Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

2 hours ago, ajgor said:

Vide li neko Biserovo ovčije kiselo mleko ove sezone? Na meni uobičajenim mestima još ga nema, ranijih godina je bilo uveliko u prodaji u ovo doba.

 

naveliko kupujem već treću nedelju, Univer i Gomex imaju.  ove godine je bolje nego ikada (izvini, Ivy, ne kontriram, stvarno tako mislim).

puno, kremasto, masno, aromatično taman koliko treba, ukusno. baš po kući komentarišemo da boljeg kiselo - mlečnog proizvoda kod nas nema.

 

zelje u svim kombinacijama, od pite, preko čorbice, do sarmice + ovčije kiselo :heart: živelo proleće!

 

 

Link to comment

ma ok..nego sam ja pre njega danima pila/jela domace kozije kiselo pa mi je ovo sada dosta slabije u aromi i svemu u odnosu na to...i nekako mi je premasno/prejako takodje valjda u poredjenju sa domacim kozijim...

  • +1 1
Link to comment

ih, pa domaće je sigurno bolje :) ali ko će da kiseli, nabavlja mleko...

ja ovo poredim sa drugim, sličnim. ono bugarsko iz Lidla ni prineti, dolačimo i iz MK, isto onako, bezveze, razvodnjeno, mlitavo... ona obična kisela, kravica i to, ne kupujem već godinama, meni to nejestivo.

 

ovi stvarno drže kvalitet, kontam da ga zato i imaju samo u sezoni nakon jagnjenja ovaca, pa do avgusta

Link to comment
4 hours ago, banatjanin said:

 

naveliko kupujem već treću nedelju, Univer i Gomex imaju.  ove godine je bolje nego ikada (izvini, Ivy, ne kontriram, stvarno tako mislim).

puno, kremasto, masno, aromatično taman koliko treba, ukusno. baš po kući komentarišemo da boljeg kiselo - mlečnog proizvoda kod nas nema.

 

zelje u svim kombinacijama, od pite, preko čorbice, do sarmice + ovčije kiselo :heart: živelo proleće!

 

 

Hvala, Univer nisam proveravao, čudi me da ga još nema u Kruna Komercu koja je  uvek odlično snabdevena i  godinama drži najbolju cenu. Biserovo je apsolutno najbolje, sva druga koja probah nisu ni za prineti. 

Link to comment
jeste li poceli da kupujete tahini i koji? srpski ni makedonski nemaju istaknutu zemlju porijekla sirovine.
kupili smo bilo koji i pravimo se ludi. ionako ce da traje do kraja godine.

sent from bubamoto

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

kupili smo bilo koji i pravimo se ludi. ionako ce da traje do kraja godine.

sent from bubamoto
 

 

ja imam dosta vece apetite.

mozda ga na kraju napravim sama.

Link to comment
Dobar sušeni paradajz iz grčke u maxiju
doduše i cena je "dobra"
bolje i dobra cena nego ja shto sam ulupala kilo zejtina u neku domacu proizvodnju sushenog kiselog paradajza :s_w:

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...