Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

idem da obidjem tog andjelka. for the record, jos uvek nisam jeo dobar burek u beogradu, a dugo sam ovde. reportovacu te po vise osnova ako sam se dzabe cimao.
idi prvo do tripka. kritike su neosnovane. idi odmah na revizionisticku varijantu, sunka sir. ako srbija ima otvoren put u evropu onda je to ovo!
Link to comment

mi stariji se secamo kad je andjelko bio mega fensi. mislim da je poslednji put renoviran tamo negde 82-83, bas kad sam mu bio musterija na dnevnoj bazi. najmanje 10 kila viska dugujem andjelku, 3. i 4. razred sam isao u gimnaziju u narodnog fronta (a jos 10 onima iz vojvode stepe povise 12. gimnazije) ali to nikad nije bio najbolji. jeste odlican, najbolji tesko!

Edited by gazza1
Link to comment
a prezive li onaj stari pekar na dnu cara urosa, 10m od dusanove? tamo se nekad dolazilo posle clubbinga, oko sestice
Nije preziveo.Jbt, u Cara Dusana i okolini nema pristojnog bureka. Jutros se trovao nekom mascu i poluispecenim testom, bacio u kantu posle par zalogaja (pekara "Kalis")
Link to comment

u enesu ima taj u stražilovskoj. ispod sača. jes zadimljeno unitar stalno. malo žilavije testo, al meso objašnjava. moram probati sa krompirom i zelje. ima i neki preliv mlečni što ide preko. preporuka.najbolji je naravno makedonac, a u dunavskoj nisam pojeo ima već godina-dve.ostalo ni neprijatelju...

Link to comment
u enesu ima taj u stražilovskoj. ispod sača. jes zadimljeno unitar stalno. malo žilavije testo, al meso objašnjava. moram probati sa krompirom i zelje. ima i neki preliv mlečni što ide preko. preporuka.najbolji je naravno makedonac, a u dunavskoj nisam pojeo ima već godina-dve.ostalo ni neprijatelju...
rekotja
Link to comment
Nije preziveo.Jbt, u Cara Dusana i okolini nema pristojnog bureka. Jutros se trovao nekom mascu i poluispecenim testom, bacio u kantu posle par zalogaja (pekara "Kalis")
e, tu sam jeo! i smorio se <_<
Jel ima negde na potezu Vuk - Tašmajdan ?
00-24 pekara na semaforu kod Čuburcadobar burek, i još štošta
Link to comment

i u meni bude jaka neka bosna kad citam ovo sto pisete.moracu da propitam tetku da li zna da razvija kore oko stola, pa da napravi neku krompirusu. verovatno ne zna, ali mogla bi nesto da improvizuje za tetkino dete..

Link to comment
mislim da sam vec pominjao na ovom topiku, al nije zgoreg ponoviti. petrovic u zemunu, u bezanijskoj ulici. i njegov rodjak na cosku takovske i draze pavlovica.
a kad dodjes do draze pavlovica odes do ljupceta u dalmatinskoj, sacekas red i kupis najbolji burek u kraju.
Link to comment
idem da obidjem tog andjelka. for the record, jos uvek nisam jeo dobar burek u beogradu, a dugo sam ovde. reportovacu te po vise osnova ako sam se dzabe cimao.
javi koliko si pojeo :P
mi stariji se secamo kad je andjelko bio mega fensi. mislim da je poslednji put renoviran tamo negde 82-83, bas kad sam mu bio musterija na dnevnoj bazi. najmanje 10 kila viska dugujem andjelku, 3. i 4. razred sam isao u gimnaziju u narodnog fronta (a jos 10 onima iz vojvode stepe povise 12. gimnazije) ali to nikad nije bio najbolji. jeste odlican, najbolji tesko!
dugo nisi bio :) vlasnik je renovirao radnju pre par godinica, ne izgleda nit loše nit socijala Edited by twisted
Link to comment

upravo sam ispekla prste i jezik na vruć burek iz pekare dušan u vrtlarskoj u zemunu (preko puta zemunske bolnice). bolji je od čak i od petrovićevog iz obližnje bežanijske ulice. reš kore, a sir svež. burek umereno masan. probija kroz dve hartije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...