Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

baš ajver, po meni najbolji ajvar u marketima, može da se nađe u radnjici 'moj špajz' u skadarskoj, uz pijacu. to me baš obradovalo, jedno vrijeme ga nije bilo nigdje u ponudi.

 

proizvodi ga diem-gp iz makedonije.

Link to comment

a u poređenju sa bakinom tajnom, koju ocenu od 1 do 10 ima taj, a koju ajvar bakina tajna??

Link to comment

ne znam za džemiće, ali ajvari su im fini, nemam osećaj da su zakidali na nečemu

Link to comment

Pusti to sto pise, bitan je ukus, samo se sliva ulje dok jedes.

Od kupovnih mnogo je bolji Gurmano i Mamas, mada su naravno ubedljivo najbolji domaci.

 

Link to comment

bakina tajna je i meni puna ulja, ne sviđa mi se. mama's mi je najbolji koji može da se kupi ali je bezobrazno skup (mada, jedini koji nikad nisam bacila, a kupim jeftinije pa pola tegle bacim tako da mi dođe isto). gurman još nisam probala. 

(dobar ajvar, odnosno onaj koji se meni sviđa, mora da ima do 15% plavog paradajza, a mama's ima)

  • +1 1
Link to comment

jel ima u tim vasim ajvarima zagorela paprika? meni je to bitnije od svega drugog

 

nijedan ne moze da se meri sa domacim, ali treba spremiti.

 

bukvalno ceo jedan dan ode na spremanje ajvara, minimum. ali je zato neprejebiv. 

Edited by Mr.Mxyzptlk
  • +1 1
Link to comment
22 hours ago, Kristalno jasna said:

a u poređenju sa bakinom tajnom, koju ocenu od 1 do 10 ima taj, a koju ajvar bakina tajna??

 

bakina tajna mi se nije dopala jos odavno, ne sjecam se zasto

 

bas ajver i maksijev ajvar proizvodi ista firma, diem-gp, ali ovaj prvi ima intenbzivniji ukus pecenih paprika sto je za mene plus. 

13% patlidzana

 

 

Link to comment

Standardna terminološka zbrka :)

 

Kod mene u kraju je pinđur ajvar (paprika) sa paradajzom.

U ajvar od paprika se može dodavati patlidžan i to se ne zove nikako posebno već ajvar.

  • +1 3
Link to comment
On 20. 3. 2024. at 12:09, morgana said:

baš ajver, po meni najbolji ajvar u marketima, može da se nađe u radnjici 'moj špajz' u skadarskoj, uz pijacu. to me baš obradovalo, jedno vrijeme ga nije bilo nigdje u ponudi.

 

proizvodi ga diem-gp iz makedonije.

Ovo ću probati kad dodjem opet u Bg.

Sad sam kupio taj neki Maxi brend, isto made in Macedonia, nisam još probao. 

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Babu Bhatt said:

Ovo ću probati kad dodjem opet u Bg.

Sad sam kupio taj neki Maxi brend, isto made in Macedonia, nisam još probao. 

 

 

super, javi utiske.

 

ranije se bas ajver mnogo lakse nalazio i u srbiji i u cg. ne znam uvozi li se drugdje na jugoslovenskom prostoru.

 

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, morgana said:

 

super, javi utiske.

 

ranije se bas ajver mnogo lakse nalazio i u srbiji i u cg. ne znam uvozi li se drugdje na jugoslovenskom prostoru.

 

 

Javim svakako.

 

Ima li gdje u Bg da se kupi Valjevsko pivo?

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...