Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Au kako sam se smorio kad sam pročitao poslednji pasus... Ladno mesec dana pauze...
Još ja kažem drugaru sledeći je Asen, to će biti još bolja trka. Odem da proverim i ne da nisam bio u pravu, već je još bolje pošto sledi Muđelo, pa Zašnring pa Asen. Ludilo.
I sad mi kažeš da treba čekati mesec dana auu.

Link to comment
4 hours ago, smooth.Op said:

Au kako sam se smorio kad sam pročitao poslednji pasus... Ladno mesec dana pauze...
Još ja kažem drugaru sledeći je Asen, to će biti još bolja trka. Odem da proverim i ne da nisam bio u pravu, već je još bolje pošto sledi Muđelo, pa Zašnring pa Asen. Ludilo.
I sad mi kažeš da treba čekati mesec dana auu.

 

Gledaj IndyCar u medjuvremenu. Isto k'o MotoGP samo na 4 tocka. Iliti kao F1 ali zanimljivo jer se ne zna unapred ko ce biti pobednik. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ferrari poslije 58 godina ponovo pobjedio na Le Mans 24h.

Trka je bila odlicna. Iduce godine dolaze Lamborghini, Alpine i BMW. Tu su i Porcshe, Cadillac, Toyota i Peugeot.

Edited by borris_
  • Haha 1
Link to comment

Ne znam sta je smijesno. Jeste da sam ovo napisao na MotoGP topicu ali sam se nadovezao na predhodni post. 

 

100 godina Le Mans-a i pobjeda Ferrari-a je vrijedno pomenuti.

  • +1 1
Link to comment

Ovaj Le Man je bio trkački događaj godine. A i inače je endurans mega takmičenje - pravi šoferski ivent, ultimativni test za vozače, mehaničare, kompletnu timsku administraciju i logistiku. Krv suze i znoj na četiri točka.

 

Sjajna je trka bila, sa nekoliko novih timova u najvišoj klasi (ferari, pežo, kadilak... bio je i jedan naskar auto, mislim da su uspjeli da stignu do cilja - postoji ideja da se naskarima dozvoli da, kao nekad, dobiju full pristup trci, ali to će malo teže ići jer je i ovako gužva na stazi), pa onda kiša, suvo, pa vozačke greške i loša sreća kao takva u nekim incidentnim situacijama, smjene na vodećoj poziciji, preticanje prvoplasiranog na stazi i u boksu..

 

Ferari se vratio nakon pola vijeka i odmah uzeo pehar. Nevjerovatno je da su od praznog lista papira za par godina napravili auto koji je i brz i pouzdan u dovoljnoj mjeri da nadmaši tojotinu šampionsku zvijer čije se finese dorađuju godinama. Ovo je veliki upitnik za F1 tim -  kako je moguće da su oni ovoliko kilavi već nekoliko sezona i da više ne mogu da dobace ni do podijuma. Lekler je u Le Manu bio u garaži kod svojih, možda je pokupio nešto korisno.

 

Evo i javna pohvala domaćoj ekipi komentatora koja godinama radi prenos čitave trke na Eurosportu.

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Markez će valjda završiti karijeru a da nikog ne rokne. 

 

Kakav ogavan čin kad je odvalio Zarka i ovaj leži raspada se a MM ni da ga pita kako je, važnije je otići do pit lejna...

Edited by Mil@n
Link to comment

Wow :ziga::ziga: za obojicu, kakav duel, nisam verovao da ce Horhe Martin da izdrzi pritisak, ovo je bilo odvozano tehnicki savrseno, neverovatno da mu nije dao sansu za obilazenje. Carski stvarno.

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...

Aleix, carski. 

Samouvereno je usao Banjaja u poslednji krug, do tada majstorski drzao prvo mesto. Steta sto Oliveira nije usao na podijum. 

Btw, nimalo mi se ne svidja krah japanskih motora, ne bih se iznenadio da krenu putem Suzukija.

  • +1 1
Link to comment

Fantastična trka danas :wub::wub::wub:

 

Pravi motogp spektakl...

 

Nestvarno je kako radi Aprilija ovde, ali i to da su inače top 3 proizvođača, fabrika koja do pre 2 godine nije imala nikad pobedu u istoriji.

Aleš je bogovski vozio, izdržao tempo Peka koji u maniru Lorenca nekad ume da vozi savršeno kada izađe u vođstvo što se sve češće dešava, međutim, videlo se da Aleš ima pejs i na kraju snagu motora da sve izdrži i pobedi. Svaki, svaki respekt.

Ktm je praktično druga fabrika trenutno po snazi i njihovi uspesi više nisu iznenađenje, ali mi je posebno drago kad god  je BB na podijumu. 

Situacija sa kišom samo je dodatno zakuvala i ovako komplikovanu situaciju za sve na stazi, ali to ume da da dodatnu draž jer to iziskuje i neke logističke odluke. Npr Morbideli se kockao sa promenom guma i izgubio.. Mogao je biti top 10 a to je za yamahu podijum, sa obzirom koliko su loši..

 

Juče na spritnu poslednjih 6, 4 honde i Yamaha.

 

Japanski proizvođači, do pre samo par godian neprikosnoveni vladari motogp-a kada su pobede ostalih mogle da se broje na prste jedne ruke po sezoni ako i toliko - u najvećoj krizi ikada. Yamaha tavori par godina, a sada i honda.

Markez kao da je povukao ručnu i više ne pokušava, kontam da čeka kraj sezone i nada se promeni tima. Mislim da je KTM a i DUKATI izjavio da ih on ne zanima, ali ko to zna... Markez ove sezone završio ravno NULA nedeljnih trka...

 

Voleo bih da odem abrem jednu trku do kraja sezone još, posle Austrije, nadam se Valensija. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...