Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

34 minutes ago, Babu Bhatt said:

Javim svakako.

 

Ima li gdje u Bg da se kupi Valjevsko pivo?

 

 

Cerpromet na uglu Bulevara kralja Aleksandra i Jedrenske. Ima limenka, ima staklena od pola litra i ima mala od 0.33l.

Link to comment
3 hours ago, Ras said:

Standardna terminološka zbrka :)

 

Kod mene u kraju je pinđur ajvar (paprika) sa paradajzom.

U ajvar od paprika se može dodavati patlidžan i to se ne zove nikako posebno već ajvar.

Tako je :).

Pindjur je sa krupnijim komadima paprike i paradajzom, ajvar sa paprikom i patlidzanom. Tako moja mama sprema, vrhunski, kupovni jos nisam probala.

  • +1 2
Link to comment
On 20. 3. 2024. at 14:28, Mr.Mxyzptlk said:

jel ima u tim vasim ajvarima zagorela paprika? meni je to bitnije od svega drugog

 

nijedan ne moze da se meri sa domacim, ali treba spremiti.

 

bukvalno ceo jedan dan ode na spremanje ajvara, minimum. ali je zato neprejebiv. 

Ode vise od jednog dana, ali vredi.

Kakva sad zagorela paprika :D

  • +1 1
Link to comment

diem-gp ima bolje serije od baš ajvera

 

jedno je njihova premium serija koja se mislim zove GP

 

a drugo su top serije koje rade za druge

 

njihov prošlogodišnji ajvar koji su radili za podravku - ne brinite, ne ono sranje iz lidla i idee - je jebeni vrh vrhova

 

probaću da vidim da li ima toga ponovo po samiškama u gevgeliji

 

što se pindžura tiče, diem-gp ne radi pindžur kao takav ali njihova ljutenica upada u tu vrstu proizvoda

 

s time da se dole može kupiti njihova blaga ljutenica pod imenom peperonata - to je već mamojeb - likovi iz agapi javora su mojim kumovima rekli da je to ono što oni u kafani prodaju kao pinđur

 

meni ove sezone najbolji pinđur ono što sam uhvatio u LIDL-u pre 2 nedelje, VIPRO proizvod koji se zove selski ili seoski pinđur

 

mamojebstvo samo takvo, i bolje od royal grill peppers u koje su u poređenju sa onim od pre 2-3 godine narokali sirće da bude nakiselo

 

taj pindžur kida za tu cenu /400 rsd/ plus je bolji od gurmano proizvoda

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Stela said:

Ode vise od jednog dana, ali vredi.

Kakva sad zagorela paprika :D

ne oljuste kako treba pa.se i one zagoretine nadju u ajvaru. neko to voli, ja to odvajam.

Edited by Mr.Mxyzptlk
  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Babu Bhatt said:

Javim svakako.

 

Ima li gdje u Bg da se kupi Valjevsko pivo?

 

Ima u podrumu pića Desetka ... zidarac, malo staklo, limenka i velia plastika

Link to comment

ovi kleveću da je srbija skupa

 

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1904460/Cene-voca-i-povrca-na-pijaci-Bajloni-tema.html

 

sad ruku na srce sinoć sam u štrapacirungu po parohiji posetio 2 mesare, 1 ribarnicu, 1 bakalnicu za voće/povrće i 3 supermarketa

 

jedino gde je grčka ostala skuplja su proizvodi gde karteli drže cenu - ukratko, koka kola i pivo, donekle jabuke.

 

sve ostalo srbija propo.

 

voće - narandže 1.30, limun 80c, jabuke fuji /te gledam/ od 1.55 do 2.40. jabuke su tradicionalno skupe u grčkoj jer EU pa su sadili nove voćnjake i standardizovali.

 

povrće - avokado 4.50, krompir 1.19, zelena salata /ogromna, sorta kao lole ili kristalke, ne puterica/ 60c, paprike crvene šilje 2.90, babure trikolore oko 4e, luk 1.50, praziluk 1.50-2, svež kupus 1e

 

meso - junetina 12e /obrazi 10, osobuko 10, rep 9/

 

hleb - oko 1.20-1.40 za 400-500g sve dobre, tu mislim na sourdough 24h, tamne tradicionalne /teške vlažne/

 

riba - u supermarketu gajena orada je 8.50 e/kg za komade od 500g, hobotnica 15e, gambori 14-16, kod ribara - manja divlja, 1. klasa /arbun, divlja orada, sparidi/ 10e, malo veća 300-500g 15e, komadi od kilo i preko 18-20. san pjer 16e, grdobina očišćena od kože i utrobe ali sa glavom 11e, pešikan odran 11e, sipe 7e, škarpina velika 18-20e.

 

sir - beli ovčiji/koziji vrhunski /feta ali manje fensi/, nivo najboljeg pirotskog samo bolji jer nije slan, oko 12e. tvrdi sir ovčiji/kozji 15-18e.

 

i tako....

 

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Eleniko said:

zar nema kod žene na cvetku

Nadam se da će biti, tamo ću za vikend.

 

Ovo je bio standardni ovnovski sad i odmah neizdrž.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...