Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

3 minutes ago, nisam ja said:

Jel može neko da objasni. Nisam još gledao. Kolko to često bude, kako se vozi, boduje...

 

Neka me neko ispravi ako grešim

 

Sprint trke su svake subote kad je trkanje u MotoGPu

Dakle, svaka trka ima i sprint trku

 

Bodovanje ide ovako:

12, 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

Link to comment
11 minutes ago, nisam ja said:

Fala, a kolko traje trka?

Zavisi od staze

 

Mislim da je polovina od 100 do 130km

 

Dakle, oko 20ak min

 

Edit: dodao delilac 😀 

Edited by Have_Fun
Link to comment
5 minutes ago, nisam ja said:

Čekaj jbt, to je ko redovna trka. zašto se zove sprint?

Izvini

 

Zaboravio sam da ubacim reč "pola" 😀 

 

Dakle, pola trke, pa i pola vremena trke

Edited by Have_Fun
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Have_Fun said:

Auuu jebote kakvi haosi

Dobro je svi su živi

Auu kakvi dueli

Čak i fizički jedan van staze

Phew... živi su

Nisam dobro video, jel to Vinjales napao Banjaju?¿

Link to comment

Srce mi je stalo kad su pali Marini i A. Markez. Ono su situacije sa najvećom šansom za fatalan ishod. Srećom svi ih izbegoše. 

 

Briljantan Bec. Oduševljava me taj momak. 

  • +1 2
Link to comment
On 13. 5. 2023. at 15:20, nisam ja said:

Jel može neko da objasni. Nisam još gledao. Kolko to često bude, kako se vozi, boduje...

 

Imaš 20 trka u sezoni, vikendom su, nekad svaki, nekad svaki drugi, i ima pauza u među sezoni sad je pauza do 11.06.

 

Nisu sve staze iste dužine, ali vozi se oko 40, 45 minuta u regularnim trkama. Duža staza, manje krugova i obrnuto.

 

Sprint trka je uvedena prvi put ove sezone što je promenilo sistem kvalifikacija. Razlikuje se jer je duplo kraća. Vozači pizde na dodatnu trku jer su nenormalno iscrpljujuće (zamisli da voziš motor i do 350m na sat koji je težak ko đavo 45 minuta), ali je činjenica da je sada vikend mnogo zanimljiviji. Ranije je bilo četiri treninga (petak, subota po dva i kvalifikacije u subotu) i kvalifikacije, sada imaš 2  treninga u petak, u subotu je dodatni trening, kvalifikacije i sprint, nedelja trka pa je vikend dosta zanimljiviji i dinamičniji (ranije su 3. i 4. trening uglavnom koriščeni za trening tempa i sl).

 

Postaje najzanimljivije kada skontaš vozače, istorijat, njihove odnose. Sada su se povukli skoro svi od velikana koji su motogp podigli na drugi nivo (Stoner, Rosi, Lorenzo, Pedrosa), ostao je samo Markez, dok su svi oni vozili, što je bilo pre samo par godina, to su bile epske bitke, niko nikoga ne može da smisli, štimung samo takav za lludačke trke, svađe, podbadanja i najbolju zabavu koju možeš samo da poželiš. Pri tom su to 4, 5 od 10 najboljih vozača ikada. 

 

On 13. 5. 2023. at 15:25, Have_Fun said:

Bodovanje ide ovako:

12, 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

 

 

Za regularne trke ide ovako:

 

25, 20, 15, 13, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

 

 

On 13. 5. 2023. at 15:57, smooth.Op said:

Najjače takmičenje na svijet. Tačka. 

 

Bez bilo kakve konkurencije. 

 

Jako, jako mi je žao što su popadali Peko, Vinjales, Marini i ekipa, trka je pretila da bude možda i jedna od najboljih ikada, svakako je ubedljivo najbolja ove sezone. Koliko znači prisustvo Markeza na stazi jasno je kao dan... Ne treba da ga boli pad jer nije konkurentan za titulu, a i nije imao opciju da kalkuliše jer da je iole pao u tempu, to je 4, van podijuma, a naravno da on to ne pomišlja.. Znamo da je on uvek na limitu i padovi su za njega normalna stvar, pogotovu posle onoliko operacija, pauza, a nije više ni klinac.

 

Svakako je najveće iznenađenje Augusto Fernandez koji je sigurno profitirao od padova, kao i svako, ali je bez obzira 4. mesto fantastičan rezultat. 

Ono što je trenutno zanimljivo je da je KTM počeo fantastično da radi i sada imamo situaciju da su najbolje mašine na gridu Dukati, Aprilija i KTM. Honde i Yamahe nema nigde, i da je neko to rekao pre samo 5 godina, graničilo bi se sa paranormalnim je do pre istih tih 5, 6 godina, svaka pobeda van Japanskog dvojca Honda i Yamaha je bila praktično nemoguća, i dešavala se ekstremno retko (osim Stonerove ere u Dukatiju, naravno).

Yamaha se naravno i dalje raspada. 

 

Sve u svemu, pomisao da nema trka do 11.06 je poprilično depresivna. :)

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...