Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

bio sam prosle nedelje na nekom seminaru u trier-u.

super mesto, rimljani i vino sa mozela, ako je neko u prolazu nek svrati, za jedan dan se vidi (ali ne i proba) sve.

Link to comment
  • 1 month later...

bio sam prosle nedelje na nekom seminaru u trier-u.

super mesto, rimljani i vino sa mozela, ako je neko u prolazu nek svrati, za jedan dan se vidi (ali ne i proba) sve.

+1

 

 

za frankfurt nažalost nemam pojma, poznajem samo buđavi aerodrom

Link to comment

dobro, muzeje mozes i sam da izguglas, gradom ces prosetati sigurno i sam i videti katedralu, zgradu opere i sl., ali provozaj se rekom, da vidis grad i iz tog ugla. meni je bila super botanicka basta, Palmengarten, a ako zelis da probas tradicionalnu nemacku kuhinju idi u Altes Zollhaus.

Link to comment

Ako si tamo i 9. januara ili posle a volis artsy stvari, ovo ti moze biti zanimljivo: Dance Box u Mousonturmu.

 

Takodje preko reke imas i restoran kuhinje ~americkih Indijanaca, "Manitou" (Manituova cipela :D) gde mozes pojesti nekog krokodila, pticu prepelicu, pohovani kaktus (nista specijalno) i slicno. Zanimljivo je mesto, gazda okej (nije Indijanac) ali kosta dosta (predjelo "od sveg po malo", pomenuta prepelica i dal je bio bizon ili karibu = 75evra). 

Sachsenhausen mene inace podseca malo na NYC, zivahan je (makar leti)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 1 month later...

dizeldorf. ako imas vremena za do dortmunda, imas jos trifrtalja sata za do dizela.

ili muenster. munester je genijalan.

 

ako se nekim cudom odlucis za dort, javi se pa da idemo u zezanje, ako jos budem tu.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Dortmund vs bilo sta --> bilo sta, uvek :D

 

Volim ja Dortmund iz nekih svojih razloga, ali je jedan od najruznijih gradova u kojima sam bio...

Ocigledno nisi bio nikada u Bielefeldu, ali ko je jos zaista ikada bio u Bielefeldu. A ni u Gelsenkirchenu :).

 

Moram se usprotiviti ovim izjavama o Dortmundu. Ja sam zbog faksa dosao u Dortmund i bio mi je tada najuzbudljivije mjesto na svijetu, a i ostao sam tamo da zivim sve dok me posao nije "natjerao" da se odselim prije nekog vremena. A Dortmund nije samo Nordstadt (koji jeste prijatno mjesto za zivot ako nisi japi :) ), oko Dortmunda ima gomila jezera i prirode. Na kraju, niko ne zivi samo u Dortmundu (ili bilo kom gradu u oblasti), nego u citavom "Pottu" sa preko 5 miliona stanovnika i sa Düsseldorfom, Kölnom, Münsterom...na max. sat vremena udaljenosti.

 

Ali tacno je da Dortmund za jedan dan nije preporucljiv i da nema nikakvih znamenitosti (osim narovna Tonija)...Dortmund je vise stanje, lifetime commitment ;)

 

Eto, odlaskom u Köln se jos niko nije pokajao.

Link to comment

ima fakat nekoliko prelepih parkova u dort, onaj vestfalen park je nista manje nego velicanstven, ima blizu i reka rur, splavarenje i kanurenje istom je za svaku preporuku.

ali da, grad kao grad je ruznjikav, bez nekog koncepta, delimicno zato sto je dojaja porusen u drugom sveckom, a delimicno i zato sto je uzasno brzo nastao, po pronalasku ruda za par decenija je od nebitne selendre postao grad od par stotina iljada, pa samim tim nije bas najbolje urbanisticki zamisljen.

 

 

da, dizel >>>>>> keln

 

u stvari i nije, tu su negde, al ocu da zezam arama

Edited by ToniAdams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...