Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

DD je meni uvijek bio dosadan. Ima Kö, ima Altstadt, ima die toten hosen...pa to je to, grad je kao die toten hosen.

 

Vjerovatno blistam ignorantnoscu, ali je meni uvijek tako djelovao...

Link to comment

Pisala sam vec da mi se Dizeldorf mnogo svideo, bila sam pre nekoliko godina na vise dana :)

Stvar sa Dortmundom je sledeca: nas dvoje smo u ~Frankfurtu, covek mi ima celodnevnog posla u Dortmundu iduceg vikenda i ide kolima pa bih mogla da sednem sa njim i prosvrljam po gradu, ako je lepo vreme.

Ne moram jos da se odlucim, nit moram igde da putujem, nego sto uvek volim da vidim nova mesta. ^_^

A ti si Toni trenutno u Dizeldorfu?

 

Getingen ostavljam svakako za drugi put kada budem imala vise vremena, drugar koji je tamo ce izgleda biti zauzet a i puno mi je da dajem preko 100evra za voz za jedan dan. Iz nekog razloga sam mislila da je blizi Frankfurtu, tj da je na mapi "ispod" Kasela.

 

(Ponekad ne kapiram DB cene, letos sam isla Frankfurt - Kil povratno za manje od 100evra, kupljeno mesec dana pre, pretprosle godine Fra-Kasel-Vizbaden za 70e na sam dan putovanja)

 

Edit: sad vidim za Aramov Keln :) bila jesam ali samo na jedan dan i bese mi fino.

Pa sad ste mi dali jos ideja...pogledacu mapu, vozove i satnice :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

@Toni, okej :) > saljem pm

 

----

 

Ako neko voli austrijsku hranu a trazi preporuke za Frankfurt, ima jedan dosta dobar restoran u Sachsenhausenu, "Edelweiss". 

Prijatna atmosfera, dobra usluga, preukusna hrana, cene su ~okej: glavno jelo sa salatom od 11 do 18evra, dezerti nesto skuplji (palacinke 5,5evra, ogromni Sissin Kaiserschmarrn 8,5). Uostalom imaju i meni na sajtu pa se lako moze videti.

Link to comment

Sladak je Minster skroz ^_^

Skroz mi je drago sto ga je Toni preporucio jer inace nisam znala nesto za taj grad, taj ceo deo mi je na karti "poznat" po Dizeldorfu, Esenu, i Vupertalu. Iscitah malo o njemu i shvatih citav znacaj itd.

Bilo bi bolje da sam bila u patikama sa mekanim djonom jer je po citavom centru kaldrma koja me je ubila posle n sati ali ne zalim. LWL muzej za umetnost je taman da se provedu lepa dva sata u njemu, pogotovo ako se uhvati vodjenje kroz stalnu postavku.

Stigoh oko 09 i na ulicama nije bilo nikog sem postara i ljudi koji trce na Promenadi. Posle oko 11 je grad buknuo, na trgu kod Doma klasika - pijaca, po ulicicama po centru puno mladih, starih ali i turista, sretoh dve grupe mladih Azijata od kojih je jedna stigla zajedno sa mnom. Jako mi je zao sto nisam odmah uzela neki od neobicnih medova koji su se prodavali na jednom standu na trgu - covek se spakovao i otisao pre vremena koje je meni rekao

Iako ima tu neku ~srednjevekovnu boju i stil, moj je utisak da je grad i dosta saren, valjda zbog raznih detalja. A vreme je bilo skroz promenljivo (osetih se kao na planini u jednom momentu jer su se u roku od sat vremena smenili jarko sunce, kisa i vejavica da bi posle sunce vodilo u noc) pa kad bi udarilo sunce samo bi jos vise naglasilo te vedrije boje.


Malo fotki (i u spoileru)

 

04.jpg

 


03.jpg
02.jpg
05.jpg
07.jpg
22.jpg

 

 

 

:lol:
10.jpg

Link to comment

lep je Münster :)

 

a jesi li bila na jezeru?

 

Nisam i dobro je sto sam ga izbacila iz plana, jer bih pokisla kao miF samo tako. Htela sam naravno, no kako je vreme bilo promenljivo (hoce kisa nece kisa) odlucih da me ipak vise interesuje da vidim taj muzej* i dok sam bila 2.5h u njemu, kisa se ispadala :D Mislim da je bolje ostaviti jezerca i tako te stvari za neke lepse periode u godini.

 

*ima u stalnoj postavci nesto sta me je vrlo zanimalo a i ciljano otidoh na jednosatno vodjenje pa mi je celokupni dozivljaj bas bio super

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

 Mislim da je bolje ostaviti jezerca i tako te stvari za neke lepse periode u godini.

 

 

u principu da, samo što u tim krajevima to baš nije jasno definisano :P

 

 

(npr postoji vic kakva je razlika između leta i zime u Aachenu (a klima je slična): zimi je kiša hladna a leti je topla)

Link to comment

u principu da, samo što u tim krajevima to baš nije jasno definisano :P

 

 

(npr postoji vic kakva je razlika između leta i zime u Aachenu (a klima je slična): zimi je kiša hladna a leti je topla)

 

Imam jos da ucim o vremenskim prilikama u tolikoj Nemackoj :D Proslo leto i 11C u avgustu u Hesenu su mi bili hit -_-

 

Kad se spomene vreme uvek se setim price prijatelja koji je ziveo u Holandiji, mukica.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...