Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Hvala puno.
Kažem plakati su u pitanju, pa gledam te prostije, jeftinije varijante...
Probaću Jysk ako nema onda IKEA, možda i kupim onu četku što je kums preporučivao [emoji6]





...shiit has hit the fan...

Link to comment
15 hours ago, morgana said:

vidim da dosta ljudi sad pravi kefir, mozda probam ali znajuci sebe, brzo cu da odustanem jer ne volim da se petljam sa mlijekom

jel variras jacinu sam kolicinom zrnaca i duzinom fermentacije?

 

Treba ti celih 5 minuta svaki dan za kefir, ako uzimaš mleko iz prodavnice.

  • Hvala 1
Link to comment
27 minutes ago, igoraki said:

Treba ti celih 5 minuta svaki dan za kefir, ako uzimaš mleko iz prodavnice.

 

probacu svakako :)

 

ne podnosim miris mlijeka, jedino me to odbija od pravljenja. mlijecne preradjevine - jogurte, kefir, sireve - obozavam, cak i jake sireve ciji je miris na rubu pristojnosti

ali vidim da se mlijeko ni ne grije, znaci nije nista teze u smislu mirisa od pravljenja kolaca i palacinki.

Edited by morgana
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 19. 7. 2023. at 8:08, napadaj said:

knorr-corba-kremali-mantar-0888--806d-.j

 

 

 

Ima li ovoga nečega kod nas? Dobio sam nekoliko kesica iz Nemačke i oduševio se, pa bi bilo do jaja da može da se nađe i u Srbiji.

ovde ne, ali ima u bosni u svakom marketu, juče kupio nekoliko

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Treba mi preporuka za neko zamrznuto tijesto tipa kiflice, kroasani, mini pice, pite…moze i slatko i slano samo da nije zuzu. Dolaze mi majstori pa da imaju nesto kaloricnije za grickanje. Iz  Linde, Maksija ili Arome.

Link to comment

ima u zemunu negde blizu bolnice ljudi rade proizvodnju i moze da se kupi direkt od njih,cena pristojna. ja lepse pecivo nisam jeo, ali nemam pojma gde se nalaze. mozda neko sa foruma zna, ili cu da probam da iskopam

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Paul Gompitz said:

Treba mi preporuka za neko zamrznuto tijesto tipa kiflice, kroasani, mini pice, pite…moze i slatko i slano samo da nije zuzu. Dolaze mi majstori pa da imaju nesto kaloricnije za grickanje. Iz  Linde, Maksija ili Arome.

 

Mara kroasani iz Maksija, ili bilo gde da ih ima. Meni su mnogo ukusnije od onih iz Lidla, kojima ništa ne fali, nego su mi Marini slasniji i bolje izgledaju posle pečenja.
Probala sam sa kremom, šunkom i sirom, kao i pogačice sa čvarcima i savijače. Pogledaj šta još ima od testa: http://mara-sombor.com/sr/home/#

Super je fora da se kroasani više sati ostave da rastu, može i preko noći. Budu baš krupni i testo lepo naraste.

 

318165909_1466085357211590_3563993941727

  • Hvala 2
Link to comment
  • 2 months later...
9 minutes ago, morgana said:

da li je neko nailazio na nemasni kefir koji nije megle? znam da vindija ima light verziju ali je ne nalazim po prodavnicama.

 

EU standard za kefir je 1.5 a ne ove srbske masnoće, 2.8, 3.5 itd

 

imaš nemački kalinka kefir povremeno u aroma radnjama kao i u odličnoj uvozničkoj radnji simbo na kalenić pijaci u maksima gorkog prekoputa pekare ranković /radi samo do 14h, ponedeljkom zatvoreno/. jako je dobar iako je light + nemački.....:laugh:

 

kefir-kalinka-1-5-muller-500g~17447.jpg

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...