Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ako je cela krunica napolju trebalo bi da može bez problema da izađe, u krajnjem slučaju uz separaciju, ako je korenje baš budibogsnama iskrivljeno. Od kad smo pre desetak tisuća godina prestali da jedemo sirov kukuruz, granje i kamenje umnjaci su postali golo govno beskorisno, samo probleme prave.

Link to comment
gornji mi nisu ni nikli, kaže zubar ''boli te dupe, dve brige manje!'' :Dništa, ka'se uslikam videću šta će biti. fala, vampir.
Istina, pod uslovom da se nisu ni razvili u kosti. Mogu oni da budu tu al postavljeni pod nekim glupavim uglom, pa da rastu u korenje sedmica, ili u nepce. U svakom slučaju, videćeš na snimku ima li ih il ne.
Link to comment

dize, koji su oni sto na stomatoloskom rade sa umnjacima (to je valjda hirurgija). nisu bas mladjahni poletarci. ja sam tamo vadila jedan od umnjaka, najbolja odluka ever. otisla samo da snimim i da pogledaju, on pre snimanja reko ovo ce ti biti gotovo za 5 min, nemoj dzabe da se premisljas vec obavi ceo posao kad si vec tu. gledam ga, izgleda ko latin lover, nista mu ne verujem. snimila zub, tu vrata pored, vratila se sa slikom on kaze 'ma da', sa stavom piece of cake. sela ja na stolicu i stvarno ode zub u par poteza. jos sve bilo besplatno.

Link to comment

a jesu stvarno studentarija, posto mi nisu delovali kao bubuljicavi klinci sa druge godine, bar ne oni koji su radili. bilo je dosta takvih mladjanih u grupama, ali oni su gledali-vezbe neke, pretpostavljam.

Link to comment

Zavisi. Tamo imaš i studenata i stažista i specijalizanata i stomatologa koji tu rade i asistenata i profana, svi se džumle muvaju po onim salama. Pretpostavljam da ti je to radio neki specijalizant.

Link to comment

Imala jedna moja bivša devojka dva umnjaka za vađenje, ali na oba je korenje bilo kao kandža savijeno. Vadili su to satima tamo na stomatološkom i na kraju je maltene u kolicima izneli. Ja čekao to u hodniku ko da je porođaj božemeseoprosti. Ali nije mi namera da plašim bilo koga, navodno je to baš retko - siguran sam da će proći svima kao sezona jagoda.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

takav je i meni drugi umnjak bio.prvi je otisao za par minuta, drugi za par sati (dva sata trajalo). krvi do kolena, puna usta nekih mengele instrumenata. da sam kojim slucajem njega prvog vadila, nikad ne bih pristala na vadjenje ovih sledecih.treci je bio taj vadjen na stomatoloskom u par poteza.

Link to comment
Imala jedna moja bivša devojka dva umnjaka za vađenje, ali na oba je korenje bilo kao kandža savijeno. Vadili su to satima tamo na stomatološkom i na kraju je maltene u kolicima izneli. Ja čekao to u hodniku ko da je porođaj božemeseoprosti. Ali nije mi namera da plašim bilo koga, navodno je to baš retko - siguran sam da će proći svima kao sezona jagoda.
ja sam imala isto tako, i nije bas tako strasno posto celo vreme imeas anesteziju dok radi (iako je dodavala par puta), a posle mi je dala antibiotike, otok spao za par dana. zena je carica, posto mi je radila na slepo, jer sam zaboravila snimke kod kuce, a koren bas takav, kao kandze, dala mi posle da nosim kuci, onaj jedan sto se nije raspao u parcice. izvadila sam inace sva 4, dva puta po dva.a zena je obicna zubarka, cak nije ni zubni hirurg....kad si dobar zanatalija, zlata vredis. Edited by rajka
Link to comment

Ko će da se seti snimaka pored 200gr kafe i flaše pića.I ja sam jednom tako nadrljao, ali ne zbog umnjaka per se, nego sam roljnuo sa bicikla obrazom na neku šipku. Sećam se samo onog efekta kad ima njih pet u belim mantilima oko mene, ja se skupljam, a oni se povećavaju. Sve očekivao da će jedan budući Dig među njima krenuti da mi uvrće stopalo i tako alternativnim metodama skrene pažnju sa boli u vilici.

Link to comment

Jbg, velika fama vlada oko tih umnjaka, u 90% slučajeva imaju kupast koren i vade se očas posla, al tu i tamo naleti neko koga je priroda ojadila darivanjem jednog ovakvog:174i02.gif... pa onda krenu priče o paklu zvanom vađenje umnjaka. Jedino pametno što se može uraditi je ne vaditi umnjak bez snimka nikad, jer će snimak pokazati lepo morfologiju korena i uskratiti muka i vas i stomatologa.

Link to comment

mnogo vam hvala svima za ovako utešne postove. sad prosto jedva čekam da sednem u stolicu :cry:Dig, kad nađem umnjake moje sestre (zbog kojih se sazivao kolegijum na stomatološkom da gledaju i da cokću) slikaću da dopuniš kolekciju. to priroda jednom u 10 000 godina pravi, Javi pa njoj.

Edited by Valkyrie
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...