Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ubih se tražeći po Novom Sadu ovaj izvrsni produkt, ali to no avail :sad:

 

IMG-20210428-205324.jpg

 

U Bosni ga ima redovno, i znam još dosta ljudi koji ga nemilice prenose preko granice. Jel viđao neko ovo kod nas u Srbiji i zašto ne?

Link to comment
8 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Ubih se tražeći po Novom Sadu ovaj izvrsni produkt, ali to no avail :sad:

 

IMG-20210428-205324.jpg

 

U Bosni ga ima redovno, i znam još dosta ljudi koji ga nemilice prenose preko granice. Jel viđao neko ovo kod nas u Srbiji i zašto ne?

A sta je ovo? Pavlaka? Vidim i neki sir na ambalazi.

Link to comment
8 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Ubih se tražeći po Novom Sadu ovaj izvrsni produkt, ali to no avail :sad:

 

IMG-20210428-205324.jpg

 

U Bosni ga ima redovno, i znam još dosta ljudi koji ga nemilice prenose preko granice. Jel viđao neko ovo kod nas u Srbiji i zašto ne?

 

Nema, ne uvozi se.

Vidi na Limanskoj pijaci, u mlečnom delu, da li ima dobrog domaćeg milerama. Često je i značajno masniji i ukusniji od ovog Vindijininog (koji jeste odličan).

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, djeneralche said:

A sta je ovo? Pavlaka? Vidim i neki sir na ambalazi.


Nije sir, pavlaka je ali najbolja dostupna za koju znam. Odlična je i solo i u raznim kombinacijama. Izmiksaš je npr. sa mladim sirom i fetom (može i somborska) u omjeru 1:1:1 i imaš vrhunski prilog uz roštilj, pojačanje za salate od krastavca, paradajza i mluka i sl. Kad se u tu kombinaciju doda i dimljeni mladi sir dobiješ isto to, plus najbolji nadjev za slane palačinke.

Ako ovo nemate, ozbiljno ste zakinuti :)

Edited by fikret selimbašić
  • +1 2
  • Tužno 3
Link to comment
1 hour ago, fikret selimbašić said:


Nije sir, pavlaka je ali najbolja dostupna za koju znam. Odlična je i solo i u raznim kombinacijama. Izmiksaš je npr. sa mladim sirom i fetom (može i somborska) u omjeru 1:1:1 i imaš vrhunski prilog uz roštilj, pojačanje za salate od krastavca, paradajza i mluka i sl. Kad se u tu kombinaciju doda i dimljeni mladi sir dobiješ isto to, plus najbolji nadjev za slane palačinke.

Ako ovo nemate, ozbiljno ste zakinuti :)

nemaju zemo, odakle im

Link to comment
1 minute ago, renne said:

nemaju zemo, odakle im


Jadna li je zemlja kojoj je Bosna zapad :)

Bez zejebancije, ovde je ima i u najzabačenijim seoskim prodavnicama.

+1 za Duletov sir, ja za mix koristim njega ili onaj zagrebački, bijela kutija poklopljena plavom folijom.

Link to comment
On 12.5.2021. at 15:54, ajgor said:

Hvala, Univer nisam proveravao, čudi me da ga još nema u Kruna Komercu koja je  uvek odlično snabdevena i  godinama drži najbolju cenu. Biserovo je apsolutno najbolje, sva druga koja probah nisu ni za prineti. 

 

Našao tek u trećem (novi u Gospodara Vučića, tik uz Ustaničku), u prva dva zvižde u kupusu (Đurićeva i onaj veliki na Južnom bulevaru). 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...