Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Barilla je u Italiji pristojna, ne više od toga, a van Italije ni to. Danubiusi i sve domaće su u moje vreme imale tendenciju da od nekuvanih predju u raskuvane za deset sekundi, tako da bih radije ipak i Barillu... 

Link to comment

bilo je kod nas i garofala i de ceka, al mi smo siromasno trziste za tu pastu, a i ne znaju ljudi, moralo bi da se investira u promociju, al cemu, kad smo siromasni. tako da nam ostaje barila, i ponesto na sta se naleti. ja cesto kupujem barilu na pijaci, ovu sto dovoze iz italije, jer je po radnjama konzervativan izbor: pene, farfale, novi fusili, spagete i cao. a ja volim i zvjezdice :D

 

Edited by darling
Link to comment

Ja nisam probao dobru domaću pastu.
Od Barille redovno uzimam bavette koje su mi omiljena vrsta paste. Doduše drugi proizvođači ih i ne prave, tj. nema ih kod nas.

Link to comment

Ja ne znam, stvarno mi je pravljenje domaće paste posao od deset-petnaest minuta, čak i ručno. A imam i mašinicu za duge paste i kore za lazanju...

Link to comment
5 minutes ago, aram said:

Ja ne znam, stvarno mi je pravljenje domaće paste posao od deset-petnaest minuta, čak i ručno. A imam i mašinicu za duge paste i kore za lazanju...

 

nista manje se ne ocekuje od italijanskog zetonje :D nama je okej i dobra suva industrijska :D

 

 

Link to comment
4 minutes ago, aram said:

Ja ne znam, stvarno mi je pravljenje domaće paste posao od deset-petnaest minuta, čak i ručno. A imam i mašinicu za duge paste i kore za lazanju...

ja pravila pre neki dan, cak sam dovukla 00 brasno iz italije, lepo, mada nisam sigurna da je vredno drndanja iako nije bilo predugo, no me pranje posle malo smorilo. nego da pitam sad, kako napravis svezu pastu unapred? odnosno kako je cuvas ako ces istog dana da je jedes, al recimo pet sati kasnije?

Link to comment

je l frizider il na sunce da se suse? i kako se ne slepe, koliko tog brasna covek da rokne? i koliko moze tako u frizideru, mogu danas da napravim za dva dana?

Link to comment
Just now, Host said:

Ne racuna se ako je belgijsko :(

pa sta da pijem uz finu teksturu prsute nego slatkasto belgijsko pivo. necu valjda IPA?

Link to comment
Barilla je u Italiji pristojna, ne više od toga, a van Italije ni to. Danubiusi i sve domaće su u moje vreme imale tendenciju da od nekuvanih predju u raskuvane za deset sekundi, tako da bih radije ipak i Barillu... 
bukvalno. prodje par nekontrolisanih sekundi i unutra vec imash meduzu gorgonu sa celom glavom i frizurom :D

sent from bubamoto

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...