Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

znas kako rece jedna moja koleginica - ako sam se udala nisam umrla

 

 ;D Nije to moja Ingrid

 

 

@extragluv, Mos

 

Ako volite "craft" piva, "Naiv" u centru. (Po preporuci vise prijatelja)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ima bre kako da nema. Baš obratno, po aerodromima, železničkim stanicama, vozovima itd. se Telekom trudi da (za)drži monopol. Pa je kao besplatno sve, ako si njihov korisnik. Ako nisi, registruj se pa imaš čuku vremena ili neka slična jeftina fora. Po bibliotekama, kafićima, restoranima i sličnim establišmentima ima redovno. Pojedini gradovi imaju besplatni gradski wifi koji pokriva barem centar.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Za sve one sa klicima, od januara 2017. godine deca starosti do 18 godina ce imati besplatni ulaz u sve gradske muzeje u Frankfurtu. :) Poslednje subote u mesecu je i dalje besplatan ulaz za sve, kako stoji u saopstenju. Za ovo drugo nisam znala da je u svim muzejima, jer sam videla samo u dva da je bas jasno napisano (MMK, Angewandte Kunst). S druge strane imam utisak da ljudi ne znaju ni za njih, jer uopste nema vece guzve sto bi bilo ocekivano za dan sa besplatnim ulazom.

 

 

Die Stadtverordnetenversammlung hat in ihrer gestrigen Sitzung beschlossen, dass ab      1. Januar 2017 der Eintritt für Kinder und Jugendliche bis zur Volljährigkeit in allen Dauer- und Sonderausstellungen der städtischen Museen kostenfrei ist. Die Regelung gilt für 16 Ausstellungsorte: Archäologisches Museum, Caricatura Museum Frankfurt, Deutsches Architekturmuseum, Hindemith Kabinett im Kuhhirtenturm, Historisches Museum Frankfurt, Ikonen-Museum, Institut für Stadtgeschichte, Jüdisches Museum, Kinder Museum Frankfurt, Kronberger Haus, Museum Angewandte Kunst, die drei Dependancen Museum für Moderne Kunst 1-2-3, Museum Judengasse und Weltkulturen Museum.

 

 

 

 

:s_p:

 

fin frankfurt. lepo im ono setaliste pored majne.

 

upecatljiva im je fasciniranost krastavcem kao ukrasnim detaljem za jelku. o cemu se tu radi? ^_^

 

To je jedna od zanimljivih stvari, za koje cesto stranci Amerikanci misle da su "tipicno nemacke" a ovde maltene niko ne zna za to. Ja sam takodje za taj pojam saznala tek ove godine, kada sam gledala video nekog Amerikanca koji zivi u Stutgartu i koji je spomenuo taj fenomen krastavca u okviru price o kliseima. Prica da je to nemacko je izgleda krenula od prodavnice koja je izbacila na trziste kao nesto "strano" jer se u Americi pogotovo tad pre 100 godina "nesto strano" bolje prodavalo. Nasla sam sad i na Vikipediji:

 

 

This tradition is commonly believed by Americans to come from Germany and be referred to as a Weihnachtsgurke,[4][5] but this is probably apocryphal.[6] In fact, the tradition is completely unknown in Germany.[4][7] It has been suggested that the origin of the Christmas pickle may have been developed for marketing purposes in the 1890s to coincide with the importation of glass Christmas tree decorations from Germany. Woolworths was the first company to import these types of decorations into the United States in 1890,[4] and glass blown decorative vegetables were imported from France from 1892 onwards.[8] Despite the evidence showing that the tradition did not originate in Germany, the concept of Christmas pickles has since been imported from the United States and they are now on sale in the country traditionally associated with it.[4]

One suggested origin has been that the tradition came from Camp Sumter during the American Civil War. The Bavarian-born Private John C. Lower had enlisted in the 103rd Pennsylvania Infantry, but was captured in April 1864 and taken to the prison camp. As the story is told, on Christmas Eve he begged a guard for a pickle while starving. The guard provided the pickle, which Lower later credited for saving his life. After returning to his family, he began a tradition of hiding a pickle on their Christmas tree each year.[1]

Another origin which comes from Berrien Springs is a Victorian era tale of St. Nicholas saving two Spanish children who were trapped in a barrel of pickles by an innkeeper.[7][9]

 

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Da li se moze prosetati po Humboltovom univerzitetu u Berlinu (tamo gde je glavna zgrada), zna li neko?

Vidim na sajtu da imaju vodjene ture ali me zanima i bez toga.

 

I ako ima neka preporuka za dobro mesto sa friskim pivima, slobodno :) Nista fensi, volim da pijem nefiltrirana piva.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

E pa super, DB je prosto otkazao voz kojim bi trebalo da dodjem u subotu i u tom vremenu kada meni treba nema - niceg. Mogu da zamenim kartu ali ne i dobijem pare nazad?! Za koji voz da menjam kada voza nema. Jbt.

Godina mi je krenula sa pehovima na kratkim putovanjima i vidim da se samo nastavlja.

Link to comment

To je ništa, kod mene opravljaju/menjaju prugu u dužini od nekih 70km ako se ne varam. Problem je u tome što na tom delu uglavnom ima 2, 3 ili ponegde i 4 paralelna koloseka, pa rade to od sredine marta i trebalo bi da završe do sredine maja. Gomila termina u tom periodu otkazano, ne možeš da ideš na posao kad ti hoćeš, nego kad ima termin da voz uopšte vozi. Trudili su se do sada bili da ima bar jedan kolosek operativan, ali problem je što tuda onda uglavnom i puste ICE, TGV i slične vozove višeg prioriteta, a nas radničku marvu koja putuje S-Bahnom ko šiša. Die unterste Schublade. Uglavnom, sad tokom uskrsa napravili su kompletan prekid, jer nema školaraca. To znači da voz ide do jednog sela, gde se prebacuješ na buseve pa se busevima voziš do drugog sela nekih 40-tak minuta i onda ponovo na voz. Tu je tek bilo lepih trenutaka, kad dođu dva voza u selo, a čeka samo jedan bus (i nisu Krstići pritom). I onda napakovani kao sardine u gradski bus u najboljem duhu sankcija devedesetih se vozimo na međugradskoj liniji i pretumbavamo u svakoj jačoj krivini. Probao sam jedan dan, pa kad sam se vratio kući u pola devet (a krenuo u pet), samo sam se javio u firmu da ću narednih dana raditi od kuće.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...