Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Jel ima nade za neki pristojan smestaj (u smislu cene) u Minhenu krajem septembra? Ovals sam bacio search i vidim da je sve zbog Oktobarfesta ili otislo nebu pod oblake ili vec izdato...

Nema nade, pivopije su na ceni. :(

Link to comment

Jel ima nade za neki pristojan smestaj (u smislu cene) u Minhenu krajem septembra? Ovals sam bacio search i vidim da je sve zbog Oktobarfesta ili otislo nebu pod oblake ili vec izdato...

 

sto rece moja drugarica, jeftino nema u minhenu u to vreme. sta mozes da probas je da gledas po mestima u okolini gde ide s-bahn:

 

http://www.infowurm.de/wp-content/uploads/2012/11/s-u-bahn-plan-muenchen.gif

 

tu gledaj pa se javi da ti damo zeleno svetlo :)

Link to comment

ottobrun je najbolja varijanta jer je najblizi gradu. 

nego, kako dolazis u minhen, sta ti je plan u minhenu? oktoberfest samo ili jos kojesta (svakako bi trebao)?

koliko vas ima u kombinaciji?

 

pitam zato sto osim s-bahna ima i varijanta prigradskih vozova (bob, meridian) kojima se isto udobno dolazi do grada. pa ako resis ujutro da dodjes u grad i ceo dan da ostanes onda i to ima smisla. to mozes pogledati bad wiesse, rosenheim, tegernsee, murnau, garmisch, pa cak i augsburg

Link to comment

Ako vas ima vise onda mozes i dalje od Minhena. Mozes da kupis dnevnu grupnu kartu koja vazi za sve regionalne vozove u Bavarskoj. Pre dve godine je za 4 osobe bilo ispod 10 evra po coveku, pa mozes da se smestis bilo gde od Salcburga do Ulma.

Link to comment

Ide nas 3-4 i dolazimo preko Memingena na 3 dana. neka okvirna ideja je jedan dan na oktobarfestu a dva dana za ostalo po gradu. A definitivno bi ostajali ceo dan i gradu i vraćali se za spavanje.

 

 

koliko se otprilike putuje od tih gradova do Minhena? mislim da bi mi možda i to odradilo posao.

samo Augsburg ne dolazi u obzir. Još je sveze :(

Link to comment

Ide nas 3-4 i dolazimo preko Memingena na 3 dana. neka okvirna ideja je jedan dan na oktobarfestu a dva dana za ostalo po gradu. A definitivno bi ostajali ceo dan i gradu i vraćali se za spavanje.

 

 

koliko se otprilike putuje od tih gradova do Minhena? mislim da bi mi možda i to odradilo posao.

samo Augsburg ne dolazi u obzir. Još je sveze :(

 

rosenhajm je 45 minuta regionalnim vozom, garmis-partenkirchen 70-90 minuta, murnau oko sat vremena.dobra stvar je da kad stignes u minhena na stanicu onda si na pesaka do oktobar festa. druga dobra stvar je taj bayern ticket koji ti je delija spomenuo. on vazi i u gsp minhen za ceo dan.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Idemo za vikend u Gerlic i poljsku mu stranu, pa kada vec prolazimo pored, palo mi je na pamet da bismo u povratku mogli prosetati po Drezdenu. E sad, nemam predstavu koliko je veliki Drezden i tako to, a kako bismo imali oko 3 sata za tu setnju, pitam se da li uopste vredi svracati na toliko kratko u njega? S druge strane ne znam nista o Gerlicu, sad cu malo iscitati pa mozda on sam zadovolji moj apetit.

 

Jos, ima li na ovoj ruti nesto sto je superduper (poput dobrog zamka, jezera, pecine) i treba da se vidi a ne zahteva mnogo vremena (dakle do 4 sata)?

HG-Gerlic.JPG

Link to comment

Dresden je do rata bio jedan od najlepših nemačkih gradova. Jesu ga i obnovili u velikoj meri, mada se vidi da je friško. 3 sata je malo za videti grad kako treba, ali je dosta ako ćeš malo prošetati starim centrom, popiti kaficu i pojesti sladoled - kao vid odmora na tom celom putovanju. Što se prirode tiče, interesantan je Basteibrücke na jugoistoku od grada prema nacionalnom parku, mada nisam siguran da se za tri sata isplati toliko skretanje sa A4.

Link to comment

Što se prirode tiče, interesantan je Basteibrücke na jugoistoku od grada prema nacionalnom parku, mada nisam siguran da se za tri sata isplati toliko skretanje sa A4.

Ovo deluje dobro, mada mozda ne za ovaj put. Tako sam i ja nekako mislila za Drezden, eto zavisice od vozaca, izlozila sam mu predloge :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...