Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

@valkyrieimam i ja pricu da te ohrabrim pred zahvat. njih petoro oko mene, jedno me drzi za glavu, jedno za noge, zubarka za klesta, zubar za zubarku, baba za zubara, deda za babu, povuci potegni, iscupati ne moze. najgori bol ever. anestezija nesto nije radila :D

Link to comment

tri vadjenja sam imao u životu do sad, sva tri sa hiruškom intervencijom. meni je slabo koji koren normalan. do umnjaka, na sreću, još nisam došao, a nadam se da skoro i neću.nego, sigurno ima po topiku, ali mrzi me da tražim, pa ajde preporučite dobrog zubara u BG, ali stvarno dobrog, trebaće mi i implantati. ne menjam rado zubara, par godina idem kod Džoleva u NSa, ali daleko mi da se cimam za svaku plombu

Edited by banatjanin
Link to comment
  • 1 month later...

Napokon sam uslikala vilicu. Koliko ja (a ja sam ekspert, jelte) vidim, meni je cela krunica leve donje osmice napolju, samo što udara u krunicu sedmice pod uglom pa se ispod stvorio džep (i to je to što me povremeno boli, izgleda).Koren je normalan, čini mi se.Dig, pitanje: da li bi popravljanje te osmice moglo da sanira stvar ili je i dalje neophodno vađenje*?* - ja bi to da izbegnem, žao mi svakog zuba pa i tog :(

Link to comment
  • 1 month later...

dig, koja metoda beljena zuba je najpreporucljivija? ima ono jednokratno sa laserom, ono gde ti zubar napravi splint (se tako zove?) pa ti to nosis nocu tokom dve nedelje, pa ono gde zavrsis posao iz par dolazaka u ordinaciju. postoje i oni gelovi sto se mogu kupiti za uradi sam varjantu.koliko kapiram hemijski se sve baziraju na istoj stvari, samo je pitanje koncentracije. sta od toga najmanje steti, a da je ipak efikasno. i koliko se zubi mogu izbeliti, da li samo do prirodne nijanse ili i dalje?

Link to comment

Nisam dig, ali imam iskustva sa hardcore beljenjem zuba, internim (tzv. walking bleach) tehnikama, jer sam kao mali polomio dva komada, koji su sad nadograđeni. Beljenje se vrši da koren ne bi odudarao od nadogradnje i obavlja se tipa jednom godišnje ili ređe. Zuba mi probuši rupu sa unutrašnje strane zuba i napuni je peroksineštonešto lekićem/gelom kom uvek zaboravim ime. Posle nekoliko dana dolazim na evaluaciju i postupak se ponovi onoliko puta koliko je potrebno da se dostigne željena (prirodna) nijansa, do 3-4 puta obično. Kada sam prvi put to radio uveo me je u priču spikom kako je to standardna procedura kod bogatih postarijih ljudi i kako to oni furaju na praktično svim zubima, ali mu i dalje ne verujem... Doduše, nije ni kao da sam se potrudio da saznam da li je to tačno.Sad kad sam napisao zaključujem da ti ovo i nije toliko korisno, ali eto, neka ga...

Link to comment
dig, koja metoda beljena zuba je najpreporucljivija? ima ono jednokratno sa laserom, ono gde ti zubar napravi splint (se tako zove?) pa ti to nosis nocu tokom dve nedelje, pa ono gde zavrsis posao iz par dolazaka u ordinaciju. postoje i oni gelovi sto se mogu kupiti za uradi sam varjantu.koliko kapiram hemijski se sve baziraju na istoj stvari, samo je pitanje koncentracije. sta od toga najmanje steti, a da je ipak efikasno. i koliko se zubi mogu izbeliti, da li samo do prirodne nijanse ili i dalje?
Tek sad videh, sorry. Ja sam pobornik beljenja u ordinaciji, jer su to jedini 100% kontrolisani uslovi i najmanje su sanse za istecenje gledji. Nemam sad vremena da dajem opsirniji odgovor jer nisam za kompom, ali beljenje nije procedura koju treba olako koristiti i jedino kontinuiranim seansama daje neke dugorocnije rezultate. Plus sto meni ljudi stariji od 30 sa keramika Kanjiza bojom zuba deluju jezivo.
Link to comment

E, da, što se tiče beljenja, sad imam malo vremena. U pitanju je tretman vodonik-peroksidnim gelom koji je prilično agresivan za gleđ te zbog toga treba izbegavati 90% postojećih produkata, posebno one TV shop pizdarije tipa traka i neindivudalizovanih trayeva sa nekim pastama. Isprobao sam štošta od bezbednih materijala, definitivno najbolje rezultate daje in office beljenje praćeno tretmanima kod kuće. Ako već hoćete da se upuštate u tu avanturu, moja preporuka je da to odradite kod zubadžije kojim koristi Ultradentov Opalescence Boost za in office proceduru a posle toga vam napravi tray i kod kuće koristite Opalescence Oh! . Boost daje zaista ludački dobar rezultat odmah posle intervencije, međutim relativno brzo zubi kreću da tamne, posebno ako pijete kafu/čaj/vino, jedete hranu sa dosta začina (pre svega biber i ljuta paprika). Neka preporuka je da se prvih 2 godine radi 2-3 tretmana Boostom godišnje, nakon kojih se noću nosi kod kuće tray sa ovom drugom pastom, što će zube dovoljno "duboko" izbeliti plus ih ovaj Oh! lepo zaštiti kalijum nitratom i fluoridima i možete sami da regulišete nijansu bele koju želite (dobijete ključ boja uz tray i nosite tray dok ne postignete željenu boju). Nakon 2 godine je dovoljno jednom godišnje ponavljati intervenciju Boostom. Ako se uzme u obzir da je jedna intervencija Boost + Oh! za obe vilice onomad u Bgd bila oko 250e, to ispadne prilično skupo planinarenje.

Link to comment

oho, hvala dig za ovo podrobno objasnjenje!oxymoronu (:D), kakvo je to busenje zuba kod tebe :unsure:? i kako da se izjednaci boja korena i krunice, kad se koren ne vidi?a i ko je smiljka?toliko pitanja :lol:

Link to comment

Ček, kad kažeš "nakon intervencije kreću relativno brzo da tamne" - vraćaju se na nijansu od pre intervencije ili postoji verovatnoća da ispadnu još tamniji?Je l' mora kupka za sve zube ili može jedan samo zub koji je potamneo zbog plombe (iako je plomba model "Hruščov 64" bila zamenjena modernim kriptonitom)?BTW, i koliko košta to planinarenje?

Link to comment
kakvo je to busenje zuba kod tebe :unsure:? i kako da se izjednaci boja korena i krunice, kad se koren ne vidi?
Polomio sam dva zuba u sportskom padu kao mali deca... Nemam krunice, nego neku drugu nadogradnju, sa kojom se vidi recimo 40% mog biološkog zuba, pa je zato potrebno održavanje nijanse every now and then. Za konačno rešenje se čekalo da mi se vilica totalno razvije (nosio sam protezu u srednjoj i još malo kasnije) i još neki uslovi, duga priča sad, ali ništa strašno. Treba uskoro da se dogovorim sa zubom kada će mi staviti nemetalne (ili se kaže bezmetalne, nemam pojma, engleski deskriptivni termin je all-ceramic) krunice, pa da smatramo da je to pitanje rešeno for good.edit: ... eto, sad mi je palo na pamet da i ja malo eksploatišem diga i pitam ga da bekne koju o bezmetalnoj keramici. Diže? ^_^ Edited by Oxymoron
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...