Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

a kad dodjes do draze pavlovica odes do ljupceta u dalmatinskoj, sacekas red i kupis najbolji burek u kraju.
e pa to. danas sam opet samo zbog ovog topika. a kao na dijeti <_<
Link to comment

Upoznao sam slavnog gospodina Trpkovica, kao i njegovog oca pre nekih dvadesetak godina i pricao mi je kako ustaju u 5 da bi stigli u Srem kod nekog seljaka da kupe sir. Kako god, svaka njima cast na kvalitetu koji odrzavaju decenijama, zasluzili su uspeh posteno kao retko ko. Iako mi je njihova dušanovacka filijala sada bliza, ipak cesce svracam u bulbudersku, tu se osecam nekako domace.Pa ipak, sve je to cist amaterizam za burek u pekari Lipa u Subotici - radi 0-24, ali je kvalitet uvek savrsen. Ne znam kako to postizu, ali burek ne prestaje da se pece i u svako vreme je jednako dobar. Specijalitet je burek sa sunkom i trapistom, a imaju i tzv.pekarski jogurt, neki medjustandard koji taj burek savrseno prati(uvek mi je 0,25 bio premali, a 0,5 preveliki, ovo je prava mera). Kao i Trpkovic, po Subotici su pootvarali nekoliko Lipica, ali meni je najjaca Lipa u centru, u Preradovicevoj. U 6 ujutro, dok se dize dan...

Link to comment
taj je makrobioticki, od masti krupnih zivotinja
Има и обичан биотички, од масти од пужева и буба, и микробиотички, од микроба (а тек чварци што остају, ихај).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...