Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

koje masline kupujete i gdje?

 

odustajem od susenih, mnogo su masne, a one u salamuri koje znam su toliko kisele da je svejedno jesu li masline, krastavcici ili paprika, ukus se izgubi.

 

 

  • +1 1
Link to comment

najbolji su oni krajišnici na kaleniću

 

oni prodaju grčke, povremeno imaju jednu sortu dalmatinskih

 

mene su kupili sa sitnim kritskim, te baš volim. nisu premium kakve možeš naći samo po kritskim radnjama u velikim gradovima ali sasvim dobro rade posao u srpiji

 

kad ih ima, dobre su kod starijeg dalmatinca iz okoline skradina, ne znam kakva je situacija ove godine

 

prošle godine se na pijaci pojavio grk iz parge, on ima baš kvalitetne strejt grčke masline - one krupne, kalamate.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Eleniko said:

najbolji su oni krajišnici na kaleniću

 

oni prodaju grčke, povremeno imaju jednu sortu dalmatinskih

 

mene su kupili sa sitnim kritskim, te baš volim. nisu premium kakve možeš naći samo po kritskim radnjama u velikim gradovima ali sasvim dobro rade posao u srpiji

 

kad ih ima, dobre su kod starijeg dalmatinca iz okoline skradina, ne znam kakva je situacija ove godine

 

prošle godine se na pijaci pojavio grk iz parge, on ima baš kvalitetne strejt grčke masline - one krupne, kalamate.

 

 

hvala! isprobacu ih :)

 

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

koje masline kupujete i gdje?

 

odustajem od susenih, mnogo su masne, a one u salamuri koje znam su toliko kisele da je svejedno jesu li masline, krastavcici ili paprika, ukus se izgubi.

 

 

 

u Veru ima odličnih grčkih Lelia maslina. žuto pakovanje, ona kao alu kesica. kalamate su najbolje, imaju i neke gigantske, kao i crne sušene, isto izvrsne ko voli.

 

takođe, u Veru je velik izbor rinfuznih maslina svih vrsta, ima odličnih među njim

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

da,ja htela da napisem da u Veru ima super maslina... za nas sa jeftinijim ulaznicama i bez Kalenic pijace..

  • Hvala 1
Link to comment

sad prođoh kalenićem, te kritske sitnije koje svima preporučujem /jel izdaleka podsećaju na crnogorsku žuticu, samo su tamnije/ su 1000 din. slično koštaju i u solunu...

  • Hvala 1
Link to comment

to je bas dobra cijena.

 

a volim i cg masline, one sa bijelim lukom. mislim da su uglavnom barske.

Link to comment

Ja sam uzimao u Metro-u neke velike konzervetine, baš fine masline a bila je i ok cena, slikaću kad uzmem sledeći put

  • Hvala 1
Link to comment
On 8. 3. 2024. at 19:16, morgana said:

to je bas dobra cijena.

 

a volim i cg masline, one sa bijelim lukom. mislim da su uglavnom barske.

i petrusinom. 

 

poz

  • Wub 1
Link to comment
4 minutes ago, le petit nicolas said:

i petrusinom. 

 

poz

 

e pa da. odlicne su te barske sa blukom i petrusinom, dok je sto se tice maslinovog ulja lustica bolje podneblje.

Link to comment

pre par godina nabavio komsija pcele. moja maslina otad poludela (osim prosle godine). nekoliko sezona smo jeli tucene masline do iznemoglosti, a onda sam presla na naizmenicno masline-ulje. samelju u manastiru, i teraj. kakva je jadna zemlja i voda na kasicicu, moze da prodje ko lusticko. :D

zutica je, inace, uljarica. al mi i jedemo, sta nam tesko.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...