokteli isto nisu bas. jedino mesto koje je iole pristojno za to je hildebrant. 

Link to comment

Te Ahenske krvavice se zovu Öcher Puttes. Imaju u sebi solidne komade špeka i još su dimljene. Iseku ih na ploške i zapeku, a serviraju ih sa kiselim kupusom i krompir pireom, mada sam video da domaćini stavljaju na to i pire od jabuka. Vidim da je tebi orijentacija više studentska klopa (računam da se studentarija slila u Aachen sa raznih strana pa se to možda i nije baš prenosilo), dok su mene vodale lokalne matore prdonje svaki put kad bih bio gore.

Link to comment

Pa da. Znala sam samo jednog Ahenca a on je jedino znao svako mesto gde moze da se kupi sladoled u 30 km od centra i moralo je da se ide na biciklima na te sladolede. To je bio studentski gourmet. Mozda se to sad promenilo...

Link to comment

Dobar je Aachen, studenti posadili neke skele i binu na trgu ispred gradske vecnice. Wurst1.5e, Kolsch kostao taman toliko. Uvece otili u neki klub. Hvala na preporukama. Katedrala je super.

Link to comment

Da li je neko od vas isao do Bodenseea, u razgledanje i/ili kupanje?

pod obavezno. potpuno magijsko mesto.

i da skocis sa mosta, samo se prvo potopi u ladnu rajnu jer oce da presece :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...