Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Hvala, dobro je znati. Mislio sam da ja radim nešto pogrešno. Deluje dobro na oko, ali kad ga izvadim pečenog iz rerne ne liči ni na šta.
Kad kažeš ovih dana misliš na kraj sezone dok ne dodje mladi ili?
Da. Kraj sezone
  • Hvala 1
Link to comment

Kod mog redovnog dobavljača krompira (15 god unazad) na Zemunskoj pijaci, krompir, u ovo doba godine, lošiji nego inače kod njega. 

Ali bolji nego bilo gde drugo. 

Jednostavno, sad je krompiru neki "medjuprostor". Stari, ma koliko bio kvaliteten, propada, a novi još nije stigao. 

Link to comment
Oni pakovani u mrežice, kao francuski neki, nisu loši. Manji su, okruglasti. Skuplji fino od krompir vulgarisa. 
Kod mene u dva Maksija taj je najgori, ko zna od kada im stoji. Prosle kasne zime- ranog proleca bio je najbolji, sta se sada desilo ne znam. A zavisi i od radnje, ponude-traznje, sefova, ko ce ga znati...
Link to comment
6 minutes ago, Valkyrie said:

Oni pakovani u mrežice, kao francuski neki, nisu loši. Manji su, okruglasti. Skuplji fino od krompir vulgarisa. 

 

I ja ga merkao dva tri puta, ali cena nešto skoro blizu 300 din za kg.., mnogo mi to nešto skupo za krompir, pa odustao. 

Link to comment

@Jumanji

Ma da, par puta na moje oči dovozi radnik iz magacina novu turu lepog, okruglog, na oko svežeg krompira i istresa džakove preko partrljaka i zombi-krompira koji su preostali po gajbicama. Uvek pomislim kakav li treba da si baksuz pa da si neposredno pre toga probrao po koji buđavak. 

 

@JakeBlues

Bude na akciji oko 150-180 za džak od kilo i po. Moje iskustvo s tim krompirom je da bukvalno ni jedan ne bude za bacanje, za razliku od ovih klasičnih gde se potkrade mačka u džaku. 

Edited by Valkyrie
Link to comment
1 hour ago, ivy said:

plus sto su zabranili prasak protiv klijanja.. i ja stvarno ne znam kako su ga i sacuvali do sada..

 

Hvala bobu da su zabranili taj otrov. 

 

@mraki Dobar krompir - pijaca u bloku 44, na sredini je velika česma. Okreneš leđa česmi, prolaz desno, drugi red tezgi, na uglu tezga, žena crne kose prodaje samo krompir. I ima crveni dezire, što je sad malo ređe, pošto je popularan onaj skrobasti rudolf. 

Do pre dve nedelje se držao dobro, ali renne je u pravu, sezona izmiče... 

Link to comment
 
Hvala bobu da su zabranili taj otrov. 
 
[mention=182]mraki[/mention] Dobar krompir - pijaca u bloku 44, na sredini je velika česma. Okreneš leđa česmi, prolaz desno, drugi red tezgi, na uglu tezga, žena crne kose prodaje samo krompir. I ima crveni dezire, što je sad malo ređe, pošto je popularan onaj skrobasti rudolf. 
Do pre dve nedelje se držao dobro, ali renne je u pravu, sezona izmiče... 
E znam za nju, i onaj rumeni debeljko Saša iz Opova beše isto ima dobar krompir

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...