Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

burek sa žmarom :D jel neko jeo žmare? sumnjam.nije ovo što gugl izbaciva.
zmare su cvarci, barem u mom kraju.a i sprza isto ima cvarke, plus razne iznutrice... pa zapecene.
Link to comment

ovo što sam ja jeo pod tim nazivom je neko vlaško jelo i spremaju ga samo u dva sela. elem zveknu oni celu ovcu, ne znam kolko praziluka i kukuruznog brašna i to se kuva uz stalno mešanje 16 sati. dobiješ neku homogenu kašu za koju bi rekao da ima mocarele unutri kolko se razvlači. ima baš onako hevi aromu.

Link to comment

burek sa mesom i krompirom ispod sačaburek sa porezom uli bezburek koji je rekao: stop srpskom filmuburek ispod tepihaburek na tavanu (tavanski)burek u šupi

Link to comment

pa ima burek sa mesom ispod saca a ima i sa krompirom ispod saca, eno kod kalenica u maksima gorkog ima pekara (ili sacmara, ne znam sta je ispravno)

Link to comment
burek sa mesom i krompirom ispod sača
Šareni burek.. Dobitna kombinacija uključuje sukane jufke i sitno seckanu dimljenu slaninu kome vera dozvoljava. I kisela pavlaka da se premaže kad se onako vruć izvuče iz rerne
Link to comment

A za dug život i vitku liniju tu je zdravi burek sa susamovim HC uljem i korama od integralnog brašna, filovan nadevom od tofua, praziluka, morskih algi i šitake gljiva.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...