Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

8 minutes ago, Ras said:

Je l ovo sad svi proizvođači sardina kupuju na čamcu kod istog lika na Južnom kineskom moru?

Koje kupuješ? Stari Beograd me je razočarao poslednji put, Stari Jadran je bio dobar al ga nema u komšiluku, neke jeftine sam uzeo par različitih, sve su bile krš.

Edited by maheem
Link to comment

Nakon što sam eliminisao standardnu Evu i Maksijevu Premia, pazario sam El Capitano (eliminisan) i Stari Beograd, koji je bio dobar.

Onda sam opet malo šarao, obradovao se Mirni Rovinj, ali je bila teško razočarenje i sada opet kupio Stari Beograd i to nekoliko komada. Međutim i one sad kao da su iste ko i sve druge?

Stavio sam i kapare i masline i čili p i svežu papriku i biber i limun i opet nisam uspeo da ubijem onaj jeftini ukus. Nema one fine gorčine i ukusa mora u svim tim sardinama. Već sam počeo da tripujem da je do mene.

Link to comment
6 minutes ago, Ras said:

Nakon što sam eliminisao standardnu Evu i Maksijevu Premia, pazario sam El Capitano (eliminisan) i Stari Beograd, koji je bio dobar.

Onda sam opet malo šarao, obradovao se Mirni Rovinj, ali je bila teško razočarenje i sada opet kupio Stari Beograd i to nekoliko komada. Međutim i one sad kao da su iste ko i sve druge?

Stavio sam i kapare i masline i čili p i svežu papriku i biber i limun i opet nisam uspeo da ubijem onaj jeftini ukus. Nema one fine gorčine i ukusa mora u svim tim sardinama. Već sam počeo da tripujem da je do mene.

Mirela je bila takodje dobra.

Nije do tebe, baš su počele da variraju. Tako sam prestao skušice da kupujem pre par godina.

 

Link to comment

Zato napraviš sam i rešio si problem :D Meni sve sardine imaju isti ukus bez obzira na cenu.Mada možda sam ih pojeo i previše za jedan život pa sam izgubio osećaj :D Al zato domaće nikad ne omanu.

Link to comment

Počujte konosera za sardine - u Srbiji najpre Adriatic Queen sa Brača. Ima ih u Roda Idea Mercator radnjama. Što se tiče rovinjskih, njihova je i Mirela i Arena i Mirna i to je sve isto zapravo. Variraju u kvalitetu i veličini sardina unutra, ali nema veze sa brendom već lutrija, od ture do ture. Idu od osrednjih do vrlo dobrih.

 

Takođe, nije sardina ali su izvrsne ribe - okrugle konzerve štuke (ne šalim se!) koje uvozi iz Sibira neka opskurna firma iz Subotice. Ima ih u Gomex radnjama. I pržena i "naturalna" kidaju. Ko je probao one somborsko/apatinske "sardine" od slatkovodne ribe u tegli zna o čemu pričam. Slična fora, samo bolje.

 

Sad, ja imam sreću da mi svako malo neko donese portugalske ili francuske konzerve jer drugari poznaju moju strast, a i sam pazarim gde god odem. Tako mi je polica uvek puna.

Kad naletite, ne preskačite Angelo Parodi konzerve, nema greške. 

 

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 6
Link to comment
40 minutes ago, ivy said:

Stari Beograd Zutorepa tuna je jako dobra konzerva,cak i okrugla...ali i jako skupa :( 

 

Odlilčan si primer dala ! Gledam ima sajt, stvarno ima zanimljivih proizvoda, i sviđa mi se kako vode brend i komunikaciju.

 

Ipak - to je samo brend, plasman raznih pakovanja pod svojom nalepnicom.
Nagađam, ali gotove konzerve sardine pod svojim brendom verovatno kupuju ili u negde u Hrvatskoj ili Tunis/Maroko, okruglu tuna konzervu na Tajlandu, a tunu u tegli iz Italije ili Španije.

 

I to je tačno ono što danas i Eva radi, od kad ju je kupila Podravka. Izvorna fabrika Adria iz Zadra, koja je stvarno pakovala jadransku ribu u svojim pogonima je propala, a Eva je sada samo brend pod kojim se prodaje sve i svašta, a mi mu verujemo zbog stare slave i ranije stečenog poverenja.
I tako vam je to uglavnom u industriji ribljih konzervi danas.

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, banatjanin said:

sada samo brend pod kojim se prodaje sve i svašta, a mi mu verujemo zbog stare slave i ranije stečenog poverenja.
I tako vam je to uglavnom u industriji ribljih konzervi danas.

 

 

A tek u beloj tehnici, potrošačkoj elektronici i sl. :(

 

  • +1 1
Link to comment

a jbga..kao i u svim ostalim industrijama..brendovi se zadrzavaju zbog nostalgije i stare slave a pakuje se gde je jeftinije,niko vise ne proizvodi da valja.

 

taj Stari Beograd je profinio,pre su imali bas krs proizvode..sad su se rebrendirali i prepakovali u lepe ambalaze...za druge proizvode ne znam ali ta zutorepa je jako dobra tuna...i skupa :(

Link to comment
2 hours ago, banatjanin said:

pričali smo o konzervama - pa da upozorim.

 

Izbegavajte EVA komade tune u biljnom ulju, okrugle konzerve. Uzeo četiri komada jer je bilo na nekom ozbiljnom sniženju u Maksiju, međutim, riba je užasna, ima metalni ukus i strukturu piljevine. Ništa bolje od jeftinih dalekoazijskih brendova, pa nemojte bacati novac. Vidim da je FAO zona 87 - pacifička obala Južne Amerike*

 

I inače računajte na to da većina okruglih konzervi tune dolazi iz istočne Azije - Pacifik i Indijski okean, i da se sve pakuju ili odmah na brodovima ili u ogromnim fabrikama na obali i posle brendiraju za naručioca. Tako i ove Eva. One manje konzerve sa provougaonim filetima, uglavnom dosta skuplje, značajno su bolje i često stvarno lokalne. "Tuna komadiće" pak ne bi trebalo da kupujete nikad, to je otpadov otpad, sitno mleven.


Ja sam tek u poslednje dve godine počeo tunjevinu da jedem često. Do tada je to bilo kad je neki post ili tako nešto. Podelu na komadiće i na komade sam odmah ukačio i to je jasno kao dan. Ali eto meni je ta EVA komadi u biljnom ulju favorit i nju baš lovim na sniženjima. Do leta se mogla naći za 199, pa 235, sad nisam našao jeftinije od 265 dinara. Za taj novac meni je to ok, ali 300+ ne vredi realno. Jednom sam na dobrom popustu uhvatio EVA komade u maslinovom ulju i oni su bili brutalni.

Podstakao si me sa prethodna dva upisa da malo prošaram i druge proizvođače u narednom periodu. Posebno hvala za onu skušu iz gomex-a :)

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ajvar Shtepiak, ljuti i blagi u Amanu, made in Prizren

inace nisam vidjao proizvode sa Kosova u nasim radnjama....

Teglica 350gr je 399 RSD

Odlican!

Hausgemachter süßer Ajvar, Eurofood - 550gr

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...