Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nije preziveo.Jbt, u Cara Dusana i okolini nema pristojnog bureka. Jutros se trovao nekom mascu i poluispecenim testom, bacio u kantu posle par zalogaja (pekara "Kalis")
angry.gif Hoces da kazes da na Dorcolu nema dobar burek?Znaci poceli smo da se stipamo,a.Kakav "Kalis"-pravi burek se moze naci od Dusanove prema Dunavu.Tu postoji nekoliko autohtonih pekara koje vekovima (truju) hrane Srbe,Turke,Jevreje,Grke,Cincare i ostale stanovnike Dorcola. Za pocetak pita sa mesom u "Strudli" kod Ace u Dusanovoj blizu Dubrovacke,burek kod Bobeta u Dubrovackoj,burek u pekari blizu "Dorsa" u Solunskoj,odlican burek kod "Trovaca" preko puta stanice 26 u Dubrovackoj...Pa jel ti mislis da smo mi Dorcolci tako fini,pametni i lepi zato sto jedemo makrobioticku hranu?
Link to comment
Ako niste robovi forme - samo Fofa. Ako tamo jedete, obavezno tražite i preliv.
znaš me, znam te. samo to nije burek.p.s. od čega je proliv?
Link to comment
Kakav "Kalis"-pravi burek se moze naci od Dusanove prema Dunavu.Tu postoji nekoliko autohtonih pekara koje vekovima (truju) hrane Srbe,Turke,Jevreje,Grke,Cincare i ostale stanovnike Dorcola. Za pocetak pita sa mesom u "Strudli" kod Ace u Dusanovoj blizu Dubrovacke,burek kod Bobeta u Dubrovackoj,burek u pekari blizu "Dorsa" u Solunskoj,odlican burek kod "Trovaca" preko puta stanice 26 u Dubrovackoj...
... pa reci covece, ja se vec danima raspitujem.Hvala.
Link to comment
angry.gif Hoces da kazes da na Dorcolu nema dobar burek?Znaci poceli smo da se stipamo,a.Kakav "Kalis"-pravi burek se moze naci od Dusanove prema Dunavu.Tu postoji nekoliko autohtonih pekara koje vekovima (truju) hrane Srbe,Turke,Jevreje,Grke,Cincare i ostale stanovnike Dorcola. Za pocetak pita sa mesom u "Strudli" kod Ace u Dusanovoj blizu Dubrovacke,burek kod Bobeta u Dubrovackoj,burek u pekari blizu "Dorsa" u Solunskoj,odlican burek kod "Trovaca" preko puta stanice 26 u Dubrovackoj...Pa jel ti mislis da smo mi Dorcolci tako fini,pametni i lepi zato sto jedemo makrobioticku hranu?
fedja dimovic, dobrodosao na forum!
Link to comment

Fofa nije burek. pite, pituljice, štagod. nije burek.burek = okrugla tepsija puna masnih slojeva testa, po želji filovana sirom, mesom ili ničime -_-

Link to comment
Fofa nije burek. pite, pituljice, štagod. nije burek.burek = okrugla tepsija puna masnih slojeva testa, po želji filovana sirom, mesom ili ničime -_-
To je više i najbliže originalnom bureku nego sve ostalo.
Link to comment

uglavnom je to testo sa necim (ili nisacim u slucajnu praznog bureka).bosanci smaraju sa sirnicama i slicnim glupostima - prave se pametniji od turaka koji su izmislili burek i prave ga kao sto kazes na 500 nacina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...