Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Pošten™ kraj sezone. Zasluženi trijumf Peka. Bio je pod ogromnim pritiskom usled malo je reći fantastičnog naleta Martina, ali uspeo je da nadvlada. Martin nije imao jednu već dve velike greške u ovoj trci, prvo je otišao van staze, potom pokupio i jadnog Markeza. 

 

Peko je pošten, korektan vozač i dobar lik, zasluženi trijumf. Sve što treba da bude, ali i sve što ne treba da bude da bi šampionat dobio malo vatre :D

 

Prvi vozač posle Rosija i Markeza sa uzastopnim titulama. Nije loša ekipa za biti u društvu sa... 

 

Iako je odluka o titulu pala u poslednjoj trci, opet to nije imalo hype kakav treba. Šampionat se umrtvio odlaskom Rosija i raspadom Markeza, čak ni totalna neizvesnost nije podigla atmosferu ni blizu kakva bi bila da je u pitanju F1 iako je F1 naravno, 100 puta manje zanimljiviji sport, da se niko ne uvredi.

 

Dominacija Dukatija sa 8 mašina na gridu, naravno ne pomaže. Kao ni najgore godine Honde i Yamahe u istoriji sporta, koji su do pre par godina bili bez konkurencije. 

 

Pitanje je da li će bilo ko moći da konkuriše i sledeće godine. Ono što je sigurno, zdrav Beštija i Markez na Dukcu bi trebalo da dodaju malo dinamike za sledeću godinu, možda i Martin na fabričkom Dukatiju, mada mu očigledno ni ovaj nije bio loš. Mislim da će ostaviti Beštiju još jednu godinu, realno nije imao pravu šansu da se dokaže.

 

KTM ostaje moja omiljena fabrika, BB 33 najveći car na gridu, mada DiĐa  se penje jako i do samog kraja na listu omiljenih vozača. Dobar lik, odličan vozač. Već jednom rekoh, psihološka presija u motogp je nadrealna, on je bukvalno provozao 5 puta bolje kada nije više imao šta da izgubi. Šta je glava...

 

Odlazak Marinija iz VR46 tj BRATOVOG tima u Hondu mi nikako nije jasan... Počeo je da se mota non stop oko podijuma... Honda najgora ikada. Haos.

 

Ne znam hoće li Honda šutnuti Mira, znam da ja bih...

 

RNG se gazi, Razali odlazi, dolazi novi "investitor", videćemo na šta će to da liči...

Sve u svemu, bez obzira na sve, motogp ostaje najbolji i moj omiljeni sport za praćenje bez konkurencije.

 

Živela Srbija i motogp!

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...

Najbitniji dan u godini, početak motogp sezone...

 

Šteta što se ljudi onoliko zamlaćuju formulom ali šta da radimo, njihov gubitak :D

Link to comment
  • 3 weeks later...

Aaaaaaaaaa

Pa sta je ovo ljudi?!?!?!

Kakvo je ovo ludilo?!?!?!

Šta se ovo desilo sad?

Edited by Have_Fun
Link to comment
3 minutes ago, Heyter said:

Šta se desilo Maveriku??

Imao je problem odmah na početku pravca. To je i signalizirao nogom. Verovatno mu se motor nije sklopio/spustio za maksimalnu brzinu. Kao da je nešto tu puklo na tom sistemu, pa posle uticalo i da ga onako zbaci motor. 

Link to comment
2 hours ago, Heyter said:

Šta se desilo Maveriku??

Erceg lupa da je ovaj pomislio da je kraj.

 

Erceg se samo setio kada je Aleš prošle sezone krenuo da slavi a bio ostao još jedan krug...

 

Uh, nisam stigao da gledam na vreme, ali nekako sam uspeo da ne saznam rezultat trke...

 

Sve što mi pada na pamet posle trke je... Ne daj bože da je Akosta na Dukatiju... Ali ne daj bože... Mali je mnogo ali MNOGO brz. Zastrašujuće brz. Neverovatno brz. Ako se dokopa dobrog motora, trenutno Dukca, bojim se dominacije tipa Markez pre povrede... Kako je samo ostavio  u prašini Milera i Bindera sa tipa 20 sezona u motogp, smešno... Mnogo pričaju da i on ima fabrički motor umesto 23., ne znam da li je to regulisano pravilima i ugovorima, ali sve i da ga ima, to što radi je bolesno...

 

Što se tiče pada, koliko god ne voleo Markeza, a ne volim ga mnogo, nisam siguran da je kriv za pad, doduše, očekivao je da će ovaj da odustane, Banjaja ima veću odgovornost sa obzirom da je od pozadi, ali nije mi žao Markeza jer stalno tako uleće dok svi beže oko njega i neće padove... Svakako mi nije drago što ga, nadam  se, neće biti u borbi za titulu, dobar je samo kao začin da se začini šampionat. :)

 

Odlična trka, biće ih još boljih, siguran sam...

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...