Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

16 minutes ago, Eleniko said:

 

EU standard za kefir je 1.5 a ne ove srbske masnoće, 2.8, 3.5 itd

 

imaš nemački kalinka kefir povremeno u aroma radnjama kao i u odličnoj uvozničkoj radnji simbo na kalenić pijaci u maksima gorkog prekoputa pekare ranković /radi samo do 14h, ponedeljkom zatvoreno/. jako je dobar iako je light + nemački.....:laugh:

 

kefir-kalinka-1-5-muller-500g~17447.jpg

 

aha, hvala, uzimala sam masniji kalinka kefir u idei, aromu nisam ni gledala. u simbo cu svakako da odem.

Link to comment
6 minutes ago, morgana said:

 

aha, hvala, uzimala sam masniji kalinka kefir u idei, aromu nisam ni gledala. u simbo cu svakako da odem.

 

debil sam, nije simbo nego silbo. nije da se ne bi snašla nego ipak preciznosti radi.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Eleniko said:

 

debil sam, nije simbo nego silbo. nije da se ne bi snašla nego ipak preciznosti radi.

 

tenks, gledam sajt, drze dosta brendova kojih nema drugdje, cini mi se

Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Nažalost, verovatno nigde. Poslednje što sam čuo da neki tip može da uveze iz Francuske, za restorane, po nekoj sumanutoj ceni - da se ne frljam sad, zaboravio sam tačno

 

Ima ih u restoranu Ribnjak u Borči, bili su korektni i preskupi, kada sam ih poslednji put jeo tamo. Nabavljaju ih ispod ruke, iz krivolova

 

Kod nas ih niko ne uzgaja, a na žabe je trajni lovostaj već desetak godina. Nekada ih je bilo po restoranima u Makedoniji redovno, međutim, i tamo je uvedena zabrana i nema više

Edited by banatjanin
Link to comment
  • 2 weeks later...

od tih ulja koja oni valjaju, Tera Creta sa plavom etiketom je najbolje.
Univerexport uvozi neka svoja ulja, od kojih je Iliaki Lithari izvanredno (želeno žuta etiketa) To ulje su imali u kanti od tri litre, uvek smo ga imali kod kuće kao radno maslinovo ulje. problem je što ga često nestane na policama

bolja ulja dovlačim iz Hrvatske, to se čuva za samo za hladno prelivanje mesa, ribe i salata

  • Hvala 2
Link to comment

Vidim da Meraki nema Tera Creta na stanju, mozda dobiju.

Univer mi je blizu, pa cu da ispratim i to drugo koje si preporucio.

 

Link to comment
17 hours ago, Stela said:

Gde u BG kupujete maslinovo ulje?

Da li je neko uzimao u radnji Meraki u Cetinjskoj, valja li?

Kalenic tezga 121. Dalmatinsko.

  • Hvala 1
Link to comment

to u Univeru u konzervi od 3l ima samo u najvecim radnjama i to ponekad...bas sam pre neki dan videla par konzervi u NS Univeru Alba

 

 

inace me jako nervira taj razlicit asortiman po radnjama..

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...