Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

3 minutes ago, Ras said:

 

Sad mi kažeš!?

 

Ovo sve nabrojano ne znam gde bih kupio.

Bolje Barilla, iako ima i u njoj tragova glifosata iz van evropskih (uglavnom Severnoamerickih) zitarica

Link to comment

Ja kod tih testenina uglavnom ne primetim veliku razliku, ako nisu baš jako loše.

Skoro na brzinu uzeh u Maxiju neku Coop, e tu sam upamtio jer je baš krš.

Jel to privatna robna marka, ili šta, čini mi se da ima nekih Coop marketa preko?

Nije bila ni nešto jeftina, ima puno boljih za slične pare, ona Del Castello recimo.

Edited by mraki
Link to comment
11 minutes ago, mraki said:

Ja kod tih testenina uglavnom ne primetim veliku razliku, ako nisu baš jako loše.

Skoro na brzinu uzeh u Maxiju neku Coop, e ta mi je baš krš.

Jel to privatna robna marka, šta li je, čini mi se da ima nekih Coop marketa preko?

Nije bila ni nešto jeftina, ima puno boljih za slične pare, ona Del Castello recimo.

 

Coop sam vidjao u Italiji, lanac prehrambenih radnji, nesto tipa Maxija kod nas. Vidjao sam da se to prodaje kod nas i to po cenama kao da su neki premium proizvodi - a nisu.

Edit: mislim da nisu italijanski lanac, vec svajcarski, ali ih u Italiji definitivno ima prilicno. 

Edited by JakeBlues
  • Hvala 1
Link to comment

Coop ланац супермаркета чији су власници кооперативе заједничког власништва и чији деоничар може да буде свако. То лепо звучи али је само параван за нелегалну конкуренцију под плаштом социјалне левице а суштински класичног капитала где квоте зараде деле општепознати ликови. Настале су и рашириле деценијама у регијама где су бивши комунисти и лажна левица на власти одувек. Легло корупције и клијентерализма. Не улазим у њих ни под претњом, љигави су скроз. Не плаћају порезе као други нормални ланци али сваки катокомуниста са великим одушевљењем иде тамо у куповину.

Иначе паста с coop етикетом је она тз. Прва цена и наравно сличан (не) квалитет.

Ја преферирам Румо и Молизану.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Ovi u Maksiju nisu normalni sa cenama. Obozavam suseni pararajz u ulju i htela sam da probam ovaj, ali je stvarno previse.

3d6b3792c00f1e92ad42af0699fcf392.jpg

Uglavnom koristim ovaj grcki, koji je ok

f9ee3eca4298c9a23d27d731b0938603.jpg

Ima li jos nesto na trzistu da valja, a normalne cene?

Da pomenem da je onaj Lidlov suseni, u danima Italije odlican, mariniram ga u ulju, dodam zacine i savrsen je. Nazalost propustila sam ovaj poslednje italijanske promocije, zbog bolesnih guzvi tada tamo.

Link to comment

Hm, ima u lidlu neki jeftiniji sušeni paradajz, ovi preko 500 kinti su bacanje novca. A ima ga i u maxijima čini mi se.

Apropo pasti, stvarno je jadna ponuda baveta i lingvina.

 

Link to comment
20 hours ago, JakeBlues said:

 

Probao sam i jedno i drugo i Barilla mi je i dalje bolja.  A ne ulazim opste u pricu to sto Barilla nije neki reper za extra kvalitet, vec za dobru italijansku konfekciju koje ima svuda i ok je sa cenama. I drzi taj kvalitet, kakav god on bio, prilicno dobro. Sto se za vecinu domacih proizvoda ne moze reci, nazalost.

 

upravo tako. svakako nije vrhunska pasta ali za te pare  ni ne može da se dobije više.  visoko kvalitetna konfekcija, koja se na akcijama više nego isplati. sad, možda je 20 centi skuplja nego u perferijskom ritejleru u Italiji, ali da bi mi 20 centi činilo razliku u životu i bužetu, trebalo bi dnevno da jedem 5 kila paste, svaki dan. u poređenju sa bilo kojom domaćom pastom koja nabubri kad se skuva, ne može al dente (ili krcka i lomiš zube ili se u sekundi prekuva i šljone) i ima ukus na toplo blato, barilla je bez premca za taj novac. i svaki put tačno znam šta ću dobiti u pakovanju. istina, slično je i sa većinom italijanske konfekcije slične cene, ovde nabrojanom. nisma probao maestro, možda je to stvano bolje, daću mu šansu.

 

@renne kompanija koja je vlasnik Aroma marketa je i uvoznik DaCecco. imali su i prostojno maslinovo ulje za svaki dan
 

Edited by banatjanin
  • +1 3
Link to comment

Pa nije valjda svaki indijski susam problematičan. :unsure:

Ja sam kupio kesicu u lokalnoj radnji, kažu povukli su neku seriju, ostali su ok.

Odkud znam, ne verujem im previše, ali svakako ga ni ne trošim u većim količinama.

Ovaj neki crni hleb koji kupujem je pun semenki, izmedju ostalog i susama. Ko zna šta tek pekare koriste, ali ne bi me čudilo da je neispravni završio kod njih.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Meni se pasta svela uglavnom na fuzile, i tu su mi Combino iz Linde skroz ok. Skuplje su otprilike 50% od onih Tiradell, ali su i daleko bolje.

Link to comment

Barilla je i kod mene prvi izbor. Uvek po ceni od 100din/kg, ne dajem više. Kupim dovoljno za par meseci, imam gde da skladištim. Onda dođe novi popust.

 

Bavette najvolem uz puttanesca sos.

 

Isti princip kupovine važi i za Pesto Genovese. Nekoliko godina već ne uzgajam bosiljak u količinama koje bi bile dovoljne za domaći pesto, tako da moram ovako kupovno. 250 din je plafon za teglicu, kada naiđem na popust, kažem šta jedna, daj pet i to traje otprilike toliko meseci. Plus su te teglice najracionalnije prostorno, dovoljno efektno vizuelno i bezbedno rešenje za smeštanje svih mogućih začina.

  • +1 1
Link to comment

Pao prvi roštilj ove godine, skroz neplanirano.

Tako nekako ispalo da sam skoknuo do najbližeg marketa i uzeo šta ima.

Neke Karneksove kobaje, par vrsta.

Mislim da slobodno mogu reći (a i ostali su saglasni) kako ništa gore u životu nisam probao. Probali, jer niko jeo nije. Pa jebote, šta je ono i kome je namenjeno?
35% mesa u sastavu, dodatak pilećih koža i ko zna čega još... Ne znam, nikad nisam kupovao u ozloglašenom Matijeviću, ali ne verujem da je gore od ovoga. Nisam ni nešto Karneksovo kupovao skoro, pa ne znam od kad su baš ovakav krš.

Generalno sam protiv toga koliko marketi (pre svega Lidl) forsiraju uvoznu robu i kako tretiraju domaće proizvodjače, ali ako je ovo sve što domaći mogu pružiti, neka ih ugase slobodno.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...