Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

+1 za Zbregov, mada to nije ni nalik na kefire "našeg detinjstva". Kažu da sada koriste sasvim neke druge kulture nego ranije, što sasvim verujem jer je ukus različit. O onom starom, Mlekare Pančevo, kome se poklopac onako podigne i frka ti da li će izdržati od prodavnice do kuće - sad se samo pripoveda.

 

 

  • +1 1
Link to comment

znaci svi uzimamo zbregov (i ja)

nije los ali je jako blag, a ne uspijevam da nadjem neki koji podsjeca na nekadasnji kefir

Edited by morgana
Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

znaci svi uzimamo zbregov (i ja)

nije los ali je jako blag, a ne uspijevam da nadjem neki koji podsjeca na nekadasnji kefir

Da, blag je prilično. Nisam mnogo eksperimentisao u potrazi, nekoliko sam morao da prospem u wc šolju, a ovaj mi je bio pitak.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, morgana said:

znaci svi uzimamo zbregov (i ja)

nije los ali je jako blag, a ne uspijevam da nadjem neki koji podsjeca na nekadasnji kefir

onda probaj lidlov, dosta je jači

  • Hvala 2
Link to comment
1 minute ago, maheem said:

Da, blag je prilično. Nisam mnogo eksperimentisao u potrazi, nekoliko sam morao da prospem u wc šolju, a ovaj mi je bio pitak.

 

jos nisam probala muller kalinka kefir, vidim da ga ima u idei. ako je i on bezveze, ostajem na vindiji.

 

@renne hocu, tenks! nissm ni znala za njega.

Edited by morgana
Link to comment
15 minutes ago, morgana said:

 

jos nisam probala muller kalinka kefir, vidim da ga ima u idei. ako je i on bezveze, ostajem na vindiji.

 

@renne hocu, tenks! nissm ni znala za njega.

Uzimao sam ja par puta muller kalinka kefir, jeste za nijansu jaceg ukusa ali nista posebno u odnosu na vindijin. Dosta je i tecniji. Ja uzima i onaj od mlekare Ub. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, djeneralche said:

Uzimao sam ja par puta muller kalinka kefir, jeste za nijansu jaceg ukusa ali nista posebno u odnosu na vindijin. Dosta je i tecniji. Ja uzima i onaj od mlekare Ub. 

 

gdje nalazis kefir mljekare ub?

Link to comment

Smućkajte kefir kući od zrnaca 

Sa običnim tetrapak mlekom je ukus identičan ali sigurno je bolje da se kupi mleko na pijaci i prokuva .

U principu nema potrebe da se kuva ali ima onaj miris pomalo i malo mi je gadno 

Link to comment
1 hour ago, Fakundo Sava said:

Smućkajte kefir kući od zrnaca 

Sa običnim tetrapak mlekom je ukus identičan ali sigurno je bolje da se kupi mleko na pijaci i prokuva .

U principu nema potrebe da se kuva ali ima onaj miris pomalo i malo mi je gadno 

 

vidim da dosta ljudi sad pravi kefir, mozda probam ali znajuci sebe, brzo cu da odustanem jer ne volim da se petljam sa mlijekom

 

jel variras jacinu sam kolicinom zrnaca i duzinom fermentacije?

 

Link to comment

Pa da ,imaš kao neku preporuku . Odprilike supena kašika je dovoljna za 2/3 one obične tegle .

Ali sve zavisi na kojoj temperaturi se čuva i koliko dugo .

Posle par puta se ispraksuješ kako ti odgovara 

 

A ima i vodeni kefir .I to sam pravio jedno vreme ali mi je postalo dosadno pa su mi one gljivice pocrkale 

 

I taj kefir se umnožava  pa uvek ostane višak koji može baš dugo da živi u frižideru 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...