Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

da.

samo sto ona to nikad nije potvrdila, tako da ostaje da ti verujemo na rec.

da nam je neko drugi pricao mislili bismo da izmislja :fantom:

Link to comment

Da li je neko od vas isao do Bodenseea, u razgledanje i/ili kupanje?

Ja bio u maju pre par godina, doduse samo u Lindau. Odlicno je.

 

Rekose mi lokalci da ima neko ostrvce sa zamkom i raznim vrstama leptira. Nisam zapamtio kako se zove. Verujem da vredi otici i videti to.

Link to comment

Nama je Konstanz redovna destinacija, mada ne kupališna, nego što je lep gradić i imamo neke poznanike. Zimi doduše se dešava redovno pičosmrz koliko je hladno.

Link to comment

@Svi / Bodensee

Kul, gledam po netu o tim mestima po jezeru i deluje mi fino.

Razmisljam da uzmem nedelju dana u septembru i odvedem mamu tamo, da prosvrljamo po raznim mestima. (I nadam se i okupamo koliko vidim u tom periodu jos ima kupanja, nadjoh sajt o plazama i drugim jezercima u blizini).

 

Verovatno je dobro gledati smestaj u Konstancu, ima redovna brodska linija za Meersburg i onda odatle moze lako da se dodje do ostalih tipa Lindau, Ravensburg (nije na jezeru ali mi je bivsa koleginica pricala da je jako lep gradic).

 

 

@Jms

Naravno da vredi :) Ako imas vremena, uplaniraj Miniatur Wunderland, imaju izmedju ostalog i slatko, ~funkcionalno aerodromce - taman za tebe :)

Aerodrom1.jpg

Aerodrom2.jpg

Aerodrom3.jpg

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Preporuka za Bodensko jezero u septembru, ali za kupanje sam vrlo skepticna. Zato u Konstancu postoje odlicne terme http://www.bodensee-therme-konstanz.de/.

Ako ti je budzet dovoljno velik Konstanc sa svajcarske strane Rajne je naj kul lokacija za smjestaj. Od jeftinijih varijanti na jezeru postoje Radolfcel i Alensbah, u kojima aspsolutno nema nicega osim sto su na jezeru i vozom dobro povezani sa Konstancem. Zapravo u Radolfcelu ima neki pokusaj autleta.

Preporucujem:

Meersburg - stize se trajektom iz Konstanca za 10 minuta ili automobilom oko jezera .

Mainau - ostrvo povezano putem sa kopnom, velika botanicka basta. Vozi gradski prevoz iz Konstanca.

Stein am Rhein - vozi brod iz Konstanca, a moze naravno i kopnom

Slapovi Rajne kod Safhauzena - nije Bodensko jezero ali je atraktivno. Preporucujem kombinaciju voz+obilasci Konstanz-Schaffhausen-Slapovi-Stein am Rhein, povratak brodom do  Konstanca

Iz Konstanca imate i direktan voz do Ciriha, sat vremena voznje.

 

Ne preporucujem Friedrichshafen osim ako vas bas zanima Cepelinov muzej.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Doduše, ima onaj jedan dobar steak restoran koji nije deo nikakvog lanca poput Mareda. Ima i nekakva crkva pored železničke stanice, ali ja se tu ne zadržavam, da ne bi ljudu pomislili I'm selling ass.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

I ja cu utaj Keln, za desetak dana. Nagrdise ga ovde, samo tako :(

Srecom, samo na dan. Posle kidam nadesno do kosmopolitskog Kobnhavna

 

Sent from my Nexus 4

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...